MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Smyk_1
Posty: 6
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 19:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: Smyk_1 »

Odnośnie obciążenia procesora powyżej 100% (->137 %) polecam zapamiętać ustawione parametry naszego Quada X i w zakładce setup, zrobić "Reset Setting". Po, _CPU Load dla F1.. powinno być na poziomie 17 %. Wprowadzić na nowo parametry (Conf., PID, itp.) dla naszego Q.X, zapisując kolejno wprowadzone parametry, kontrolujemy obciążenia procesora. (każda wprowadzona nowa funkcja w kodzie będzie wpływać na prace i obciążenie F1,... ). Dla Q.X z GPS i 12" śmigłami bez OSD, Bbox, CPU Load oscyluje w granicach 37 % przy konf. z osd, tell, Bbox zasysa do 68 % ,,
.._
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: lukisek »

Witam po sporej przerwie .
Reanimuję odkurzone graty z szuflady. Udało mi się odpalic KFC32 V1 plytke z powodzeniem ale jak to zwykle bywa pojawił się mały znak zapytania.

Co oznacza NO_ACC4ALH _HOLD i co robi ta zmienna w sensie jeśli konfiguruje BARO i mam to zaznaczone ?

Co takze mnie denerwuje to dryfuje mi YAW ciągle w jedną mańkę . Co na to poradzić ?

Lukasz
i tak skonczysz ... wrając do RC
Broncio
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 11:34

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: Broncio »

Dzien dobry mam pytanie dlaczego w kfc32-tool pisze mi w czujnikach NO MAG ? mam gps khmc v 0.Tak jakby gps nie działał.

Pozdrawiam Bronek
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: Baqsthc »

No mahg znaczy że ma magnetometru. GPS a mag to dwie inne rzeczy, choć przeważnie mag montuje się na płytce GPSa. Mag, czyli kompas idzie I2c. Jak masz Podłączony GPS do płytki?
Broncio
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 11:34

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: Broncio »

kompas mruga na zółto a gps na czerwono....moze kupic jakies jedno zintegrowane urzadzenie tylko co?
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: esamolocik »

Wskrzeszam płytkę KFC32 vL z dokłądką OSD + eleres. Lepie małego quada do śmigania po okolicy.
Załadowałem już najnowszy firmware v72 i wszystko działa (w sensie komunikacja i sensory).
Wcześniej używałem GPS LEA-6h, ale zauważyłem że antena ceramiczna jest pęknięta - słabo łapie satelity.
Jaki inny gps (z kompasem) współpracujący z tą wersją płytki i softu (v72) mogę się zaopatrzyć?
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: Roger »

Mam takie pytanie, KFC32Lv2 pytanie, czy iNAV obsługuje telemetrie na SmartPort? I czy uart 2 ( w diffie' serial 1) to jest ten obok wejścia na ADC? Tak mi wyszło z zajętości innych... ale jak na razie uninverted telemetry, nie działa mi na r4rsb z podlutowanym kabelkiem wg modu.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: marcinoc »

Witam, próbuję ogarnąć KFC tool, ale niestety problem jest w odnalezieniu jakiejkolwiek dokumentacji.
Strona kfc32.direk.info nie istnieje, płytka to V1 połączyłem się przez KFC32 tool, udało mi się zbindować eleresa i poustawiać kanały niestety nie mam pewności co do działania trybów lotu dla samolotu - skrzydła.
Może ktoś dysponuje jakimś manualem do KFC32TOOL albo pomoże w sprawdzeniu konfiguracji przed pierwszym startem.
oskare2345
Posty: 57
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 08:00
Lokalizacja: Okup Mały

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: oskare2345 »

marcinoc pisze:Witam, próbuję ogarnąć KFC tool, ale niestety problem jest w odnalezieniu jakiejkolwiek dokumentacji.
Strona kfc32.direk.info nie istnieje, płytka to V1 połączyłem się przez KFC32 tool, udało mi się zbindować eleresa i poustawiać kanały niestety nie mam pewności co do działania trybów lotu dla samolotu - skrzydła.
Może ktoś dysponuje jakimś manualem do KFC32TOOL albo pomoże w sprawdzeniu konfiguracji przed pierwszym startem.
Nie lepiej przejść na INAV?
X-UAV mini talon eLeReS i vtx 1.2GHz
TBS source one 7 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
TBS source one 5 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: MacPiston »

Znalazłem parę kopii martwego wiki tutaj: https://web.archive.org/web/20180321212 ... ona_główna
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: pawelsky »

Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: marcinoc »

dzięki tego szukałem.
Co do przejścia na iNav to rozważam to jako ostateczność bo póki co wszystko działa, eleres zbindowany a na forum już ktoś miał kłopot z bindowaniem przez iNav.
Póki co spróbuję uruchomić tak jak jest, a jeżeli będą kłopoty to spróbuję przesiadki na iNav, tylko na chwilę obecną nawet nie wiem jak się do tego zabrać.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: Kowal »

Podobno nie ma głupich pytań... :-)
Czy w KFC32INAV z eLeReS można "odłączyć" odbiornik eLeReS, i korzystać z jakiegoś innego :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: Kris_po »

Można, trzeba w konfiguratorze inav wybrać inny protokół transmisji, ale nie powiem Ci na który pin podać sygnał, bo nie pamiętam.
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

Post autor: marcinoc »

temat powrócił, nie wiem czy ktoś jeszcze używa tego kontrolera (bez inav), mam pytania na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi, głównie dlatego, że większość linków z odnośnikami już nie działa.
Pacjent - Beta 1400 z KFC32 na pokładzie, w manualu model lata dosyć poprawnie ale po włączeniu stabilizacji model nurkuje po dodaniu gazu i jest bardzo "ociężały" po wyłączeniu silnika lata o wiele lepiej.
Który parametr jest odpowiedzialny za max pochylenia modelu w trybie stabilizacji?
ODPOWIEDZ