zewnętrzny Current sensor

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: Pengo »

Dlatego mostkuje się pady, nie byłem podłączony do jednego pada który daje max 35A
Kamera i VTX ustawiony na maxymalna moc pobiera około 1,2A
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9757
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: pawelsky »

Pengo pisze:Dlatego mostkuje się pady, nie byłem podłączony do jednego pada który daje max 35A
Nie wiem co zrobiles a czego nie zrobiles, nie jestem wrozka. Podalem jedynie Ci potencjalne przyczyny, wnioski wyciagnij sobie sam. Fakt ze puszczasz z dymem kontrolery gdy przepustnica jest na maksa sugerowalby ze jednak gdzies przekraczasz dopuszczalne parametry...
nowy
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 28 lip 2013, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: nowy »

Pengo pisze:Dlatego mostkuje się pady, nie byłem podłączony do jednego pada który daje max 35A.
A powiedz mi - skąd masz tą informację?!!
Jak napisał pawelsky - skoro zdołałeś spalić tyle kontrolerów to na bank coś źle łączysz, i dam se jaja ogolić na sucho że to z powodu powyższego..
Po mojemu - cała Twoja koncepcja jest o kant doopy rozbić!! Ja zaczął bym od zewnętrznego miernika natężenia, do którego podłączam FC (który ma swoją przetworniczkę na 5V), wszystkie regielki i kamerkę, zaś serwa zasilam z zewnętrznej przetworniczki na 5V (ew z BECów w regielkach). Jedyne o czym musisz pamiętać to masy i sygnały pomiędzy FC a poszczególnymi elementami. Puszczanie dużych natężeń przez FC to ryzyko na które nigdy bym się nie zdecydował - bez względu na to co obiecuje producent!
Sposób połączeń który opisałem działa bez najmniejszych problemów od 5 lat, a prądy jakie płyną przez instalację sięgają 70-80A - z tym że mierniczek natężenia pochodzi z APMa..
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: Pengo »

Dzięki pawelsky za poświęcony mi czas
nowy informację mam z instrukcji producenta, wystarczy ją przeczytać. Dlaczego moja koncepcja jest..... przeczytałeś pierwszy post ze zrozumieniem? pytałem o możliwości podłączenia zewnętrznego sensora aby nie palić więcej FC. Nic źle nie łącze, winą są wysokie prądy których nie wytrzymują kontrolery, zbudowałem wiele konstrukcji z różnymi FC i wszystkie śmigają, niektóre od kilku lat tylko że większość nie przekracza max 40-50A
8.jpg
8.jpg (178.06 KiB) Przejrzano 2909 razy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9757
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: pawelsky »

Pengo pisze:Nic źle nie łącze
Do tej pory tylko opowiadasz i pokazujesz schematy. Mysle ze dla dalszych dyskusji byloby dobrze gdybys jednak pokazal zdjecia Twoich rzeczywistych polaczen...
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: Pengo »

Nie rozumiem co miały by wnieść do tematu zdjęcia rzeczywistych połączeń, przecież nie będę udowadniał czy umiem czysto lutować
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9757
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: pawelsky »

Pengo pisze:Nie rozumiem co miały by wnieść do tematu zdjęcia rzeczywistych połączeń, przecież nie będę udowadniał czy umiem czysto lutować
To ze czasem to jak Ci sie wydaje ze podlaczyles rozni sie od tego jak polaczyles w rzeczywistosci i jak powinno byc polaczone. Ale to Twoj problem, Twoje spalone kontrolery, Twoje zmarnowane pieniadze i Twoja sprawa - zrobisz jak uwazasz.
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: Pengo »

Nie no nie róbmy z przylutowania kilku kabelków do fc nauki ścisłej, chyba że ktoś ma problem z czytaniem kolorowych schematów tak dobrze opisanych że dziecko by sobie poradziło ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: Verid »

Pengo pisze:Nie no nie róbmy z przylutowania kilku kabelków do fc nauki ścisłej
Nawet nie wiesz ile osób na tym forum nie mogło wystartować bo źle założyło w samolocie śmigło. Niby też nie nauka ścisła, wszak tylko dwie kombinacje i nie wszyscy byli nowicjuszami nawet. Delikwent 100% przekonany że wszystko jest dobrze a samolot jednak nie leci. Jedna fotka i cyk - wszystko wiadomo. A każden jeden dałby se uciąć to czy tamto że śmigło siedzi tak jak powinno. A potem "a bo mnie się pokićkało napęd pchający z ciągnącym, a bo śmigło napisów nie miało, a bo pomroczność jasna..."
Ale jak już pawelsky napisał - to twój hajs i twoja spalenizna.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9757
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: pawelsky »

Pengo pisze:Nie no nie róbmy z przylutowania kilku kabelków do fc nauki ścisłej, chyba że ktoś ma problem z czytaniem kolorowych schematów tak dobrze opisanych że dziecko by sobie poradziło ;-)
Spaliles 4 kontrolery - nawet dziecko wie ze tylko do trzech razy sztuka, wiec moze jednak warto poddac Twoje dziela ocenie kogos z zewnatrz... ;)
nowy
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 28 lip 2013, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: nowy »

Czytania ze zrozumieniem nauczono mnie daaawno, na tyle że na maturze z j.polskiego miałem 5 - jeśli jednak wciąż uważasz że robisz tak jak producent pozwala, a mimo to kontrolery się palą - to dalsza dyskusja nie ma sensu, i zamiast pisać na forum powinieneś pisać reklamacje.
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: Pengo »

A wracając do tematu, czy zewnętrzny czujnik mogę podpiąć tylko do kontrolera który ma pad przeznaczony do tego, czy jest możliwość gdzieś indziej np pod rssi itd? Nie ma zbyt wiele kontrolerów ze specjalnym padem curr
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9757
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: zewnętrzny Current sensor

Post autor: pawelsky »

Pengo pisze:A wracając do tematu, czy zewnętrzny czujnik mogę podpiąć tylko do kontrolera który ma pad przeznaczony do tego, czy jest możliwość gdzieś indziej np pod rssi itd?
Czujnik mozesz podpiac pod dowolne wejscie analogowe ktore wytrzyma zakres napiec podawanych przez czujnik (oczywiscie bedziesz musial dokonac kalibracji) i ktore firmware jaki masz bedzie w stanie zamapowac jako wejscie danych z czujnika pradu.

Czy mozna sie podpiac pod pad RSSI to juz zalezy od kontrolera, bo nie zawsze musi on byc podlaczony wprost do wejscia analogowego. Moze miec jakies filtry, dzielniki, itp.
Pengo pisze:Nie ma zbyt wiele kontrolerów ze specjalnym padem curr
Widzialem calkiem sporo, chociazby prosty Omnibus.
ODPOWIEDZ