DJI FPV Combo

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI FPV Combo

Post autor: potrek »

Nie wiem, lubie drony dji. Do tego nigdy nie latałem FPV więc chciałem spróbować.
Do tego ponoć bardzo dobry obraz w goglach powinien dać fajny efekt :)
No i kupiłem 1300 zł taniej aniżeli w sklepie, jak nie rozbije trochę polatam i odsprzedam :)
Ostatnio zmieniony niedziela 21 mar 2021, 17:40 przez potrek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Verid »

potrek pisze: Do tego nigdy nie latałem FPV więc chciałem spróbować.
Latałeś
potrek pisze:Dzis robiłem test zasiegu w FCC no i max to 3,9 km :)
Tylko jeszcze nie w goglach. ;-)
Ten wredny...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI FPV Combo

Post autor: potrek »

Verid pisze:
potrek pisze: Do tego nigdy nie latałem FPV więc chciałem spróbować.
Latałeś
potrek pisze:Dzis robiłem test zasiegu w FCC no i max to 3,9 km :)
Tylko jeszcze nie w goglach. ;-)
Ok, ok ;)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pma_ »

Bardzo dobre podsumowanie dlaczego nie


Drugi film z argumentami na tak jest trochę słaby (jakoś nie przemawiają do mnie te argumenty) więc wciąż to jest raczej na nie :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
krzyszp
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 15:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: krzyszp »

potrek pisze:Skusiłem się wczoraj i zamówiłem. Ma przyjść we wtorek. Ciekawe jak szybko rozbije :)
Nigdy nie latałem fpv...
Poprosimy wrażenia :)
Parrot Anafi
Ryzen 1700, 32GB RAM 3200, Crucial 240BX, SX8200PRO 480GB (for video), Samsung 860 EVO 1TB, Patriot Burst 512GB, RTX 2080Ti 11GB, Radeon VII 16GB
A to na kanale ;)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI FPV Combo

Post autor: potrek »

Póki co latam na ipadzie - symulator.
Same gogle super sprawa, mega ostry obraz.
Z plusów jak dla laika to napewno ten przycisk „ panic” - jak tracisz kontrolę klikasz i dron łapie GPS + zatrzymuje się
Napewno nie uchroni podczas szybkiego lotu na niskiej wysokosci, ale w powietrzu przy jakims błedzie we flipie itp to napewno.

Edytuj posty!

Fajny był ten dron :)
Pole na którym latałem było o powierzhni 4 boisk piłkarskich, żadnych przeszkód prócz jednego kabla a pod kablem beton... gdyby nie to moze i by przeżył.
Kosztowna lekcja ;)
Dron na allegro jakby ktos chciał zobaczyc straty ...
ps. przycisk panic nie działa tak jak myślalem, jak zahaczyłem o kabel do dołu było jakies 20 metrów, kliknalem odrazu a leciał jak kamien do dołu
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Verid »

Wyrazy współczucia... :-(
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Marcin »

Szkoda :(
A nie próbujesz do DJI na naprawę wysłać? Chociaż o wycenę zapytaj... Jak uszkodziłem gogle to nastawiałem się na ładne koszta a oni mi nowe przysłali. Za darmo...
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI FPV Combo

Post autor: potrek »

Verid pisze:Wyrazy współczucia... :-(
Dzięki za miłe słowa, serio, kiepsko sie z tym czuje

Edytuj posty!
Marcin pisze:Szkoda :(
A nie próbujesz do DJI na naprawę wysłać? Chociaż o wycenę zapytaj... Jak uszkodziłem gogle to nastawiałem się na ładne koszta a oni mi nowe przysłali. Za darmo...
No właśnie myślę o tym aby spróbować...
A robie tak jak mówisz, jutro ślę.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Marcin »

Gdzie kupiłeś?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI FPV Combo

Post autor: potrek »

Na allegro, dystrybujca EU, ale zaraz po zakupie pytałem dji czy respektują gwarancję i powiedzieli że tak.
Wystarczy dowód zakupu w postaci przelewu za zakup na portalu aukcyjnym.
Orientujesz sie moze jak wyglada odsyłka drona w przypadku kiedy zrezygnuje z płatnej naprawy ?
Dużo za to kasują ?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Marcin »

Nie mam pojęcia. U mnie było tak, że kupiłem gogle bezpośrednio w DJI Ars w Rybniku w siedzibie, więc po prostu załozyłem u nich wniosek o naprawę serwisową i przywiozłem im je. Oni wyslali do Niemiec, za parę dni przyszło info o wycenie naprawy, kilka dni później dostałem gogle kurierem do domu z powrotem.
Nie zapłacilem nic. Ciagle jestem w szoku. Tak wiec ja bym wyslal i zaryzykowal - stracic raczej na tym nie stracisz, a kto wie, moze uda sie w miare dobrym kosztem to naprawic.
Na YT jeden koles pokazywal wycene naprawy (uwalone ramie) na 170€ więc nie tak źle.

A co do panic - podejrzewam, ze to dziala na sprawnym kopterze - walnales w linke, moze uwalilo smiglo albo ramie, to i panic nie mial prawa zadzialac...
Awatar użytkownika
OBI_FMJ_PL
Posty: 10
Rejestracja: piątek 05 mar 2021, 16:16
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: DJI FPV Combo

Post autor: OBI_FMJ_PL »

W jakim trybie latałeś? Słaba stabilizacja na wietrze (muszę jeszcze sprawdzić inne recenzje), słabe zdjęcia nocne a teraz jeszcze Twoja relacja... Ehhhh, I co ja mam zrobić biedny miś?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI FPV Combo

Post autor: potrek »

OBI_FMJ_PL pisze:W jakim trybie latałeś? Słaba stabilizacja na wietrze (muszę jeszcze sprawdzić inne recenzje), słabe zdjęcia nocne a teraz jeszcze Twoja relacja... Ehhhh, I co ja mam zrobić biedny miś?
Manual, ale byłem świadom ruchów na kontolerze przelatałem około 8 godzin na symulatorze, wiem że realia są inne ale...

Edytuj posty!
Marcin pisze:Nie mam pojęcia. U mnie było tak, że kupiłem gogle bezpośrednio w DJI Ars w Rybniku w siedzibie, więc po prostu załozyłem u nich wniosek o naprawę serwisową i przywiozłem im je. Oni wyslali do Niemiec, za parę dni przyszło info o wycenie naprawy, kilka dni później dostałem gogle kurierem do domu z powrotem.
Nie zapłacilem nic. Ciagle jestem w szoku. Tak wiec ja bym wyslal i zaryzykowal - stracic raczej na tym nie stracisz, a kto wie, moze uda sie w miare dobrym kosztem to naprawic.
Na YT jeden koles pokazywal wycene naprawy (uwalone ramie) na 170€ więc nie tak źle.

A co do panic - podejrzewam, ze to dziala na sprawnym kopterze - walnales w linke, moze uwalilo smiglo albo ramie, to i panic nie mial prawa zadzialac...
a co z twoimi goglami było nie tak ?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Marcin »

potrek pisze: a co z twoimi goglami było nie tak ?
Miały właściciela kretyna, który zrobił sobie krotki kabel do podpinania zasilania, żeby pakiet mieć z tyłu głowy a nie w kieszeni i kretyn pomylił polaryzacje.
Magic smoke...
Na szczęście mialem drugie w zapasie, z którymi też się fajna historia wiąże hehe.
ODPOWIEDZ