RPA co to za strefa?

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Sallkoviak
Posty: 10
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 14:34
Lokalizacja: Rybnik

Re: RPA co to za strefa?

Post autor: Sallkoviak »

Ogarnięcie tych wszystkich stref jest najtrudniejsze dla początkujących. Jeszcze niedawno mi się wydawało, że jedynym ograniczeniem są tereny prywatne D:
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: RPA co to za strefa?

Post autor: labo »

pawelsky pisze:W opisie strefy CTR
Na dole strefy CTR są faktycznie godziny

AIP: Sun 07:00-01:59 jednak z: AIP – zbiór informacji lotniczych, zawierających dane o lotniskach, drogach lotniczych i obowiązujących procedurach (Aeronautical Information Publication) nie wynikało mi, że to godziny pracy TWR.

Przy okazji nie powinno być jak niżej?
Sun 07:00-00:00
Mon 00:00-01:59
bo rozumiem, że zapis Sun 07:00-01:59 oznacza niedziela od 7:00 do końca dnia i zachodzące na poniedziałek do 1:59.

Przy okazji trochę dla mnie nielogiczne, że w tych samych warunkach trzeba zgłaszać lot gdy TWR nie pracuje (czyli rozumiem nie ma lotów), a jak pracuje (czyli są loty), to zgłaszać nie trzeba.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RPA co to za strefa?

Post autor: pawelsky »

labo pisze:AIP: Sun 07:00-01:59 jednak z: AIP – zbiór informacji lotniczych, zawierających dane o lotniskach, drogach lotniczych i obowiązujących procedurach (Aeronautical Information Publication) nie wynikało mi, że to godziny pracy TWR.
Masz watpliwosci - dzwon to TWR.
labo pisze:Przy okazji nie powinno być jak niżej?
Sun 07:00-00:00
Mon 00:00-01:59
bo rozumiem, że zapis Sun 07:00-01:59 oznacza niedziela od 7:00 do końca dnia i zachodzące na poniedziałek do 1:59.
Godziny masz przeliczane w aplikacji z UTC na CEST wiec wszystko co jest ponizej 2 w nocy bedzie podpadac pod dzien poprzedni. Powyzszy przklad powinienes zatem czytac jako
Sun 05:00-23:59 UTC
labo pisze:Przy okazji trochę dla mnie nielogiczne, że w tych samych warunkach trzeba zgłaszać lot gdy TWR nie pracuje (czyli rozumiem nie ma lotów), a jak pracuje (czyli są loty), to zgłaszać nie trzeba.
To ze TWR nie pracuje nie oznacza ze nie ma tam lotow. Poza godzinami pracy TWR jest to strefa niekontrolowana ATZ wiec sluzby informacyjne musza byc w stanie poinformowac latajacych na tym terenie o innych uzytkownikach (takze Ciebie, gdy ktos z jakichs powodow bedzie musial znalezc sie ponizej 100m w miejscu gdzie latasz).
Sallkoviak pisze:Ogarnięcie tych wszystkich stref jest najtrudniejsze dla początkujących.
Korzystaj zatem z aplikacji DroneRadar
Sallkoviak pisze:Jeszcze niedawno mi się wydawało, że jedynym ograniczeniem są tereny prywatne D:
Polecam zatem lekture http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=562143#p562143
ODPOWIEDZ