Phantom -> Naza lite / m v2

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: Marcin »

Czy ktoś z powodzeniem przeprogramował kontroler z Phantoma na 'pełną' Nazę?
Jakoś nie jestem przekonany (nie umiem za dobrze obsługiwać) Betaflight a potrzebuję kontrolera do koptera. Mam 3 Nazy lite przerobione na V2 ale zastanawiam się, czy da się przerobić kontroler z Phantoma - jest ich trochę na OLX...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: pawelsky »

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: Marcin »

Dzięki bardzo :) znalazlem ten wątek na RC Groups, mam ten programik już zgrany, teraz tylko FC namierzyć :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: pawelsky »

Pytanie tylko po co Ci Naza v2? Czego nie ma zwykla Lite czego bys naprawde potrzebowal?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: Marcin »

Nie do końca V2 co sam fakt kontrolera. Chcę spróbować z przerobieniem kontrolera z Phantoma 2 na normalną Nazę i wsadzenie tego do czegoś do latania koło nogi fpv. Czy to będzie Lite czy 'pełna' V2 bez różnicy, jeżeli to ma jedynie spełniać podstawowe funkcje.
A co do różnic Lite /V2 to podobno V2 ma lepsze algorytmy stabilizacji, ale na ile to prawda nie wiem.
Kupiłem jakąś używaną FC z Phantoma 2 - dam znać czy udało się przerobić wg moich wymagań. Jeszcze tylko starą ramę Reptile 500 odkurzyć i tyle.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: Verid »

Marcin pisze:A co do różnic Lite /V2 to podobno V2 ma lepsze algorytmy stabilizacji, ale na ile to prawda nie wiem.
No tyle że algorytmy siedzą w sofcie, nie? W sofcie który zmieniłeś z Lite na V2. A zatem powinieneś te "lepsze" algorytmy mieć już w swoich FC.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: Marcin »

Mialem kiedys oryginalna V2 i lite jednoczesnie. V2 padła (coś chyba się zablokowało któreś gyro bo czasami działało a czasami wywalało błąd i komputer pokazywał wartości chyba YAW dużo poza zakresem.
Pamiętam, że lite szybciej się rozgrzewała, ale miała lekki dryf, podczas, gdy V2 odpalała się dłużej ale dryfowania praktycznie nie było. Poza tym dla mnie bez różnicy bo i tak nie wykorzystuję tego nawet w 50%.

Podsumowując - czy lite czy v2 to jeden kit, ciekaw jestem, czy uda mi się z powodzeniem przerobić FC z Phantoma 2, które sobie zamówiłem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: pawelsky »

Marcin, nie musisz nam tlumaczyc roznic miedzy Lite/v2/Ph bo je doskonale znamy. Pytanie bylo ktore z tych roznic sa istotne dla Ciebie - odpowiedz padla - zadne.

Jak masz zaufane zrodlo to spoko, ja osobiscie kupil bym nowa Lite, po ktorej wiadomo czego sie spodziewac. Komplet mozesz miec za mniej niz 180PLN.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: Marcin »

Zgadzam sie z Toba. Postanowilem zaryzykowac z tym Phantomem i zobaczyc, co sie uda osignac. Faktycznie na ali za 180 mozna komplet kupic. Ja zaplacilem na te chwile 80 za fc z Phantoma - jak sie uda to bede pare zl do przodu. Jak nie - trudno. Nauka kosztuje. Dzieki za dyskusje :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: pawelsky »

Marcin pisze:Ja zaplacilem na te chwile 80 za fc z Phantoma
Sam FC to Ci akurat nie wystarczy potrzebujesz jeszcze conajmniej BECa i modul USB zeby sie podlaczyc do PCta. Bez sygnalizacji LEDami tez Ci bedzie ciezko latac...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: Marcin »

PMU i LED zostało mi z V2 więc nie będzie problemu akurat z tym. GPS w sumie też, ale jego nie będę montował bo nie ma sensu do mojego latania.

Muszę jeszcze ogarnąć spięcie kontrolera Mavic Air do mojego PC ale to w osobnym wątku.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Phantom -> Naza lite / m v2

Post autor: Marcin »

Przeprogramowałem FC Phantoma na soft wg tego programu. Asystent nazy go widzi z najnowszym softem, więc teraz tylko wsadzić to w ramę i w górę.
ODPOWIEDZ