nighthawk 250 Oscylacje podczas 100 pro. throttle

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

xsynek
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 19:59
Lokalizacja: Frankfurt am Main

nighthawk 250 Oscylacje podczas 100 pro. throttle

Post autor: xsynek »

Witam Panowie :)
Mam problem z moim latadłem. Od prawie tygodnia ustawiam PIDy i nie mogę sobie poradzić z tym wpadaniem w oscylacje podczas dodawania throttle na max. Który parametr jest za to odpowiedzialny.
Usprawiedliwie się tylko tym że mam pierwszy raz do czynienia z CC3D. zawsze latałem na Pixhawk i tam PID robiłem pod auto tune.
Załączam filmik.... na końcu kret haha ;) Pozdrawiam !

Konfig- CC3D Evo
ESC - AGM 12A BLHeli
Silniki - AGM MT2204 2300 KV ( Latam na 4s zamiast na 3s jak zaleca producent )
Rama Nighthawk 250



https://youtu.be/6css2qw8F-c
"W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na księżyc, teraz potrzeba pentium 4 3.0 Ghz żeby odpalić Viste..."
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: nighthawk 250 Oscylacje podczas 100 pro. throttle

Post autor: Adrián »

Prosto i przejrzycie, co, jak i dlaczego http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5118 miłej lektury ;-)
xsynek
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 19:59
Lokalizacja: Frankfurt am Main

Re: nighthawk 250 Oscylacje podczas 100 pro. throttle

Post autor: xsynek »

Tego mi brakowało :) Idę po lampkę wina i zaczynam studiować :) Dziękuje bardzo i szerokich lotów !
"W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na księżyc, teraz potrzeba pentium 4 3.0 Ghz żeby odpalić Viste..."
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: nighthawk 250 Oscylacje podczas 100 pro. throttle

Post autor: rafi.devtox »

xsynek pisze:Witam Panowie :)
Mam problem z moim latadłem. Od prawie tygodnia ustawiam PIDy i nie mogę sobie poradzić z tym wpadaniem w oscylacje podczas dodawania throttle na max. Który parametr jest za to odpowiedzialny.
Usprawiedliwie się tylko tym że mam pierwszy raz do czynienia z CC3D. zawsze latałem na Pixhawk i tam PID robiłem pod auto tune.
Załączam filmik.... na końcu kret haha ;) Pozdrawiam !

Konfig- CC3D Evo
ESC - AGM 12A BLHeli
Silniki - AGM MT2204 2300 KV ( Latam na 4s zamiast na 3s jak zaleca producent )
Rama Nighthawk 250



https://youtu.be/6css2qw8F-c
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=40824

Tu masz kolejna dawke tutoriala odnosnie PIDow

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
xsynek
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 19:59
Lokalizacja: Frankfurt am Main

Re: nighthawk 250 Oscylacje podczas 100 pro. throttle

Post autor: xsynek »

No i dalej mi to nie wychodzi. Spedzilem prawie 2 dni i nic z tego... Moze tak sie dzieje że latam na pakiecie 4s a nie na 3s z tymi silnikami ?? Ogólnie lata stabilnie tylko przy dodaniu gazu na max nim telepie.Jak bym nie zmieniał parametrów to i tak nic sie nie zmienia. Telepie dalej jak pracownika po wypłacie.Niemam pakietu 3s żeby sprawdzić moją teorie ale na mój chłopski rozum to będą winne silniki
"W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na księżyc, teraz potrzeba pentium 4 3.0 Ghz żeby odpalić Viste..."
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: nighthawk 250 Oscylacje podczas 100 pro. throttle

Post autor: rafi.devtox »

xsynek pisze:No i dalej mi to nie wychodzi. Spedzilem prawie 2 dni i nic z tego... Moze tak sie dzieje że latam na pakiecie 4s a nie na 3s z tymi silnikami ?? Ogólnie lata stabilnie tylko przy dodaniu gazu na max nim telepie.Jak bym nie zmieniał parametrów to i tak nic sie nie zmienia. Telepie dalej jak pracownika po wypłacie.Niemam pakietu 3s żeby sprawdzić moją teorie ale na mój chłopski rozum to będą winne silniki
To nie zalezy od pakietu.... Na 4s powinno sie dac ustawic tak ze bedzie cacy... Czasem musisz drastycznie zmniejszac/zwiekszac ustawienia zeby wylapac optymalne ustawienia.... Przykladowo kumpel ma podobnego quada jak ja. Ta sama rama ale inne silniki i regle. U mnie parametr P na osi roll ma 28 a u niego ma 12. Takze pidy to kwestia subiektywna .... Musisz probowac i probowac kazdych ustawien

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
ODPOWIEDZ