Uart poprzez bluetooth za 37zl

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: Verid »

Jak po komendzie AT masz OK to połączenie jest w porządku. Zestawy komend między FW potrafią się różnic np AT+BAUD vs AT+UART. Spróbuj AT+VERSION i poszukać zestawu pod ten konkretnie FW. Może jak w przypadku HC-06 masz ogryziony zestaw i chodzi tylko kilka. Albo AT+ORGL żeby przywrócić ustawienia fabryczne.

http://www.instructables.com/id/AT-comm ... th-module/
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: PiotrSz »

Verid, czytać ze zrozumieniem. Do pewnego momentu działały komendy typu AT+HELP? Czy AT+PIN?
Przestało działać po próbie zmiany pinu... Teraz żaden z 4 nie reaguje na nic po za AT, nawet te nie grzebane.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: Verid »

Piotr - i vice versa, szczególnie to co podesłałem. Wtorek też najwyraźniej dokucza... :roll:
Proponowałem reset AT+ORGL (widziałem też wersję AT+RENEW i AT+DEFAULT) - nie pisałeś czy to próbowałeś i z jakim efektem.
Zmiana PINu niespecjalnie ma znaczenie skoro twierdzisz że nie gmerane też wariują. Sprawdź swój wieloletni programator na czymś innym (i ustawienia połączenie przy okazji też). Może jego czas dobiegł końca.
Wszystkie 4 jak najbardziej mogą być zwalone, wadliwe serie też się zdarzają (rekord to 5 z 20 dostarczonych).
U siebie nigdy nie używałem pytajników na końcu komendy - zobacz, może tego się czepia.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: PiotrSz »

No i wszystko się wyjaśniło. Bluetoothy z którymi walczyłem od kilku dni zamiast normalnych, pełnych HM-10 były jakieś wybrakowane HM-10 i już wróciły do sprzedawcy... Napsuły krwi co nie miara i zmarnowałem przez nie kupę czasu... Wszelkie sugestie pomocy niestety nie miały szansy rozwiązania mojego problemu.

EDIT:
Udało mi się znaleźć w Polsce 3 oryginalne bluetoothy HM-10 ale potrzebuję jeszcze jednego, ktoś jest w stanie poratować ? Muszę dokończyć bardzo ważny projekt który będzie użyty na zawodach w Gdyni 14 maja i muszę go mieć na już :-(
Musi to być taki jak na poniższym zdjęciu, na allegro są niby HM-10 ale są to jakieś kwaśne wersję które mnie nie ratują albo są z dostawą z Chin.
Może komuś zalega w szufladzie, mogę odkupić ale będzie szedł z Chin więc to trochę potrwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: ookon »

Witam
Panowie pomocy,moduł hc-05 podłączony i skonfigurowany na 57600 do eleresa, tel(note3)sparował ale nie chce sie połączyć.Gdzie szukać przyczyny?
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: PiotrSz »

ookon, jest problem z androidem... Mam to samo z Sony Xperia Z5, paruje się z modułem ale nie gada z programem, ze stary tabletem Samsung Galaxy działa bez problemu.
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: Uart poprzez bluetooth za 37zl

Post autor: ookon »

Dokładnie tak jak piszesz, kolega na lotnisku dzisiaj miał działającego i mój tel ni cholerny nie połaczy się z tym. U niego hula pięknie.
ODPOWIEDZ