NOWE PRZEPISY (od 7 wrzesnia 2016) - NIEAKTUALNE!

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: NOWE PRZEPISY (od 7 wrzesnia 2016) - PODSUMOWANIE

Post autor: s050197 »

Nic się nie zmieniło. Bez śk musisz trzymać się przynajmniej 100m od zabudowań i 30m od ludzi.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: NOWE PRZEPISY (od 7 wrzesnia 2016) - PODSUMOWANIE

Post autor: pull_up »

Rozumiem ale także w przypadku do 600g? W ub. roku te zasady obowiązywały np. dla Phantomów (czyli powyżej 600) a lżejszymi chyba nie trzeba było trzymać się tych zasad.
Czy to dotyczy tylko miast czy jest to zasada ogólna? Jeśli to drugie, wykluczone jest np. filmowanie własnej działki, bo w ogrodach działkowych domy stoją co 30 - 40 metrów a i ludzie gęsto...;-)

Sprzedawcę już zmieniłem;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 7 wrzesnia 2016) - PODSUMOWANIE

Post autor: pawelsky »

pull_up pisze:Czy to dotyczy tylko miast czy jest to zasada ogólna?
Przeczytaj uwaznie pierwszy post w watku. Nic sie od 2016 w tym wzgledzie nie zmienilo
pull_up
Posty: 65
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:55

Re: NOWE PRZEPISY (od 7 wrzesnia 2016) - PODSUMOWANIE

Post autor: pull_up »

Czyli wspomniany sprzedawca opowiadał głupoty, że weszły ostatnio jakieś nowelizacje. Dziękuję za wskazanie mi "pierwszego postu" - a więc zasada dotyczy tylko miast i "dronów" powyżej 600g.

Edytuj posty!!

A przy okazji - znalazłem taką informację: http://www.swiatdronow.pl/od-1-lutego-n ... r-warszawa Wynika z tego, że w mojej lokalizacji prawie zawsze musiałbym dzwonić do Służby Informacji Powietrznej, bo nie widzę tu podziału na "do 600g i powyżej".

Interesują mnie również takie aspekty czysto praktyczne. Czy ktoś z Was chciał np. filmować z daleka zamek w Malborku? Tam mamy Strefę lotniska wojskowego Malbork, Sektor C - stale aktywny. Czyli powinniśmy dzwonić i zgłaszać chęć lotu, parametry itp. Dzwoniliście? Czy to tylko formalność a może odwrotnie, są problemy z uzyskaniem zgód?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: NOWE PRZEPISY (od 7 wrzesnia 2016) - NIEAKTUALNE!

Post autor: pawelsky »

W zwiazku z tym iz od 1 lutego obowiazuja nowe przepisy zawarte w tym watku podsumowanie stalo sie nieaktualne.

Podsumowanie nowych przepisow znajduje sie TUTAJ

Zeby nie wprowadzac zamieszania ten watek proponuje zamknac.

[MOD - zgodnie z sugestią zamykam]
Zablokowany