Prawidłowy PWM

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

LeśneEcho
Posty: 81
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 14:08
Lokalizacja: Częstochowa

Prawidłowy PWM

Post autor: LeśneEcho »

Jakie są prawidłowe wartości dla PWM na kanałach 1-5?
Czujnik napięcia PM, akcelerometr, kompas skalibrowany. ESC nie musze bo jest DShot, został tylko czujnik prądu (poradzę sobie z nim) oraz nieszczęsne radio.

Mam takie ustawienia jak widać poniżej. Chciałem sobie ustawić obok siebie 3 tryby na liście w Mission Planner. Tryby się zmieniają w MP, Taranis też je rozpoznaje.
Moje pytanie brzmi, jakie są prawidłowe wartości/zakresy? Wydaje mi się, że wartości nie muszą być dokładnie takie same jak tutaj, ale ważne, żeby się nie nakładały na siebie. Dobrze rozumuje?

MP pokazuje mi komunikat FS_THR_VALUE. Gdy zmienię tę wartość, to wtedy mogę już normalnie uzbroić silniki i zacząć latać. Możecie mi powiedzieć, ile powinno tu być wpisane i czy ogólnie wygląda to OK?
4.PNG
4.PNG (12.59 KiB) Przejrzano 1718 razy
3.PNG
3.PNG (16.54 KiB) Przejrzano 1718 razy
2.PNG
2.PNG (35.53 KiB) Przejrzano 1718 razy
1.PNG
1.PNG (21.98 KiB) Przejrzano 1718 razy
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Prawidłowy PWM

Post autor: pma_ »

takie jak zrobić kalibrację będą dobre. jedyny problem to kanał gdzie są tryby lotu, zawsze musiałem zmieniać zakresy żeby dobrze tryby działały (to jedyny znany mi wyjątek)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
LeśneEcho
Posty: 81
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 14:08
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prawidłowy PWM

Post autor: LeśneEcho »

Na razie mam skalibrowane tak jak na zdjęciach, tylko kanały 1-5. Ogólnie wystarczą mi 3 tryby lotu na początek Stabilize, Alt Hold i Loiter. Mission Planner wykrywa każdą zmianę tych trybów, nie miałem (jeszcze) problemów.
Skoro mówisz, że jest OK to zostawie tak jak jest. Zajmę się resztą rzeczy, żeby quad zaczął wreszcie latać.

FS_THR_VALUE mam ustawione na 970
ODPOWIEDZ