TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bpetera
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 10 paź 2013, 20:16
Lokalizacja: Łódź

TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: bpetera »

Dzień dobry,

Ku mojemu zdziwieniu większość ofert na które trafiam poszukując serwa do napędu antena trackera (MG996R 180st.) to produkcja nieznanej mi firmy TowardPro. W skrajnych przypadkach produkcja "Toward" kosztuje dwa razy taniej (ABCRC) niż odpowiednik "Tower" (Botland).

Pytanie czy w tym przypadku tańsza wersja jest warta uwagi, czy z dużą pewnością zawiedzie mnie w akcji?

Pozdrawiam,
Bartek
bpetera
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 10 paź 2013, 20:16
Lokalizacja: Łódź

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: bpetera »

Dziękuję za odpowiedź.
Upraszczając nieco wykrycie oryginału - bieżące wersje serw TowerPro mają wytłoczoną nazwę producenta na powierzchni obudowy serwa oraz bogatsze wyposażenie w orczyki, wrzucam obrazek jako podpowiedź.
serwo.png
serwo.png (551.32 KiB) Przejrzano 2633 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: zeman0 »

Ja zawsze biorę od Piotrka ze sklepu i zawsze byłem zadowolony. Naprawdę dobra jakość (bardzo mały luz).
https://www.pitlab.pl/pitlabsklep/syste ... etail.html
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: sajgon »

zeman0 pisze:Ja zawsze biorę od Piotrka ze sklepu i zawsze byłem zadowolony. Naprawdę dobra jakość (bardzo mały luz).
https://www.pitlab.pl/pitlabsklep/syste ... etail.html
Z tym że wynika z tego że te od PiTLab to są podróbki no powiem wam że jestem zdziwiony.
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: zeman0 »

sajgon pisze:Z tym że wynika z tego że te od PiTLab to są podróbki no powiem wam że jestem zdziwiony.
Kupiłem kiedyś kilka sztuk na ALI... i były tragiczne... Te od PitLab-a mogę szczerze polecić.
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
bpetera
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 10 paź 2013, 20:16
Lokalizacja: Łódź

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: bpetera »

Pytanie odnośnie samych serw 180st. pod antenna tracker (przykładowo Zbig&Pitlab) - czy do takich trackerów stosujemy serwa:
:arrow: posiadające wychylenie 180st. w przedziale PWM 500-2500 (natywnie "180st. ready")?
:arrow: posiadające wychylenie 180st. w przedziale PWM 900-2100 (czyt. przerobione)?

Pytam ponieważ opis oferowanych przez Pitlab serw sugeruje, że są one modyfikowane do ruchu w zakresie 180st. - czy mam z tego wnioskować, że pełny zakres 180st. osiągają dla PWM 900-2100?
_______

W ramach sprostowania - wytłoczone logo na serwach wg. znalezionych przeze mnie informacji jest od niedawna.
Możliwe więc, że oferowany przez firmy sprzęt (z poprzednich partii) bez tego znaku również jest oryginalny - tj. brak przetłoczenia nie oznacza jednoznacznie podróbki, natomiast posiadanie przetłoczenia z dużym prawdopodobieństwem oznacza oryginał - dokładniejsze info pod linkiem od pawelsky.

Z drugiej strony - w Hobbyking cena za takie oryginalne serwo to 45zł, patrząc na niektóre oferty sklepów trudno uwierzyć by poniżej tej kwoty były to faktycznie oryginały w obecnej wersji.
2021-04-17 18_41_14-Window.png
2021-04-17 18_41_14-Window.png (119.37 KiB) Przejrzano 2561 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: pawelsky »

bpetera pisze:W ramach sprostowania - wytłoczone logo na serwach wg. znalezionych przeze mnie informacji jest od niedawna.
Nie znalezionych przez Ciebie tylko podsunietych Ci pod nos :-P

To "od niedawna" to jest od co najmniej 6 lat...
towerpro.jpg
towerpro.jpg (82.8 KiB) Przejrzano 2546 razy
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: sajgon »

Nie zmienia to jednak faktu że szanowany sklep i producent jakim dla mnie jest PiTLab możliwe że ma swojej ofercie "podróbki" nie informując o tym klienta, pomimo że walczy z podrabianiem swoich rozwiązań i patentów?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: pawelsky »

sajgon pisze:Nie zmienia to jednak faktu że szanowany sklep i producent jakim dla mnie jest PiTLab możliwe że ma swojej ofercie "podróbki" nie informując o tym klienta, pomimo że walczy z podrabianiem swoich rozwiązań i patentów?
Biorac pod uwage ze jakosc tych serw tu ludzie chwala, a zdjecie na stronie ich sklepu jest z 2016 roku bardziej prawdopodobne jest ze kupili dawno temu palete oryginalnych serw ze starej partii i wciaz maja zapas...
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: zeman0 »

Oryginał czy nie fakt jest taki, że jakościową są bardzo dobre.
I myślę, że szkoda bić dalej pianę w tym wątku co było pierwsze... czy kura czy jajko... ;-)
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: pawelsky »

zeman0 pisze:I myślę, że szkoda bić dalej pianę w tym wątku co było pierwsze... czy kura czy jajko... ;-)
Watpliwosci zawsze warto wyjasnic, ale w tym przypadku afery bym sie raczej nie doszukiwal.
bpetera
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 10 paź 2013, 20:16
Lokalizacja: Łódź

Re: TowerPro vs TowardPro - MG996R - gdzie oryginał?

Post autor: bpetera »

Ostatecznie zakupiłem dwa serwa w sklepie Gimmik. Posiadają przetłoczone logo, po rozebraniu również wydają się być oryginalne. Pracują bardzo kulturalnie, godne polecenia.

Kosztowały 49zł/szt. i zapewne oferty poniżej tej ceny oferują serwa podrobione.
Z drugiej strony - jeżeli potrzebujemy taniego i mniej precyzyjnego serwa, choćby do antenna trackera to podróbki za 20-30zł może nie są takim złem ;).

Pozdrawiam,
Bartłomiej
ODPOWIEDZ