Gogle - produkt polski

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Gogle - produkt polski

Post autor: skatkier »

Witam, mam monitorek 5" napolskimniebie, kupiłem go rok temu z zamiarem, że w niedalekiej przyszłości dokupię obudowę, jednak czytam ten wątek i mam coraz więcej wątpliwości...

Po pierwsze cena jest znaczna, bo 255zł za pudełko z soczewką to jest dużo. Ok mogę dać dużo pieniędzy za coś, jednak jeśli rzeczywiście ten produkt jest porządnie zaprojektowany i sprawdza się poprawnie w praktyce, jednak czytam tu, że soczewka do dupy, zamazuje się, obudowa topi się na słońcu, uciska nos itp. Sądziłem, że polski produkt i za nie małe pieniądze będzie naprawdę bardzo ok, a tu małe rozczarowanko.

Co do obudowy to opieram się na teori (może zbyt dosłownie biorę przeczytane wypowiedzi), jednak monitorek użytkuje od początku mojej zabawy w FPV i ma on ogromną wadę, jak chwilowo zaszumi się obraz to póżniej jest podwójny i dopiero odłączenie i włączenie monitora to eliminuje. Co to kurde ma być? Miałem wcześniej podpiętą nagrywarkę DVR z HK i ona niwelowała ten problem, ale też ucinała boki ekranu...

Jest jakiś sposób aby pozbyć się tego podwójnego ekranu? Będę teraz podłączać się do stacji bazowej zbigpitlab, więc jeśli ta stacja niweluje ten problem podobnie jak nagrywarka to będzie ok, a jak nie to trochę dupa, w końcu monitorek kosztuje 250zł........ (a teraz nawet za 299zł go widzę, chyba, że powstała nowa wersja, że nie ma tam takich problemów?) :-/
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Gogle - produkt polski

Post autor: Kowal »

Zakup sobie proponowane wcześniej OKULARY PRECYZYJNE LUPA NAGŁOWNA, a obudowę zrób sobie samemu, jak na 100% modelarza przystało :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Gogle - produkt polski

Post autor: marekj »

No i kup sobie nowy monitorek, bo z tym raczej nic już nie zrobisz. W sumie chyba lepiej kupić nowa wersję "kubełka" z HK. Jest o niebo lepsze od polskiego zestawu (mam obydwa więc wiem co piszę).
Pozdrawiam
Marek
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Gogle - produkt polski

Post autor: skatkier »

Czyli mam rozumieć, że zostaliśmy nabici w butelkę, płacąc 500zł za gogle z monitorem, w których są krytyczne wady?

Wierzyłem w ten projekt, ale chyba będę musieć jakoś pokombinować po taniości, bo paradoksalnie lepiej na tym wyjdę (finansowo i sprzętowo).

Dzięki za rady. ;-)
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odp: Gogle - produkt polski

Post autor: brodziek »

marekj pisze:No i kup sobie nowy monitorek, bo z tym raczej nic już nie zrobisz.
Zaraz, zaraz.
W Polsce obowiązuje 2 letni okres gwarancji /rękojmi, a podane objawy sugerują wadę monitora, więc chyba prościej, a na pewno taniej będzie reklamować go u sprzedawcy.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Gogle - produkt polski

Post autor: Adrián »

skatkier pisze:255zł za pudełko z soczewką to jest dużo.
Nie żartuj, że chcesz za tyle zł kupić pudełko.. Zrób samemu, jak podpowiada kolega, albo bierz nowe z HK biedo gogle :-)
Wymienisz soczewkę na lepszą i powinno być znacznie lepiej i w podobnych pieniądzach + monitor gratis ;-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Gogle - produkt polski

Post autor: Kowal »

marekj pisze:lepiej kupić nowa wersję "kubełka" z HK. Jest o niebo lepsze od polskiego zestawu (mam obydwa więc wiem co piszę).
Rozumiem, że Masz na myśli te gogle: Quanum DIY FPV Goggle V2 w/5 inch LCD Monitor :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Odp: Gogle - produkt polski

Post autor: skatkier »

brodziek pisze:
marekj pisze:No i kup sobie nowy monitorek, bo z tym raczej nic już nie zrobisz.
Zaraz, zaraz.
W Polsce obowiązuje 2 letni okres gwarancji /rękojmi, a podane objawy sugerują wadę monitora, więc chyba prościej, a na pewno taniej będzie reklamować go u sprzedawcy.
Wiele osób zgłaszało ten problem podwójnego ekranu (tak jakby nałożone dwa ekrany w delikatnym przesunięciu, najlepiej widać to na OSD - sztuczny horyzont ma wtedy podwójną linię), dlatego też pytam czy ktoś znalazł na to rozwiązanie??? To raczej specyfika tego monitorka, a nie wada podlegająca gwarancji, więc... No chyba, że tak to chętnie przyjmę zwrot kasy. :lol:

Dobra, teraz muszę uruchomić stacje naziemną pitlaba (może zlikwiduje podwójny ekran), czekam na serwa do trackera, na statywy, więc mam co robić, na razie pozostanę przy tym monitorze bez gogli (piszę na razie, ale nie zdziwię się jak za miesiąc coś skminie w tym aspekcie).

Pozdro.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Gogle - produkt polski

Post autor: marekj »

Rozumiem, że Masz na myśli te gogle: Quanum DIY FPV Goggle V2 w/5 inch LCD Monitor :roll:
Dokładnie te, Artur.
Pozdrawiam
Marek
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gogle - produkt polski

Post autor: semento »

gazor pisze:Dużo zależy jaki masz rozstaw gałek patrzałek. :-)
I od tego zacznij dobierając szkła.
Może się okazać ,że potrzeba przeciąć na pół, te , które kupiłeś.
Wyciąć nadmiarowy środek , skleić i będzie gut.
Ostatnio kupiłem TEN ZESTAW
I jestem bardzo zadowolony. Duże soczewy. :-)
Pytanie do kolegi gazor lub do innych którzy skusili się na tą lupę:

Kupiłem polecaną lupę i mam pytanie - jakiej soczewki używasz i czy rozcinałeś te soczewki z zestawu? Ja mam chyba szeroki rozstaw oczu i muszę bardzo szkła przybliżyć aby nie denerwowały mnie brzegi. Idzie do mnie ten monitor http://eud.dx.com/product/diy-hd-5-tft- ... aeMnbsw_b0 . Obudowę rzeźbię sam.
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Re: Gogle - produkt polski

Post autor: gazor »

Używam najgrubszej. Blisko oczu. Zrobiłem tylko wycięcia na nos. :-)
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
syyzyy
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 08:31
Lokalizacja: Modena

Re: Gogle - produkt polski

Post autor: syyzyy »

semento pisze:
gazor pisze:Dużo zależy jaki masz rozstaw gałek patrzałek. :-)
I od tego zacznij dobierając szkła.
Może się okazać ,że potrzeba przeciąć na pół, te , które kupiłeś.
Wyciąć nadmiarowy środek , skleić i będzie gut.
Ostatnio kupiłem TEN ZESTAW
I jestem bardzo zadowolony. Duże soczewy. :-)
Pytanie do kolegi gazor lub do innych którzy skusili się na tą lupę:

Kupiłem polecaną lupę i mam pytanie - jakiej soczewki używasz i czy rozcinałeś te soczewki z zestawu? Ja mam chyba szeroki rozstaw oczu i muszę bardzo szkła przybliżyć aby nie denerwowały mnie brzegi. Idzie do mnie ten monitor http://eud.dx.com/product/diy-hd-5-tft- ... aeMnbsw_b0 . Obudowę rzeźbię sam.
Szkło x3,5 (najgrubsze), uchwyt zrobiłem za pomocą uchwytu załączonego w pudle + zdemontowany uchwyt z gogli + hot melt. Dodam jeszcze, że ja z tego zestawu wyciągnąłem sobie tę opaskę zaciskową na głowę i sprawdza się dużo lepiej niż gumka. Można użyć śrubek które trzymają ja na lupie do pudełka.
ODPOWIEDZ