Mavic Air 2S

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic Air 2S

Post autor: pawelsky »

Latttam pisze:Czytałem kluczowe elementy specyfikacji, w tym głównie największe zmiany, nowości w stosunku do Air 2.
Kamera akurat jest najwieksza zmiana, wiec chyba musisz bardziej uwaznie te specyfikacje poczytac...
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavic Air 2S

Post autor: Latttam »

Masz rację, szczególnie jak się kupuje to powinno się dokładnie czytać specyfikację. Pełna zgoda.

Dla mnie już te punkty....
  • 10-bit color
    1-inch sensor
    600-gram takeoff weight
    Intelligent HDR, Hyperlaps, Panorama
    8 GB internal storage
    Master Shots – 10 pre-programmed video flight modes
    Spotlight 2.0
    Point of Interest 3.0
    ActiveTrack 4.0
    Support for FPV Goggles V2
    OcuSync 3.0
...przemawiają za zakupem AIR 2S. Choć oczywiście jest więcej argumentów za i przeciw.
Znam z grubsza Air 2 (czysto teoretycznie, nie posiadam/łem go), a Air 2S to (mocno) poprawiona wersja Air 2.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic Air 2S

Post autor: pawelsky »

Latttam pisze:10-bit color
1-inch sensor
Intelligent HDR, Hyperlaps, Panorama
8 GB internal storage
W M2P tez to masz
Latttam pisze:Master Shots – 10 pre-programmed video flight modes
Zbedny gadget
Latttam pisze: Spotlight 2.0
Point of Interest 3.0
ActiveTrack 4.0
W nieco innych wersjach ale to rowniez masz w M2P
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavic Air 2S

Post autor: Latttam »

W M2P - tak, ale w Air 2 nie ma. A Air 2S plasuje się cenowo pomiędzy Air 2 a M2P.

Wyczytałem, że pozbyto się pixel-binningu (nie wiem jak w M2P) i Air 2S ma większy bitrate (do 150 Mbps) od M2P. Plus lepsza rozdzielczość video, ale to nie jest najważniejsze (choć pozwala zejść w post do niższej, poprawiając ostrość).
OcuSync 3.0 to 4 anteny (vs dwie w M2P) i mamy większy zasięg.
M2P to ciut więcej niż 900 gram więc w EU wpada automatycznie do innej klasy (???).

Nie mówię, że AIR 2S jest lepszy od M2P (choć sporo osób tak zatytułowało swoje recenzje), ale cieszę się, że w sporo tańszym modelu wylądowało tyle bajerów.

Przy okazji jak ktoś szuka, u Chińczyka jest przedsprzedaż Air 2S i można go mieć za ok. 4200 zł. (bez FMC).
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic Air 2S

Post autor: pawelsky »

Eeeh, nie chce mi sie poprawiac wszystkiego co piszesz, wiec tylko krotko
Latttam pisze:Wyczytałem, że pozbyto się pixel-binningu (nie wiem jak w M2P)
To czy jest pixel binning czy nie to sie dopiero okaze, jak ktos zrobi porzadne testy porownawcze z P4P np.
Latttam pisze:OcuSync 3.0 to 4 anteny (vs dwie w M2P) i mamy większy zasięg.
To akurat nie ilosc anten wplywa na zasieg. A2S ma np. ten sam kontroler RC-N1 co MA2 posiadajacy 2 anteny...
Latttam pisze:M2P to ciut więcej niż 900 gram więc w EU wpada automatycznie do innej klasy (???).
Oba wpadaja do A2 (a po roku 2023 do A3) bo zaden z nich nie ma oznaczenia klasy
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mavic Air 2S

Post autor: Latttam »

Dobrze, że tak dokładnie i skrupulatnie poprawiasz błędy i dbasz o jakość forum! Serio, nie zgrywam się.

Nie miałem na myśli, że dodatkowe anteny zwiększają zasięg, choć w tej formie, mogło to tak zabrzmieć. Jednak sądzę, że wpływają w jakiś sposób na jakość transmisji. Z jakiegoś powodu je dodano, gdyby nic nie wnosiły, nie dodali by ich. A zasięg swoją drogą jest większy.

Na tych kategoriach, klasach kompletnie się nie znam (na razie!) - więc po raz kolejny - dzięki za poprawkę. Utkwiły mi tylko w pamięci trzy wartości 250g i 900g i 4 kg. Pewnie podziałów jest więcej. Oczywiście muszę w tym temacie nadrobić zaległości w niedalekiej przyszłości .
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic Air 2S

Post autor: pawelsky »

Latttam pisze:Na tych kategoriach, klasach kompletnie się nie znam (na razie!) - więc po raz kolejny - dzięki za poprawkę. Utkwiły mi tylko w pamięci trzy wartości 250g i 900g i 4 kg. Pewnie podziałów jest więcej. Oczywiście muszę w tym temacie nadrobić zaległości w niedalekiej przyszłości .
Nadrabiaj czym predzej jesli chcesz latttac viewtopic.php?f=53&t=47694
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic Air 2S

Post autor: potrek »

Kupiłem wczoraj, jutro powinien przyjść, zobaczymy jak róznica w stosunku do air 2
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mavic Air 2S

Post autor: Adrián »

potrek pisze:Kupiłem wczoraj, jutro powinien przyjść, zobaczymy jak róznica w stosunku do air 2
Miałeś już szansę przetestować? Jak wrażenia?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic Air 2S

Post autor: potrek »

Póki co wylatałem dwie baterie.
Kamera bajka, w porównaniu z mini 2 to przepaść, i jest dużo lepiej aniżeli w air2.
Samo full HD wyświetlane na 55 calowym tv jak dla mnie petarda. Surowy materiał wyglada obłędnie - szkoda ze mie ma regulowanej przesłony jak w Mavic 2 ale już zamówiłem filtry.
Domyślne ustawiania kontrolera bardzo fajne dobrane, nie trzeba nic zmieniać.
Musiałem zmienić kartę SD przy nagrywaniu w samym HD nie nadążała odtwarzać ilośći materiału.
Co do zasięgu to nie zauważyłem różnic, link tak samo stabilny jak w air2.


Jutro montuje nowy tv z 4k to jeszcze ponagrywam w wyższej rozdzielczości.
To moj pierwszy dron z tak duża matryca i widać różnice zdecydowanie.
Nie nagrywałem jeszcze w nocy, ale patrzyłem na podglad w telefonie po zmroku i ilość światła jaka widać na ekranie duzooo większa.
Później wrzucę surowy materiał na jakis upload.
Edit:

3 minutowy materiał full HD na ustawieniach Auto: https://files.fm/f/hpsmm9wg7
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mavic Air 2S

Post autor: Adrián »

Jakość jest lepsza, chociaż warunki są niemal idealne, delikatnie przepala na jasnych budynkach, ale to można poprawić. Najbardziej "zazdroszczę" śledzenia, gdyby to wcisnęli do mini 2, byłbym przeszczęśliwy.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic Air 2S

Post autor: potrek »

Śledzenie protestuje jutro na spacerku w lesie. Care wykupiony jakby co ;)
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Mavic Air 2S

Post autor: pirzol »

... po dłuuugiej przerwie, wracam do żywych.


Trochę polatałem AIR 2S, wrażenia:

- w trybie normal jest żwawszy niż AIR 2
- kamera faktycznie jest czad, ale... niezbędne filtry ND przy dużej ilości światła
- jeżeli chcesz podczas lotu postępowego gwałtownie zmienić wysokość to radzę przećwicz to na otwartej przestrzeni. Mam wrażenie pewnego "lag" w reakcji na drążek zmiany wysokości.
- podobnie jak w AIR 2 po którejś aktualizacji, jest miksowanie przechylenia na "skrzydło" podczas skrętu w trakcie lotu postępowego. Można się przyzwyczaić.
- podobnie jak w AIR 2 polecam wyłączyć w smartfonie/tablecie wi-fi/bluetooth - jak nie używasz to przynajmniej nie generuje zakłóceń.
- w trybie normal, niskie przeloty są niemożliwe, czujniki reagują gwałtownie na bliskość przeszkód (trawa na łące, krzaki), tak więc przeloty nad i obok tylko w trybie sport. Ale z aktywnym wykrywaniem przeszkód (normal) - gałęzi czujnik może nie zauważyć - więc nie ufamy jak zwykle.

Do podglądu używam iPad mini 5 (w jakiejś mega promocji wyrwany), do tej pory na Xiaomi Mi 9T Pro (lata lecą i ekran już niestety za mały).
Zastanawiałem nad jakimś androidem ale procesor A12 w ipad pozamiatał konkurencję AnTuTu 467.478pkt.
https://www.kimovil.com/en/compare-tabl ... ab-s6-lite

Do iPad można nabyć osłonę przeciwsłoneczną oraz folię paperlike która eliminuje część odbić słońca na ekranie.
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
lookw
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 06 maja 2021, 21:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Mavic Air 2S

Post autor: lookw »

Cześć wszystkim, mój 2s wczoraj podczas lotu dosłownie runął na ziemię- nic się nie stało, bo upadł na wysokie trawy i wszystko działa bez problemu, ale pomimo przetestowania boję się nim latać teraz- jak/ kto może sprawdzić co się stało? To był lot z dosyć małą prędkością i blisko mnie- około 10-20 metrów.
ODPOWIEDZ