NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Alina81 »

No wiesz, nieładnie tak wyzywać od potworów kogoś, kto zadał tylko 3 pytania, i to jeszcze powiązane z jedyną sprawą, której nie rozumiem :P No teraz już rozumiem, dzięki. Zresztą to skoro kurs przeszłam, przepisy czytałam, to nie sądziłam, że mam też obowiązek czytać FAQ na forum. Moim zabawkowym dronom nic nie przyklejam, nie mają kamery i ważą mniej niż 250 gram.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Verid »

Alina81 pisze:No wiesz, nieładnie tak wyzywać od potworów
Przed czytaniem forum a szczególnie przed udzieleniem odpowiedzi zakładamy okulary i włączamy to coś między uszami. Czytać FAQ nie masz obowiązku ale jak coś nie jest zrozumiałe to się od tego zaczyna. Z resztą FAQ jest oparte na przepisach i materiałach kursu więc coś z tym czytaniem nie baudzo...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: pawelsky »

Alina81 pisze:No wiesz, nieładnie tak wyzywać od potworów kogoś
Zgadza sie, nawet bardzo nieladnie, dlatego tez nikogo od potworow nie wyzywam...
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Alina81 »

Wiem, ale post już poszedł a Twoje "powtorze" bez "ó" przeczytałam jakoś "potworze" :P Na swoje usprawiedliwienie mogę napisać tylko tyle, że wzrok już nie ten. A tak poza tym, to dron już oznakowany, byle pogoda się poprawiła.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: misiekkk »

Czy domuś się udało przeprowadzić do końca konwersję ŚK? Obojętnie w jakiej formie - papierowej czy elektronicznej?
Ja złożyłem wniosek elektroniczny 06.01 i do dzisiaj zero odpowiedzi. Jakiejkolwiek.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
slawomirRumia
Posty: 11
Rejestracja: sobota 26 wrz 2020, 12:51
Lokalizacja: Rumia

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: slawomirRumia »

misiekkk pisze:Czy domuś się udało przeprowadzić do końca konwersję ŚK? Obojętnie w jakiej formie - papierowej czy elektronicznej?
Ja złożyłem wniosek elektroniczny 06.01 i do dzisiaj zero odpowiedzi. Jakiejkolwiek.
Ja usiadlem 1.01 obejrzałem filmik i zdałem test jest prosty, może będzie szybciej i łatwiej

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: pawelsky »

slawomirRumia pisze:Ja usiadlem 1.01 obejrzałem filmik i zdałem test jest prosty, może będzie szybciej i łatwiej
Pomijajac fakt ze pytanie bylo o konwersje SK a nie egzamin A1/A3, zdajesz sobie sprawe z tego ze posiadacz SK nie ma potrzeby zdawania tego egzaminu?
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: misiekkk »

pawelsky pisze:
slawomirRumia pisze:Ja usiadlem 1.01 obejrzałem filmik i zdałem test jest prosty, może będzie szybciej i łatwiej
Pomijajac fakt ze pytanie bylo o konwersje SK a nie egzamin A1/A3, zdajesz sobie sprawe z tego ze posiadacz SK nie ma potrzeby zdawania tego egzaminu?
O samą konwersję właśnie chodzi.
Zdać to nie problem - i tak warto sobie przejrzeć przepisy co jakiś czas, bo potem można się zdziwić ;-)

Bardziej chodzi mi o stronę administracyjną tego zagadnienia - bo nie słyszałem jeszcze o nikim, kto już ma konwersję sfinalizowaną.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: pawelsky »

misiekkk pisze:Bardziej chodzi mi o stronę administracyjną tego zagadnienia - bo nie słyszałem jeszcze o nikim, kto już ma konwersję sfinalizowaną.
Mysle ze skupili sie na zatwierdzaniu osrodkow szkolacych, oraz konwersji dla tych ktorym szybko konczy sie waznosc SK...
slawomirRumia
Posty: 11
Rejestracja: sobota 26 wrz 2020, 12:51
Lokalizacja: Rumia

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: slawomirRumia »

Rozumiem że chodzi o konwersję, ale zdanie egzaminu jeśli macie jakieś pojęcie i jakiś egzamin to będzie proforma, ten egzamin jest śmieszny, zamiast beczeć możecie go zdać w 15 min

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: pawelsky »

slawomirRumia pisze:Rozumiem że chodzi o konwersję, ale zdanie egzaminu jeśli macie jakieś pojęcie i jakiś egzamin to będzie proforma, ten egzamin jest śmieszny, zamiast beczeć możecie go zdać w 15 min
Posiadacze SK nie musza zdawac tego egzaminu.
slawomirRumia
Posty: 11
Rejestracja: sobota 26 wrz 2020, 12:51
Lokalizacja: Rumia

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: slawomirRumia »

Rozumiem ale jest za darmo i masz od razu potwierdzenie zdania egzaminu.
Jak nie zdacie to konwertujcie ,

Edytuj posty!!

Jak ktoś nie zda prostego egzaminu to też powinien się zastanowić czy może latać jak nie zna podstawowych pojęć
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Verid »

slawomirRumia pisze:Rozumiem ale
Nie, niestety nie rozumiesz. Doczytaj jakie uprawnienia daje A1/A3 a jakie Świadectwo Kwalifikacji i wtedy się wypowiadaj.
slawomirRumia pisze:ak ktoś nie zda prostego egzaminu to też powinien się zastanowić czy może latać
Jak ktoś nie jest w stanie doczytać prostego regulaminu forum tylko wali bez sensu post pod postem to powinien się zastanowić czy w ogóle powinien pisać.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: Kkacper »

misiekkk pisze:Czy domuś się udało przeprowadzić do końca konwersję ŚK? Obojętnie w jakiej formie - papierowej czy elektronicznej?
Ja złożyłem wniosek elektroniczny 06.01 i do dzisiaj zero odpowiedzi. Jakiejkolwiek.
Ja też czekam na konwersję.
Jak na razie brak informacji co jak i kiedy ze strony ULC.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: NOWE PRZEPISY (od 31 grudnia 2020) - PODSUMOWANIE

Post autor: misiekkk »

slawomirRumia pisze:Jak ktoś nie zda prostego egzaminu to też powinien się zastanowić czy może latać jak nie zna podstawowych pojęć
Jeżeli nie czekasz na konwersję, to nie zaśmiecaj proszę odpowiedzi na moje pytania swoimi dywagacjami. Zupełnie mnie to nie interesuje i nic nie wnosi do tematu.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
ODPOWIEDZ