DJI Mavic Air

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: DJI Mavic Air

Post autor: g.p »

No własnie ,ponad 700zł za baterie to coś tu nie tak...mam tylko dwie i jedna zaczyna puchnąć ,myślałem że może ktoś próbował w jakiś sposób wymieniać ogniwa..
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Adrián »

Widziałem modyfikacje z dołożeniem drugiej baterii, to z fabryczną też się powinno udać. Tylko pytanie, czy znajdziesz na podmianę.

Tutaj do 2, ale widać, że jest to wykonalne i nawet wymienił na 18650

https://www.youtube.com/watch?v=jNUjZlM2Hdk

Bateria air w środku https://www.youtube.com/watch?v=_F0FLKqHof0
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: krall »

DJI używa lipo HV (4.3V/celę)- więc jeśli takie odpowiadające prądowo znajdziesz i upchniesz do obudowy to spoko.
Ten wietnamczyk użył lion 18650 - wydaje mi się, że to bez sensu. No chyba, że bedziesz ładował same ogniwa ładowarkę modelarską bo ta elektronika z org bat będzie chciała je naładować do 4.3V a to może nie być najlepszym pomysłem...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

g.p pisze:są dostępne?
Szukaj pod haslem 693772
https://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=693772
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: DJI Mavic Air

Post autor: g.p »

Kupiłem jedną baterię uszkodzoną tzn.marwą ,po rozebraniu i podładowaniu ogniw napięcie niby trzyma ,ale nie reaguje na ładowanie z zewnątrz więc pewnie bez programatora nie ruszy,a programator też swoje kosztuje ...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

g.p pisze:nie reaguje na ładowanie z zewnątrz więc pewnie bez programatora nie ruszy,a programator też swoje kosztuje ...
Musisz zresetowac PF. Kup sobie CP2112 za 20PLN i wygooglaj DJi_Battery_Killer_with_dll_26.06.2021.7z
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: DJI Mavic Air

Post autor: g.p »

Ok dzięki spróbuję
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Air

Post autor: pawelsky »

Jest jeszcze wersja beta DJI_Battery_Killer_ver.0.4beta_26.09.2021.7z jakby kto pytal
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: DJI Mavic Air

Post autor: g.p »

Programator już mam, ale nie mogę nigdzie pobrać programu, chyba brak na serwerze, czy co ?może jakiś inny poszukam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Wbij to co pawelsky podał (pełna nazwa pliku) wujkowi Google to ci odda wątek gdzie można to coś ściągnąć. Oczywiście pobrałem "dla Miecia" bo moje baterie jeszcze, odpukać, nie wymagają remontu, poza tym mam opory przed używaniem czegoś czego nie do końca rozumiem ale jak przyjdzie co do czego to lepiej mieć jak nie mieć.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: DJI Mavic Air

Post autor: g.p »

Znam ten wątek gdzie jest link do tego programu, pobrać się jakoś udało nie mogę uruchomić po rozpakowaniu ...zobaczysz u siebie czy program odpala , to bede szukał w kompie co to za licho
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Verid »

Pobrałem, rozpakowałem do folderu 7zip'em i po odpaleniu widzę:
2021-12-13_23h58_39.jpg
2021-12-13_23h58_39.jpg (126.99 KiB) Przejrzano 2981 razy
Programatora (jeszcze) nie mam więc "Connect" nie będzie
Ten wredny...
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: DJI Mavic Air

Post autor: g.p »

Ok dzięki,to coś u mnie jak zwykle najpierw antywirus nie puszczał żeby pobrać teraz nie widzi plików po rozpakowaniu, bede walczył jutro...
Edit.oki poszło na innym kompie bateria zaczeła żyć :) zobaczymy czy będzie trzymać napięcie .....
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: DJI Mavic Air

Post autor: Alina81 »

Ja długo szukałam baterii do mojego Air 1, bo na starej trochę krócej lata niż na początku. Ostatecznie kupiłam dodatkową, ale nie dzięki szukajce. Wyskakiwały używane, które są zawsze ryzykiem, albo gdzieś z chińskich sklepów, za około 800 zeta. Za drogo o wiele. Wpadłam na pomysł i napisałam do supportu, odpisali, że mają baterię w magazynie w Niemczech, za 500 zł około. Bardzo drogo, ale chciałam koniecznie drugą. Nie wiem w sumie czy to nowa czy regenerowana, ale ponoć oni nie regenerują baterii, chyba, że polski serwis wprowadził mnie w błąd. I w ogóle, to dzwoniłam też do jakiegoś serwisu, i gościu mi powiedział, że można do nich baterię wysłać, oni wysyłają ją do serwisu do Niemczech lub Holandii, a tamci nie naprawiają, tylko dają nową. Z tym, że to było w zeszłym roku, mam tą drugą baterię gdzieś od jesieni zeszłego roku, za wiele nie polatała przed zimą, ale działa, wszystko z nią OK.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Air

Post autor: potrek »

Kumpel chce kupic pierwszego drona, natknał się na mavic air z pojedynczą baterią w cenie 800 zł. Stan ponoc ideał. Czy w 2022 roku warto kupić ten sprzęt w tej cenie ?
ODPOWIEDZ