Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: yelloo »

Witajcie, niedawno doleciał do mnie monitor z DVR i diversity. Podzielę się swoimi spostrzeżeniami, bo myślę że sprzęt jest godny uwagi jako alternatywa bardziej znanych monitorów FPV.

Kupiłem go TU za niecałe $160. Niestety nie obyło się bez dowalenia VATu przez celników 8-)

Po pierwsze, najważniejsze:

Parametry i wyposażenie

Obrazek

Pierwsze wrażenia świetne, bardzo ostry i jasny obraz (700 Lux!). W paczce dostajemy rzep do przymocowania osłony przeciwsłonecznej do monitora i nawet całkiem niezłą smycz do aparatury :-) Są też rzepy do przymocowania akumulatora do tyłu monitora, oczywiście nie obyło się bez kolejnych bacików do kolekcji ;-) Na zdjęciu zapomniałem dodać kabel AV IN i OUT, ale to jest jeden kabel z 4 wtyczkami RCA, czyli Vin, Vout, mono audio in i out. Do tego jeszcze parę innych rzeczy, które widać na zdjęciu.

Obrazek


Wygląd i ergonomia


Sam monitor bardzo dobrze się prezentuje, jego design jest bardzo prosty i w tym odbiega od konkurencji. Matryca matowa, nie zdjąłem jeszcze folijki. Z tyłu obudowy ma 2 joysticki do kontrolowania monitora i nagrywarki. Nie przeszkadza ten nowy wynalazek, szybko można się przyzwyczaić. Ma oczywiście mocowanie statywowe.

Obrazek

Obrazek

Porównanie do znanego taniego LCD 480x320 w pełnym zimowym słońcu i na maksymalnej jasności :lol:

Obrazek

Obrazek

To moiré oczywiście widać tylko na zdjęciu :-)

Wskazówki dot. działania joysticków i częstotliwości

Obrazek

Menu monitora (osobne menu jest od nagrywarki)

Obrazek

Funkcjonalność

Wymienię rzeczy które sam chciałem wiedzieć przed kupnem lub były dla mnie mniej istotne, więc sprawdziłem dla Was sam.

- nagrywarka nagrywa też z AV IN
- wyświetla się RSSI i która antena aktualnie jest używana
- po podpięciu AV OUT obraz z monitora nie wyłącza się
- nagrywarka jest najsłabszą stroną tego monitora - słaby antyaliasing, ale za to nie ucina plików co 10 minut
- pliki nagrywarki są dość dziwne, ciężko je zaimportować do jakiegoś programu do edycji, prawidłowo odtwarzać się je da w VLC, ale oczywiście też w monitorze
- z tego co sprawdzałem, nie da się ustawić proporcji innych niż 16:9
- na 3s pobiera prąd o natężeniu 0,75A a na 2s bierze 1,75A

Co do nagrywarki to miałem już wcześniej tą nagrywarkę która jest wbudowana w monitor, jest to ten model:

http://www.surveilzone.com/1ch-d1-mini- ... box-dr1169

Jesienią nagrałem nią jakieś loty, jako backup aż nadto ;-) Wrzucam jakiś filmik z miniquada do wglądu:



Czułość odbiornika w porównaniu do RC305 wypada w zasadzie tak samo, nie widzę różnic, bardziej bym się skłaniał nad nieco mniejszymi szumami we wbudowanym odbiorniku. Testowałem w polaryzacji liniowej na tych samych bacikach i bez użycia diversity.

Recenzje i dyskusje

https://www.youtube.com/watch?v=H4Dn7qh7O8I
https://www.youtube.com/watch?v=q3uhNyUoomw

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2196868

Ogólnie monitor polecam jeśli ktoś nie przywiązuje większej wagi do nagrywarki, która ma za zadanie tylko pełnić rolę awaryjnego rejestratora lotu i odczytu współrzędnych z osd :-)
Ostatnio zmieniony piątek 13 lut 2015, 13:17 przez yelloo, łącznie zmieniany 2 razy.
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: kolsek345 »

Dzieki za super dokładny i wnikliwy tescik monitora - jeszcze sprawdz te odbiorniki w akcji (tzn locie ) jak sie sprawują jak bedziesz miał czas.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: yelloo »

W locie sprawdzę jak pogoda trochę się ociepli :-) Sprawdziłem pobór prądu na prośbę Kolsek345. Na 3s pobiera 0,75A a na 2s działa też, ale bierze 1,75A
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: kolsek345 »

To już wiadomo dlaczego tak mocno świeci (700 lux) :-) coś sie nie bieże z niczego i wygląda że faktycznie tyle światła daje.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: yelloo »

Te 1,75A to były przy zasilaniu 6.5V więc nie jest aż tak źle, przy pełnym lipolu byłoby na pewno mniej :-) W każdym razie prądu bierze tyle samo co Skyzone 700d, ale ma podświedlenie LEDowe więc może być jaśniejszy przez to
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
vanhasen
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 30 gru 2014, 19:49
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: vanhasen »

Mógłby mi ktoś wyjaśnić po co w takim urządzeniu dwa odbiorniki?

Pytam bo szukam do czołgu (zdalnie sterowanego ma się rozumieć :) ) ekranu z możliwością jednoczesnej obsługi kilku nadajników - na zasadzie predefiniowanych programów.

P.S. Bardzo fajny opis - ekran też ciekawy.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: kamilborkowski »

Tu masz diversity czyli możesz użyć 2 anten o różnej charakterystyce i odbiornik pobierze obraz z anteny, która daje lepszy sygnał.
vanhasen
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 30 gru 2014, 19:49
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: vanhasen »

Bardzo dziękuję.
Utonąłem w elektronice "czołgowej" i stabilizacjach - fpv zostało na koniec i jeszcze klęczy :)
A taki ekranik (bez nagrywarki) mam - kupiłem go bo liczyłem właśnie na opcję łatwego porzeskakiwania pomiędzy kanałami.
Mimo że się przeliczyłem to też go polecam.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: mikun »

Brakuje mi składanej i nakładanej plastikowej osłonki przed słońcem ale i tak ma super parametry ile Yelloo wyniósł Ciebie całkowity koszt z vatem i cłem w pln?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: kolsek345 »

Ja rowniez zakupilem ten monitor zachecony przez kolege Yelloo i musze powiedziec ze jest znakomity.Za niecale 160$ dostajemy monitor ktory przebija wszystkie jakie do tej pory mialem lub widzialem jesli chodzi o jasnosc.W ubiegly czwartek latałem w pełnym słońcu i nie ma potrzeby zakładania żadnej osłony przeciwsłonecznej.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: yelloo »

Sam VAT zapłaciłem i to było dodatkowo jakieś 130 zł. Monitor nadal polecam jak najbardziej, oprócz kolegi kolsek345 kilka osób już go kupiło też po tej rezenzji :)
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
wsnap
Posty: 57
Rejestracja: piątek 09 maja 2014, 16:33
Lokalizacja: Północ

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: wsnap »

Używa ktoś tego cuda z DJI P2 i GoPro?
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: Pieth »

wsnap pisze:Używa ktoś tego cuda z DJI P2 i GoPro?
Możesz używać ze wszystkim co ma nadajnik na 5,8G

Yello chętnie bym go pomacał i porównał z DVR732 daj znać jak się będziesz wybierał na wspólne latanko.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
wsnap
Posty: 57
Rejestracja: piątek 09 maja 2014, 16:33
Lokalizacja: Północ

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: wsnap »

To ja wiem ;) Chciałbym to używać z boscam TS352 TX, tylko nie wiem, jakie OSD dodać, to od DJI nie przekazuje danych GPS.

EDYTA:
Nie rozwodzę się tu, jak słusznie kolega zauważył, to wątek dotyczący monitora.
Ostatnio zmieniony piątek 17 kwie 2015, 11:51 przez wsnap, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Monitor Sharp Vision 7 LED 5.8G Diversity & DVR

Post autor: Pieth »

wsnap pisze:To ja wiem ;) Chciałbym to używać z boscam TS352 TX, tylko nie wiem, jakie OSD dodać, to od DJI nie przekazuje danych GPS.
Tylko po co aż 1000mW, wybierasz się na 20km? załóż jakieś OSD forumowe, tylko wątek jest o monitorze :evil:
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
ODPOWIEDZ