FrSky PixelOSD

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: FrSky PixelOSD

Post autor: janjazda »

pawelsky pisze: Nie ma wersji 'standalone' - OSD Frsky musisz podlaczyc do jakiegos mikrokontrolera zeby cokolwiek na nim uzyskac.

Bajery graficzne masz takie jakie sobie tylko wymyslisz, bo to Ty programujesz co OSD bedzie wyswietlac. :)

Z gotowych widgetow jest sztuczny horyzont, boczne bary, wykresy i znakowy gauge.
To standalone to był skrót myślowy. Miałem na myśli to, że występuje jako oddzielny moduł, który trzeba podłączyć do FC. A nie trzeba od razu zmieniać FC na nowe z graficznym OSD.

Czyli da się już teraz wyświetlić vario graficzne? Bo nie trafiłem na żaden opis jak to zrobić ani jak to wygląda.

Możesz naprowadzić jak można zrobić własny widget?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky PixelOSD

Post autor: pawelsky »

janjazda pisze:Czyli da się już teraz wyświetlić vario graficzne? Bo nie trafiłem na żaden opis jak to zrobić ani jak to wygląda.
https://github.com/FrSkyRC/PixelOSD/blo ... WIDGETS.md
janjazda pisze:Możesz naprowadzić jak można zrobić własny widget?
Chwilowo nie zostalo jeszcze opublikowane API
https://github.com/FrSkyRC/PixelOSD/issues/14
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: FrSky PixelOSD

Post autor: Assur92 »

Niedługo przyjdzie to będę patrzył na co to się zda. Udało się dorwać Mateksys Matek F722-WPX w dobrej cenie z kuponami to się przekonam na własnej skórze. Szukałem w necie, ale jeszcze bieda z recenzjami, informacjami itp. Może się rozkręci bo moim zdaniem ma potencjał by w końcu wysłać minima na emeryturę.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky PixelOSD

Post autor: pawelsky »

Assur92 pisze:Szukałem w necie, ale jeszcze bieda z recenzjami, informacjami itp.
Nie ma co liczyc na recenzje bo to OSD samo z siebie niczego nie robi. Bedzie dzialac tak jak je sam zaprogramujesz, badz jak wykorzysta je betaflight, inav, czy ardu (a te jak do tej pory wykorzystuja je w stopniu bardzo podstawowym).

Pelne informacje masz dostepne na Githubie FrSky.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: FrSky PixelOSD

Post autor: Assur92 »

Czytałem co tam jest na githubie. Bardziej chodziło mi o przepaść jaką odczuwam jak latam na pitlabie, a później mam latać czymś gdzie mam minimosd. Myślę że w tym wypadku troszkę będzie mniejszy przeskok. Na recenzje myślę że można liczyć, niejeden będzie chciał pokazać możliwości tego OSD, ale na razie jest tego stosunkowo mało.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky PixelOSD

Post autor: pawelsky »

Assur92 pisze:Czytałem co tam jest na githubie. Bardziej chodziło mi o przepaść jaką odczuwam jak latam na pitlabie, a później mam latać czymś gdzie mam minimosd. Myślę że w tym wypadku troszkę będzie mniejszy przeskok. Na recenzje myślę że można liczyć, niejeden będzie chciał pokazać możliwości tego OSD, ale na razie jest tego stosunkowo mało.
Mysle ze troche mylisz pojecia. To troche tak jakbys oczekiwal recenzji MAX7456 siedzacego w minimie, bo tak naprawde jego odpowiednikiem jest PixelOSD od FrSky.
ODPOWIEDZ