Kalibracja IMU - Phantom 3 Pro

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
*ARCZI*
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 18:39
Lokalizacja: Bełchatów

Kalibracja IMU - Phantom 3 Pro

Post autor: *ARCZI* »

Witam,

Podczas ostatniej mojej styczności z dronem przez przypadek uderzylem w plecaku ręką w drona. Nie było to silne uderzenie, ale po uruchomieniu wyskoczył mi komunikat abym skalibrował IMU . Nie mogłem wtedy odpalić drona , wiec zrestartowałem aplikacje i ruszył. Zdziwiło mnie to, ale nie wiem czemu tak się stało. Chciałbym skalibrowałem IMU , ale nie wiem czy mogę to uczynić na tafli szkla , które wypoziomowałem . Miałem ją pod ręką, wiec pytam czy mogę ja użyć ?.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kalibracja IMU - Phantom 3 Pro

Post autor: pawelsky »

*ARCZI* pisze:Chciałbym skalibrowałem IMU , ale nie wiem czy mogę to uczynić na tafli szkla , które wypoziomowałem . Miałem ją pod ręką, wiec pytam czy mogę ja użyć ?.
IMU mozesz kalibrowac na czymkolwiek w miare rownym (szklo nie przeszkadza), nie potrzeba mega-aptekarskiej precyzji. Kompas musisz kalibrowac z dala od przedmiotow metalowych.
Awatar użytkownika
*ARCZI*
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 18:39
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Kalibracja IMU - Phantom 3 Pro

Post autor: *ARCZI* »

Ktoś kiedyś pisał ażeby schłodzić drona przed kalibracja.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kalibracja IMU - Phantom 3 Pro

Post autor: pawelsky »

*ARCZI* pisze:Ktoś kiedyś pisał ażeby schłodzić drona przed kalibracja.
Stare Nazowe dzieje. W P3 nie ma takiej potrzeby.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Kalibracja IMU - Phantom 3 Pro

Post autor: gorszysort »

pawelsky pisze:
*ARCZI* pisze:Ktoś kiedyś pisał ażeby schłodzić drona przed kalibracja.
Stare Nazowe dzieje. W P3 nie ma takiej potrzeby.
No nie wiem.. ja kiedyś miałem Ph3 skalibrowanego w gorący dzień na słońcu, i jak potem uruchamiałem go w chłodny jesienny poranek to musiałem czekać z 10 minut zanim IMU się zainicjalizowało.

Wtedy wygooglałem, skalibrowałem na zimno i zaczął się uruchamiać tak jak powinien.

Problem wydaje się występować tylko w takich skrajnych przypadkach - gdy odpalamy drona w temperaturze 30 stopni niższej niż gdy był kalibrowany. Ale jednak występuje.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kalibracja IMU - Phantom 3 Pro

Post autor: pawelsky »

gorszysort pisze:No nie wiem.. ja kiedyś miałem Ph3 skalibrowanego w gorący dzień na słońcu, i jak potem uruchamiałem go w chłodny jesienny poranek to musiałem czekać z 10 minut zanim IMU się zainicjalizowało. Wtedy wygooglałem, skalibrowałem na zimno i zaczął się uruchamiać tak jak powinien.
To sa bardzo ekstremalne i wyjatkowe przypadki i normalna kalibracja w temperaturze pokojowej wystarczy. Nie ma potrzeby schladzania bo robiac to nieumiejetnie bardziej mozesz sobie zaszkodzic (kondensacja wilgoci itp.) niz pomoc.
ODPOWIEDZ