Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: potrek »

pirat pisze:
Jak to jest faktycznie z tym przełączeniem na fcc pojawiają się ogłoszenia tu i tam że ktoś to robi za $ ile w tym jest prawdy? wie ktoś z was coś na ten temat?
Zamiana trybu na FCC w modelu CE nic nie daje, ba nawet pogarsza zasięg. Mavic mini posiada inny kontroler w partii na Europę.
Testowałem to osobiście.
Co mavica air 2 zmiana na FCC daje dobre rezultaty, ale przełączenie mavica air2 tylko i wyłacznie na urządzeniach z iOS.
Egreg
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 15:47

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Egreg »

Ponoć dobrą receptą na kiepski zasięg Mini są antenki typu Yagi
Zakłada się je na oryginalne podobnie jak te "paraboliczne" reflektorki ale są od nich skuteczniejsze.
Są dwie wersje, na 2.4 i 5 GHz. Zamówiłem sobie te drugie i zobaczę co one warte.
Myślę uzyskać na nich dobry stabilny sygnał na terenie zabudowanym gdzie są problemy już na mniej niż 200 metrach.
Wpiszcie sobie na Youtube "mavic mini yagi"
10802010
Posty: 2
Rejestracja: piątek 05 cze 2020, 18:12
Lokalizacja: Polska

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: 10802010 »

Marcin pisze: Mam S8 i poskładałem z dwóch osłon PGY Tech jedną (bo nawet największa, L128 była za krótka).
Coś to daje, ale nadal jest kiepsko, głównie z powodu błyszczącego ekranu.
Problem udało mi się rozwiązać w tablecie iPad gdzie nakleiłem matową, papierową folię i refleksy światła przestały być aż takim problemem, ale nie wiem, czy z S10 da się to zrobić.
Kupiłem ostatnio PGY Tech ale ostatnio coś nie mogę tego przetestować - albo mocno wieje, albo dni pochmurne. W domu na próbę zamontowałem, chyba coś daje ale nie zasłania całkowicie, trzeba by stać pod odpowiednim kątem a wiadomo, że trzeba stać zawsze w kierunku drona. Na S10 jest cholerny błyszczący ekran, ale nigdzie nie mogłem znaleźć prawdziwiej folii matowej. Faktycznie najlepiej kupić używanego iPad Mini2 ale to już trochę droga zabawa się robi.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Głuś »

kuczy pisze:- no to jak nie masz fb, to "screen z filmu" - aby było wiadomo o co mi chodzi.
Kompletne "zadupie" cisza, spokój, żadnych stref, zero spiny a tu takie coś... - Jedyne co mnie dziwi to dość niski pułap - spokojnie w zasięgu sparka czy jakiegokolwiek innego drona. i teraz rozkmiń, czy będąc na podad kilometrze od siebie jesteś w stanie chociażby stwierdzić, że się nie zderzycie. nie sądzę.

Uprzedzając gównoburzę - nie oskarżam Ciebie, nie chcę nawet abyś pisał cokowiek bo wiem do nzpiszesz - byłeś na 50m - to akurat szanuję... chodzi mi o pewien moment zatrzymania się i zdania sobie sprawy, że nie każdy ze statków powietrznych przestrzega prawa, i nie chodzi tylko o drony, ale wlasnie o takie samoloty (to, że się nie trzymał wysokości i "nie mógł tak nisko" to oczywiście też w domyśle) - ale pomijając wszystko - tam jest człowiek. albo kilka ludzi. - nawet jesli by sie nic nie stało, to istnieje pewne zagrożenie - i warto o tym pamiętać podejmując próby bicia rekordów, ZWŁASZCZA poza zasięgiem wzroku - bo to będzie pierwsze co sprawdzane u operatora drona...
samolot.jpg

Wiecie co ja was nie rozumiem. Nie twierdzę, że Andrzej nie ma racji, a wręcz przeciwne, ale jak to jest, że wy zawsze pouczacie wszystkich i we wszystkich wątkach tylko nie w tym: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&p=577330
? Co jest bardziej niebezpieczne Mini ważący 249 gram na 1km czy maszyna ważąca 2kg na 20km? Co to są jakieś podwójne standardy?
Czepiacie się chłopaka, że poleciał mini na 1km (zresztą słusznie), ale w w/w wątku i w wątkach z budowy samolotów long range nikt jakoś nie poucza - co oni mają jakiś immunitet? :mrgreen:
Zdecydujecie się, albo to forum nie dopuszcza propagowania zachowań niezgodnych z prawem i wtedy to dotyczy wszystkich, albo dopuszcza i wtedy nie męczcie chłopaka, że z miniaka 1km wycisną...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pawelsky »

Głuś pisze:jak to jest, że wy zawsze pouczacie wszystkich i we wszystkich wątkach tylko nie w tym: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&p=577330
Bo to by bylo troche jak pouczanie goscia grzejacego 200km/h autostrada - zawsze bedzie twierdzil ze jest doswiadczonym kierowca i jezdzi szybko ale bezpiecznie. Taka dyskusja mija sie z celem. Swiezego milosnika latania mozna jeszcze probowac uksztaltowac, uswiadomic mu pewne zagrozenia ktorych moze nie byc nawet swiadom...
Głuś pisze:Co jest bardziej niebezpieczne Mini ważący 249 gram na 1km czy maszyna ważąca 2kg na 20km?
Oba moga byc niebezpieczne.
Głuś pisze:Zdecydujecie się, albo to forum nie dopuszcza propagowania zachowań niezgodnych z prawem i wtedy to dotyczy wszystkich, albo dopuszcza i wtedy nie męczcie chłopaka, że z miniaka 1km wycisną...
Tu nie ma o czym decydowac. Przepisy dotycza wszystkich.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Marcin »

pawelsky pisze:
Głuś pisze:Zdecydujecie się, albo to forum nie dopuszcza propagowania zachowań niezgodnych z prawem i wtedy to dotyczy wszystkich, albo dopuszcza i wtedy nie męczcie chłopaka, że z miniaka 1km wycisną...
Tu nie ma o czym decydowac. Przepisy dotycza wszystkich.
No ale w wątku o rekordach odległości, gdzie ludzie latają po kilkanaście kilometrów od miejsca startu jakoś cisza. :lol:
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pawelsky »

Marcin pisze:No ale w wątku o rekordach odległości, gdzie ludzie latają po kilkanaście kilometrów od miejsca startu jakoś cisza. :lol:
Przeczytales caly moj post, czy tylko fragment?
Egreg
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 15:47

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Egreg »

potrek pisze:Zamiana trybu na FCC w modelu CE nic nie daje, ba nawet pogarsza zasięg. Mavic mini posiada inny kontroler w partii na Europę
Czy ktoś jeszcze to testował ? bo inni piszą i pokazują (ale nie tu na forum) że FCC hack zwiększa zasięg.
Tutaj gość udowadnia że po tym hacku moc nadajnika kontrolera jest wyraźnie większa .
Nie wiadomo czy zwiększa się moc nadawania samego MM.



Trzeba tylko zastosować odpowiednią wersję Dji Fly
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Verid »

Egreg pisze:Tutaj gość udowadnia że po tym hacku moc nadajnika kontrolera jest wyraźnie większa
Ale słuchasz co gość mówi czy tylko obrazki oglądasz?
9:16 - The FCC hack on CE verison of the Mavic doesn't work. You get no additional transmit power.
Ten wredny...
Egreg
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 15:47

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Egreg »

Verid pisze:
Egreg pisze:Tutaj gość udowadnia że po tym hacku moc nadajnika kontrolera jest wyraźnie większa
Ale słuchasz co gość mówi czy tylko obrazki oglądasz?
9:16 - The FCC hack on CE verison of the Mavic doesn't work. You get no additional transmit power.
Oczywiście że słucham , ale nie ważne co mówi , ważne co widzę , na mierniku widać jak byk że sygnał jest dużo większy.
Facet po prostu źle zinterpretował to co pokazał miernik , -16 dBm to słabszy sygnał niż -12 dBm (wartości są ujemne bo są przecież względne , podobnie pokazują programy pokazujące szczegółowy status połączenia wifi).
W komentarzach do tego filmiku ludzie też to zauważyli ...

Z tym że to może niewiele dać jeśli nie zwiększy się moc nadawania samego koptera .
Ponoć tylko na paśmie 5.8 ghz zasięg jest faktycznie większy.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pawelsky »

Egreg pisze:Z tym że to może niewiele dać jeśli nie zwiększy się moc nadawania samego koptera .
Ponoć tylko na paśmie 5.8 ghz zasięg jest faktycznie większy.
Hack nie da za wiele z innego powodu, wersja CE nie ma wzmacniacza ktory posiada wersja FCC, wiec mozna co najwyzej podbic nieco moc na samym Atherosie. Jest to jednak zysk niewielki i mocy takich jak we wersji FCC nigdy nie osiagniesz. W wersji CE na samym 2.4 uzuskasz lepsze wyniki niz na 'zhackowanym' 5.8 wiec hackowanie mija sie nieco z celem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Verid »

Egreg pisze: na mierniku widać jak byk że sygnał jest dużo większy.
Facet po prostu źle zinterpretował to co pokazał miernik
Facet to bardzo dobrze zinterpretował tylko przyjął inne kryteria dla testu. Przyrost mocy jest znikomy w porównaniu z tym co byś miał w wersji hardware'owo właściwej dla FCC o czym mówi nieco później, 10:13 tak około, i co też opisuje pawelsky. Kwestia kryterium co uznajemy że hack "działa". Jeżeli za "działanie" przyjąć jakąkolwiek różnicę w mocy na plus to tak - hack działa. Jeżeli natomiast kryterium jest osiągnięcie mocy właściwej sprzętowi FCC tak jak to było możliwe przykładowo w Mavic Air to nie - hack nie działa i nie ma szansy zadziałać z powodów różnic sprzętowych
Ten wredny...
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Irenty »

czy ktoś może testował apke "rainbow for dji mavic" na mini?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: cobra »

Powiedzcie mi proszę, czy licencja Litchi jest przywiązana do smartfona, czy mogę jej używać na smartfonie lub tablecie.
________________
Cobra
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: yasiu18 »

Możesz używać, tylko musisz być zalogowany tym samym mailem.
ODPOWIEDZ