DJI FLY - wersja 1.4.3 iOS przegrzewanie urządzenia

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
InitC
Posty: 21
Rejestracja: środa 04 lis 2015, 11:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

DJI FLY - wersja 1.4.3 iOS przegrzewanie urządzenia

Post autor: InitC »

Wszyscy którzy latają Mavic Mini, Mavic Air 2, DJI Mini 2, DJI Air 2S apke znają doskonale. Celowo pominąłem DJI FPV bo tego to nie dotyczy.

W wersji 1.4.3 w wydaniu na iOS DJI zrezygnowało z użytecznego przełącznika, którym można było wyłączyć ładowanie swojego iUrządzenia. Czyli ładowanie następuje cały czas gdy iPad lub iPhone podłączenie są do kontrolera.

Niestety w modelach iPad4, iPhone7 i niższych powoduje to przegrzewanie się i w efekcie komunikat o osiągnięciu maksymalnej mocy obliczeniowej przez procesor iUrządzenia...
Skutkiem tego jest klatkowanie, a nawet zatrzymanie podglądu podczas lotu.

Sam tego niejednokrotnie doświadczyłem na iPad4 mini, a świecące słoneczko tylko proces przyspiesza.
Głośno jest o tym problemie na forum DJI i innych związanych z tematem.

Nie wiadomo co zrobi samo DJI, ale ja znalazłem pewien przypadek w którym problemu nie ma i można bezpiecznie latać.

Działa u mnie na iPad 4 mini. Bateria w iPadzie musi być rozładowana poniżej 50%, a w kontrolerze (chyba poniżej 80%) w moim przypadku po wylataniu jednego pakietu Mini2.
W tedy iPad oznajmia, że ładowanie nie odbywa się, a podgląd działa płynnie i można bezpiecznie latać.

Czy ktoś z problemem się już zmierzył ?, na jakim iSprzęcie ?, może któryś z kolegów ma jakieś inne rozwiązanie ?

Editt

No i jest aktualizacja która podobno problem rozwiązuje, sprawdzimy ;)

Version 1.4.4
What's New
- Fixes certain issues and optimizes overall app quality.

-------------------------
Nic się nie zmieniło, na iPad4 mini nawet nie da się wywołać trybu autonomicznego, bo obraz się ścina
i od razu dostajemy "Mobile CPU fully loaded".
Na jeden lot pomaga wywalenie wszystkich plików podręcznych aplikacji oraz wyłączenie cache kamery.
Niestety, obecnie jedynie iPad5 mini działa poprawnie z nową wersją tej apki na iOS.

-------------------------
Chodzi o to:
https://forum.dji.com/forum.php?mod=vie ... peid%3D737

-------------------------
Wersja DJI Fly 1.4.8 (477) dla iOS problem rozwiązuje bo wrócił wyłącznik ładowania.
Tomek
ODPOWIEDZ