Phantom 3 SE kontroler

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

jarekp67
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2021, 23:53
Lokalizacja: Dębno

Phantom 3 SE kontroler

Post autor: jarekp67 »

Witam. W kontrolerze pH 3 se są trzy anteny. Dwie wewnętrzne i jedna na zewnątrz. Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie która odpowiada za co. A do tego gdzieniegdzie jest napisane że ta zewnętrzna łączy tylko kontroler z np telefonem. Pomóżcie :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 SE kontroler

Post autor: pawelsky »

A do czego Ci ta wiedza? Cos nie dziala?
jarekp67
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2021, 23:53
Lokalizacja: Dębno

Re: Phantom 3 SE kontroler

Post autor: jarekp67 »

Jestem głodny wiedzy ;) a tak poważnie....dorwałem jakieś anteny od PH 3 standard a kontrolery w środku ciut się różnią :) dlatego chciałbym wiedzieć która do czego służy. Teoretycznie ta po lewej to 5.8 po prawej i w środku to 2.8 GHz ale....na płycie nie jest to opisane. Dlatego pytam bardziej doświadczonych :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 SE kontroler

Post autor: pawelsky »

jarekp67 pisze:Jestem głodny wiedzy ;)

To polecam https://fccid.io/SS3 ;-)
jarekp67 pisze:dorwałem jakieś anteny od PH 3 standard
I co planujesz z nimi zrobic? To nie sa takie same anteny.
jarekp67 pisze:Teoretycznie ta po lewej to 5.8 po prawej i w środku to 2.8 GHz
Anteny w PH3 SE sa dwuzakresowe, srodkowa to antena od Wifi. Anteny w Ph3STD sa jednozakresowe.
jarekp67
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2021, 23:53
Lokalizacja: Dębno

Re: Phantom 3 SE kontroler

Post autor: jarekp67 »

Dwuzakresowe czyli dual band? Bo tak jest na tych co mam napisane. Czyli ta w środku rzeczywiście odpowiada tylko za komunikację kontroler-telefon....to zakładanie na nią reflektorów mających poprawić zasięg drona jest bez sensu. No chyba że się mylę.

Edytuj posty!

Słowo wyjaśnienia :). Phantom 3 se zasięg pomimo trybu fcc (dji 3.18. itd) zasięg ok 100 m i traci wizję. Wybebesxylem kontroler i zamontowałem zwykle dookolne dual band. Zasięg wzrósł do 200 m. W tym samym miejscu. Teraz dorwałem coś innego i dlatego pytam. Dodam że w czczerym polu w jednym kierunku odleciał na 380 m bez utraty wizji :) nie zamierzam latać poza 500 m ale zależy mi na stabilnym łączu w tym zakresie odległości. Dlatego szukam odpowiedzi i podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 SE kontroler

Post autor: pawelsky »

jarekp67 pisze:Czyli ta w środku rzeczywiście odpowiada tylko za komunikację kontroler-telefon
Nie, srodkowa to link sterujacy miedzy radiem a dronem, patche to link video/telemetria miedzy dronem a radiem, i dalej miedzy radiem a telefonem.
jarekp67
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2021, 23:53
Lokalizacja: Dębno

Re: Phantom 3 SE kontroler

Post autor: jarekp67 »

Środkowa pracuje na 2.4 czy 5.8 GHz. Bo z tego co wykombinowałem to lewa na 5.8 ( czarny kabel) a środkowa na 2.4. dobra podłączyłem i w miejscu gdzie zasięg wizji gubił na 150 m poleciał na 300 i dopiero zgubił ale bez przejścia w rth ( zdążyłem wrócić w zasięg) czyli jakiś progres jest ;) teraz kminie czy te które wyprolem z kontrolera mogę zainstalować w dronie zamiast tych od kamery :) są chyba większe więc może poprawia zasięg :)
Ostatnio zmieniony piątek 02 lip 2021, 21:56 przez jarekp67, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 SE kontroler

Post autor: pawelsky »

jarekp67 pisze:Środkowa pracuje na 2.4 czy 5.8 GHz. Bo z tego co wykombinowałem to lewa na 5.8 ( czarny kabel) a środkowa na 2.4.
Zalezy od konfiguracji w DJI Go
jarekp67
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2021, 23:53
Lokalizacja: Dębno

Re: Phantom 3 SE kontroler

Post autor: jarekp67 »

pawelsky pisze:
jarekp67 pisze:Środkowa pracuje na 2.4 czy 5.8 GHz. Bo z tego co wykombinowałem to lewa na 5.8 ( czarny kabel) a środkowa na 2.4.
Zalezy od konfiguracji w DJI Go
Środkowa łączy się z płytą główną w pobliżu kostki która jest chyba elementem wifi ( jest na niej adres MAC czy coś w tym stylu) czyli jeżeli zależy od konfiguracji w djigo tzn że powinna mieć antenę dual band. Zamontowałem zwykła antenę 2.4 GHz a później inna 5.8 GHz i nie było różnicy w zasięgu.

Edytuj posty!

Po wybebeszeniu oryginalnych anten z kontrolera i zamocowaniu ich w dronie zasięg w promieniu 450 jest super stabilny :) ( na początku nie przekraczał 180-200 m)
Koszt całej operacji to 3 pigtaile po 7 zł sztuka, zestaw używanych anten od Ph 3 standard za 70 zł oraz taśma klejąca dwustronna jakieś 10 cm bieżących czyli kilka groszy :).
ODPOWIEDZ