Phantom 4 bateria nie żyje

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: pawel55 »

Witam,
Po długim zastanowieniu i ja zdecydowałem sie na phantoma 4.
Dziś dostałem przesyłkę, wszskto ładnie pięknie tylko bateria nie działa :evil: :evil: :evil:
Nie reaguje na przycisk ani na ładowarkę, zero. Żadna dioda nie mrugnie nawet. Rozmawiałem już ze sprzeawcą i oczywiście odsyłam z powrotem.
męczy mnie tylko pytanie czy to wada fabryczna, czy poprostu moje szczęście.
Oglądałem kilka filmów widzę, że jest więcej takich przypadków,tylko nigdzie wzmianki czego to wina i czy jest opcja samem sobie z tym poradzić.
Słyszał ktoś o takim pzypadku?
Każdda sugestia mile widziana. Pozdrawiam

PS/ Jak nie w ty miejscu temat bądz jest już na forum to przepraszam ale nie znalazłem
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: Verid »

pawel55 pisze:Oglądałem kilka filmów widzę, że jest więcej takich przypadków,tylko nigdzie wzmianki czego to wina i czy jest opcja samem sobie z tym poradzić.
To mnie akurat nie dziwi - ludzie nie po to płacą delikatną fortunę za sprzęt RTF żeby potem "samemu sobie radzić". Szczególnie że pakiecik do PH4 to nie popierdółka jak w przypadku PH2 gdzie można się ratować budżetowym Multistar'em. Wstawiają filmik ku ostrzeżeniu ale robią dokładnie to samo co ty - gwarancja i tyle.
Ten wredny...
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: pawel55 »

mówiąc poradzić sobie sam, miałem na myśli czy z poziomu aplikacji. Początkowo zakładałem ze bateria nie używana więc może jakiś tryb hibernacji czy coś i trzeba ja wybudzić ładowarką bądź w aplikacji, ale jak się połączyć jak nie ma prądu :evil: :shock: :cry: . Kiedy nic nie pomogło zacząłem kopać w necie............... aż zdałem sobie sprawe że to na nic i nie polatam. Takie buble w sprzęcie tak drogim i rozreklamowanym.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: Verid »

pawel55 pisze:Takie buble w sprzęcie tak drogim i rozreklamowanym
Dokładnie ta sama sytuacja była z Ph2 kiedy był nowością. Ludzie dostawali pakiety DOA w nowiutkich zestawach albo im padały po kilku ładowniach. Najwyraźniej mimo zaliczonej 4 generacji niewiele się w tej materii zmieniło :(
Ten wredny...
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: Fajny717 »

Z tego co mi wiadomo wadliwe są układy BQ30Z55 on steruje całą baterią. Tylko nie wiadomo czy tam seryjny program siedzi.
https://e2echina.ti.com/question_answer ... 35/t/82495
Bodajże programator to EV2300
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: pawel55 »

Ja mam takiego pecha czy ja coś robie nie tak. Odesłałem poprzedni zestaw do sklepu i dziś otrzymałem nowy. tym razem bateria daje znaki życia, bo wdać tam jakieś diody ale problem dokładnie jak na tym filmie. Czy to możliwe w sprzęcie za taką kase dwa razy z rzędu dostać bubla/? co z tym fantem zrobić..... znowu odsyłać? kurde tyle czekałem i dalej nie polatam :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobne problemy alb wystarczającą wiedze, nie chce znowu odsyłac :-/ :cry:


s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: s050197 »

To może coś z ładowarką jest nie tak a nie z bateriami?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: pawel55 »

pilota naładowała normalnie, ładowarki też dwie bo z pierwszym odesłałem wszystko i teraz drugi zestaw przyszedł całkiem nowy. gdzieś coś czytałem że bateria nie używana przechodzi w stan hibernacji czy coś . Tylko jak ją pobudzić do ładowania. tym razem przynajmniej diody świecą więc wiadomo że "żyje". Kiedy przyciskam na ok 5 sek. zapala wszystkie 4 diody czyli znak że zywotność baterii a poziomie 90-100% tak pisze w instrukcji
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: Fajny717 »

Dziwna sprawa. Masz jakiś multimet voltomierz by na pewno wykluczyć ładowarkę? Co do tego że ładuje aparaturę nie wyklucza uszkodzenia jej gdyż ładowarka ma dwa osobne regulatory prądowe. Gniazdko do aparatury daje tylko 2A a na szerokie gniazdo jest znacznie więcej. Zostaw baterię na godzinę w ładowarce. Ewentualnie podłącz żarówkę samochodową 55w do tego gniazdka czy zaświeci.

Gdzie kupiłeś tego drona? Bo może rzeczywiście sprzedają wadliwe baterie.
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: pawel55 »

Ja obstawiam baterie, oglądam cały czas filmiki z tym problemem i jest pełno że jedną ładowarką kilka baterii. jedna ok a druga jak u mnie i w filmiku wyżej.
Drona kupiłem na otto.de
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: Fajny717 »

pawel55 pisze:Ja obstawiam baterie, oglądam cały czas filmiki z tym problemem i jest pełno że jedną ładowarką kilka baterii. jedna ok a druga jak u mnie i w filmiku wyżej.
Drona kupiłem na otto.de
Co Ci z obstawiania? Bateria była na nowo zaplombowana? Dostałeś już drugi zestaw. Jeżeli to elektronika baterii to zapomnij że to sam naprawisz. Możesz co najwyżej sprawdzić ładowarkę tak jak Ci mówię. I dalej reklamować. Jak to idzie z Niemiec to się nie dziw że sprzedają szajs zawsze pchają to co najgorsze do Polski.
Załączniki
thumb-P4 Battery Pinouts.jpg
thumb-P4 Battery Pinouts.jpg (9.95 KiB) Przejrzano 7221 razy
pawel55
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 16:34

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: pawel55 »

mieszkam w niemczech wiec tu zamawiałem, paczka rano wraca do nich. nie chce sam naprawiac tylko zapytałem czy ktoś miał taki problem, jakieś rady jak ją wzbudzić do ładowania. po całodziennych próbach odpuściłem. mam nadzieje ze sprawdzi sie przysłowie do trzech razy sztuka :P szkoda tylko czasu i nerwów

ps. bateria za każdym razem była w dronie nie do końca wsunięta, bez żadnych folli czy plomb
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: Fajny717 »

Zapisz sobie z bateri i drona nr seryjny. Czy nie przesyłają Ci tego samego. Jak przyślą znów wadliwą. To powiedz ze chcesz zwrot kosztów i kup u innego dystrybutora..
Awatar użytkownika
TomitO
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 15:23

Re: Phantom 4 bateria nie żyje

Post autor: TomitO »

czesc, wiem ze to stary temat ale czy cos się udało z baterią zrobić? mam taki sam przypadek
ODPOWIEDZ