Matek F411 WSE + telemetria

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Matek F411 WSE + telemetria

Post autor: kiu86 »

Witam
Znowu proszę o pomoc z INav. Posiadam kolejny kontroler lotu tym razem Matek F411 WSE (iNav 2.6.0). Mam problem z telemetria. Używam odbiornika Frsky R-XSR (Smart port). Wszystko działa jedynie nie otrzymuje pełnej telemetrii, a jedynie RSSI i napięcie jakie idzie na odbiornik. Odbiornik z kontrolerem mam podłaczony w następujacy sposób mam podłączony:

GND -> GND
+5V -> +4V5
SBUS -> SBUS
smartport -> TX2

W inav mam softserial 2 ustawiony na smart port. Czy robię coś źle czy jeżeli nie chcę nic zmieniać to jedynym rozwiązaniem jest wgranie do odbiornika firmware fport i przylutowanie przewodu pod odpowiedni pad (uninverted smartport w frsyky R-XSR) i podłączenie do TX zamiast smart port?
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4653
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Matek F411 WSE + telemetria

Post autor: pma_ »

To oznacza, że nie masz telemetrii z FC.
Masz włączoną telemetrię na zakładce configuration?

jak masz ustawione
telemetry_inverted


a dokłądnie to zobacz tu https://github.com/iNavFlight/inav/blob ... are-serial
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Matek F411 WSE + telemetria

Post autor: kiu86 »

W Configuration oczywiście Telemetry output mam włączone
Nie ważne czy ustawie telemetry_inverted na ON czy na OFF za każdym razem w telemetrii mam tylko:
TRSS
TQly
RSSI
RxBt

Ten sam odbiornik ale na F411 WING, który ma osobny pin softserial ST1 telemetria ruszyła od ręki, a w F411 WSE softserial jest przypisany domyślnie do TX i jest problem. Problem ponoć powstał od iNav w wersji 2.4.0

Edit:
Podłączyłem tx2 pod uninverter smartport (p) w odbiorniku i w CLI wpisałem
set telemetry_inverted = ON
save

i udało się telemetria działa.

Nie wiem co wcześniej robiłem źle bo podłączyłem odbiornik normalnie (nie uninverted smartport) i dałem set telemetry_inverted = OFF i telemetria działa.
fakt, że wgrałem od nowa oprogramowanie z całkowitym wyczyszczeniem ustawień i ustawiałem wszystko od nowa.
ODPOWIEDZ