Eachine QX90 - brak mocy

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

xedo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 15:10
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Eachine QX90 - brak mocy

Post autor: xedo »

Witam,
postanowiłem założyć nowy temat w związku z problemem z QX90.

Quad w pewnym momencie zaczął się dziwnie zachowywać i kręcić się dookoła, nie dało się nad nim zapanować.
Postanowiłem zresetować PID'y i zresetowałem tym samym wszystkie ustawienia.

Po zbindowaniu od nowa i poustawianiu wszystkiego quad prawie nie lata. Wygląda to tak jakby baterie nie miały mocy i ledwie odrywa się od ziemi na całkowicie naładowanych lipolach. Czasem poleci wyżej ale zachowuje się jakby nerwowo - lata góra / dół...

Jakby silniki nie chciały wejść na obroty.

Próbowałem w CLI zmieniać motor rate bo po resecie ustawień silniki startowały na maxa od razu po podpięciu zasilania. Ustawiłem najpierw 4000 co rozwiązało problem ze startem silników po wpięciu baterii. Myślałem, że może obroty za małe i przez to nie lata i zwiększyłem motor rate do 32000 jednak nadal nie ma mocy... Zmniejszanie wartości do 1000 nie wprowadza żadnej zmiany.

W nadajniku nic nie zmieniałem, wszystko jest ustawione jak poprzednio gdy model latał i tam raczej problemu nie ma.
THR jest na 100% i jak daję drążek do samej góry to model ledwie odrywa się od ziemi.

Ktoś wie jaka może być przyczyna?
Podpowiedzcie proszę gdzie szukać powodu bo męczę temat już kilka dni i bez skutku.

EDIT - scalenie

Witam,
niestety winę za problemy ponoszą baterie.
Na 8 szt posiadanych akumulatorów da się latać tylko na dwóch.
Na pozostałych pomimo pełnego naładowania quad obraca się dookoła i ledwie odrywa się od ziemi.

Muszę poszukać lepszych akumulatorów lub przynajmniej trafić w miarę nowe, a nie leżaki kilkuletnie.
Phantom 3 ADV, QAV250, TG 9XR+FrSky, HT8, HK 450GT PRO, FBL100, FF120, EasyStar II, Phoenix RC+ET6i
ODPOWIEDZ