Gogle - produkt polski

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3151
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Gogle - produkt polski

Post autor: krall »

Marek Rokowski z napolskimniebie.pl znany choćby z produkcji głównie modeli z EPP (Ursus, Vega i wiele innych) poprosił mnie o recenzję Jego nowego wyrobu - tym razem.... gogli i to wcale nie z EPP ;-)

Mam nadzieję, że nie będzie to postrzegane w kategoriach kryptoreklamy (gogle po testach moich i kolegów ze Smerfowego odsyłam Markowi) ale myślę, że produkt jest warty zaprezentowania w tym dziale.

Zacznę od końca - czyli od ceny - 250-300zl :shock:

OK - to na początek pakiet zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać budowa gogli prosta jak konstrukcja cepa.
Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialny jest monitor 3.5" o parametrach:
Screen Size:3.5 inch(4:3)
Resolution:640(H) x RGB x 480(V)
Model: PAL/NTSC (Automatic throw-over)
Power Supply:DC 12V
Visible Area:72 x 53.56
Power Consumption:0.53W
2-channel video input:V1/V2 auto switching(V1 display first) Display blue screen on no signal.
Dimensions:106mm(L) x 66mm(W) x 15mm(H)

Kabelek: zasilanie 12V i 2 chincze, które działają tak (opis Marka):
podwójne wyjścia: Biala wtyczka ma priorytet. Czyli jeśli masz coś podłączone do żółtej i podłączysz coś do białej do dostaniesz obraz z białej. Jeśli masz coś podłączone do białej i podłączysz do żółtej to i tak dostajesz obraz z białej.

Obraz z monitora jest dość dobrej jakości, bardzo jasny. Monitor niestety ma bluescreena.
Soczewka jest przesuwana (regulacja ostrości i "wielkości" obrazu).

Moje subiektywne wrażenia:
- konstrukcja - trochę taka giętka miękka ale w sumie nic znacząco się nie odkształca. Jak sądzę jest to głównie podyktowane walką z wagą - no właśnie
- gogle ważą 200g (z paskiem, kablami) - tyle co nic, choć po założeniu, ze względu na to, że jednak sporo odstają od oczu, to mimo wszystko to czuć. Jeszcze jest komfort, nie jest to uciążliwe ale gdyby ważyły więcej to kto wie... Generalnie dobrze leżą - nie ma co narzekać, wycięcie na nos jest
- obsługi klamry na pasku trzeba się nauczyć ;-) - jest trochę inna niż typowa - ale to detal
- Wielka zaleta gogli to to, że można je założyć na okulary - to dla okularników naprawdę duży plus

Ten egzemplarz jest jeszcze przedprodukcyjny - także jakieś tam drobne modyfikacje Marek chce jeszcze wprowadzić

Osobiście używam gogli Z800 i nie mam potrzeby zmiany ale gdybym miał np. Fatsharki, które miałem okazję niedawno potestować, które kosztują 3-5 razy więcej od tych, to zmieniłbym bez zastanowienia. Jak koledzy na polu potestują to coś od siebie napiszą...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

największy minus to ten bluescreen, jak by się to udało jakoś wyeliminować to na pewno je kupię
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3151
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

L.mArK pisze:największy minus to ten bluescreen, jak by się to udało jakoś wyeliminować to na pewno je kupię
Jako nie rozwiązanie a obejście tego problemu mogę zaproponować użycie tej nagrywaczki z HK (koszt koło $50) - koledzy na polu testowali i wychodzi na to, że wycina BS a dodatkowo masz bardzo przydatną rzecz jaką jest nagrywarka video
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
mariuszwez
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2011, 20:06
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: mariuszwez »

Panowie widziałem, oglądałem, przymierzałem wraz z własnymi okularami (niestety starość nie radość :shock:) , mi się po prostu podobają.
Co prawda oglądałem je u Marka w słabo doświetlonym pokoju więc obraz był marny ale to z powodu światła. Teraz tyko czekam na ładną pogodę i będziem testować :-D
)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

De facto bluescreen i to w goglach :shock: dyskwalifikuje urządzenie jako pierwszy i jedyny podgląd dla pilota :-(
Ale ale - wszyscy wiemy że wyłączenie Bluescreena to zmiana jednego parametru w EPROMie drivera obsługującego LCD (grunt to wybrać taki model drivera i LCD a jest tego na pęczki)... i jak się ktoś zabiera za w sumie masową produkcję to zapewne jest w stanie wymusić na dostawcy aby firmware w driverze było ze zbanowanym ;-) bluescreenem.
Tak więc z nadzieją można wypatrywać w przyszłości własnie takiego finalnego rozwiązania tego problemu.

Gdy ten problem zostanie wyeliminiowany - z chęcią zaopatrzę się w ten produkt POLSKI :idea: Brawo dla konstruktora za pomysł.

Edicao: I jeszcze konstruktywna uwaga co do budowy sprzętu - warto od środka wykleić materiałem pochłaniającym światło. Jakimś "aksamitem - pluszem" - jest tego na rynku od groma. Z racji konstrukcji a'la morda w kubeł takie wyścielenie materiałem pochłaniającym światło podniesie komfort o jakieś dwa lata świetlne ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
joker
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 22:40
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: joker »

W cenie do 300zł i bez BS nie zastanawiałbym się ani minutę,czy kupić. Zwłaszcza mając doświadczenie z dominatorami, które po prostu mi nie "leżały", dobrze, że miałem okazję kilka razy je przetestować przed kupnem. Jak na razie monitor 9" sprawdza się najlepiej, ale słońce robi swoje i mimo różnych osłon czasami nie wiele widać.
Czekam z niecierpliwościom na gogle od Marka, mam nadzieję ,że napisy FPV będą w wersji produkcyjnej standardem ;-)
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
Kiso
Posty: 152
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 15:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Kiso »

Popieram!!!!

Za taką cenę, super produkt, tylko ten BS.
Jak tego nie będzie to biorę od razu :)
Awatar użytkownika
pawkozo
Posty: 42
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 21:50
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: pawkozo »

a ile to waży?
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Miałem okazję próbować na żywo. Bardzo polecam, świetna jakość obrazu i do tego dużo większy "komfort patrzenia" niż np. w Fatsharkach, oczy się tak w nich nie męczą.
joker
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 22:40
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: joker »

pawkozo pisze:a ile to waży?
jest w opisie - 200g
Pozdrawiam
Krzysztof
rast
Posty: 105
Rejestracja: piątek 27 wrz 2013, 17:01
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: rast »

za tą cenę można upolować używane okulary carla zaisa dedykowane do ipada, mam i sobie chwale
Awatar użytkownika
Strzyga
Posty: 21
Rejestracja: sobota 23 cze 2012, 10:42
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Strzyga »

Korzystam z podobnego rozwiązania z tym samym LCD, BS pozbyłem się podając sygnał video przez nagrywarkę PV700 z bevrc, nie zauważyłem żadnych problemów z BS. Używam również Fatshark predator v2 i dla mnie wrażenia wizualne in plus wypadają na korzyść rozwiązania diy. Dla "okularników" tzw must have.
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Do mnie też trafiły, miałem okazję testować wraz z PitLabem, pierwsze wrażenie - wow, ale duży obraz ! Z początku cięzko się jest przestawić, bo widać nieco inaczej niż w normalnych goglach, ale obraz jest duży i wyraźny. Jako że też jestem okularnikiem sprawdziłem i da się latać w swoich okularach, ale po zdjęciu i odsunięciu soczewki do tyłu obraz mi się wyostrzył więc można też bez - jednyną wadą było to że nieco się pomniejszył. Tak jak już pisałem Markowi, troszke mało pewnie siedzi ta soczewka, mialem z początku wrażenie że się urwie. Ale rozumiem że jest to wymuszone przez kształt gogli. Gogle są dopieszczone, (Markowi chyba "religia" inaczej nie pozwala ? :lol:) w miarę lekkie i na krótkie loty nie powinny sprawiać problemów. Pamiętam jak kiedyś miałem swoją wersję zrobioną z depronu i wzmocnioną kartonem, na końcu siedziała nagrywarka medion z wyświetlaczem 3,5", to dopiero było ciężkie !
krall pisze:nowego wyrobu - tym razem.... gogli i to wcale nie z EPP
Z początku też myślalem że będą z EPP, Marek ma z nim sporo doświadczenia ;-)
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Jak czuły ten BS ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Bez podpiętego sygnału z zewnątrz wyświetlacz wygląda na martwy, zaraz przetestuje czy coś sie zalącza przy wojnie mrówek.
pozdrawiam
Marcin
ODPOWIEDZ