Aparatura dla początkującego

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kaishaku
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 28 sty 2021, 14:39
Lokalizacja: Częstochowa

Aparatura dla początkującego

Post autor: kaishaku »

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post, także bardzo mi miło tutaj do Was zajrzeć :) Zdaję sobie sprawę, że podobne tematy gdzieś już tu krążą aczkolwiek sytuacja zapewne zmienia się na tyle dynamicznie, że te odpowiedzi dziś mogą już być nieaktualne :)

Chce rozpocząć moją przygodę FPV od symulatora i od kupna na razie samej aparatury. I tak trafiłem w sieci na model FrSky Taranis QX7, który podobnież nie ma sobie równych w tym przedziale cenowym. Niestety w Polskich sklepach nie ma nigdzie tego modelu dostępnego, a na dostawę z Chin nie chcę czekać. Dodatkowo trafiłem gdzieś w jakimś sklepie na opinię, że ten model ma problem z bindowaniem oraz podobno ten sytem ACCESS jest nowy i problematyczny jak na razie. Czy polecacie coś innego? Ogólnie rzecz biorąc to chciałem na początek coś budżetowego w stylu FlySky F-I6X, a gdy nauczę się latać na symulatorze to tą aparaturę sprzedać i kupić coś lepszego. Ma to sens?

Czy może lepiej od razu kupić coś lepszego bo i tak jak nie "poczuje tematu" to sprzedam to w podobnych pieniądzach? Jeśli by iść w tym kierunku to myślałem z kolei nad Taranisem X-Lite. Co myślicie od tym modelu?

Zważywszy na fakt, że głównie latałbym tym na symulatorze to podobno dedykowany przewód do podłączenia FlySky i6x do PC sprawia problemy pod Win10, prawda to?

Pozdrawiam.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Aparatura dla początkującego

Post autor: Z.W15 »

kaishaku pisze:a gdy nauczę się latać na symulatorze to tą aparaturę sprzedać i kupić coś lepszego. Ma to sens?
nie to nie ma sensu .
a co do aparatury ,wpisz w wyszukiwarce "aparatura na poczatek ",otrzymasz 1.280 hasel na zgodnosc z tytulem,wystarczy poczytac zamiast drazyc temat setny raz.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Aparatura dla początkującego

Post autor: lesz »

jesli chcesz isc w Frsky, to zamiast kabelka polece poszukac info o czyms takim:
https://allegro.pl/oferta/adapter-usb-f ... 0126602688
pomijam cene i sprzedajacego - chodzi o pokazanie samego dongla - z ali czy innego sklepu kosztuje ok. 20$. wygoda bez kabla bezcenna

aparatura to rzecz dobierana pod uzytkownika i warunki - dla uzytkownika to zalecam pomacac i sprobowac przed zakupem jak lezy w lapkach. Ale tez sprecyzuj sobie jak i gdzie chesz latac (zasieg, penetracja przeszkod, opoznienia) a potem poszukac troche na forum przez wyszukiwarke szczegolow ;) to zawezi Tobie grupe interesujacych systemow.

tylko grubosc portfela i zylka "sprzedawcy" sprawdzi, czy Twoja droga kup>sproboj>sprzedaj jest wlasciwa. Ja tam nie widze w takim podejsciu nic zlego :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Aparatura dla początkującego

Post autor: pma_ »

Poszukaj RadioMaster T16S, komatybilny na frsky (oprócz access) i działa z większością chińskich zabawek i zdecydowanie lepszy niż Q7.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
kaishaku
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 28 sty 2021, 14:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aparatura dla początkującego

Post autor: kaishaku »

lesz pisze:jesli chcesz isc w Frsky, to zamiast kabelka polece poszukac info o czyms takim:
https://allegro.pl/oferta/adapter-usb-f ... 0126602688
pomijam cene i sprzedajacego - chodzi o pokazanie samego dongla - z ali czy innego sklepu kosztuje ok. 20$. wygoda bez kabla bezcenna

aparatura to rzecz dobierana pod uzytkownika i warunki - dla uzytkownika to zalecam pomacac i sprobowac przed zakupem jak lezy w lapkach. Ale tez sprecyzuj sobie jak i gdzie chesz latac (zasieg, penetracja przeszkod, opoznienia) a potem poszukac troche na forum przez wyszukiwarke szczegolow ;) to zawezi Tobie grupe interesujacych systemow.

tylko grubosc portfela i zylka "sprzedawcy" sprawdzi, czy Twoja droga kup>sproboj>sprzedaj jest wlasciwa. Ja tam nie widze w takim podejsciu nic zlego :)
Ok rozumiem, a czemu polecasz akurat to? Kable pod symulator dla tej aparatury juz widnieja po 30zl u chinczykow, wiec o wiele taniej.

https://allegro.pl/oferta/kabel-adapter ... 8819227294

Co do Radiomaster, rowniez sie z nim zapoznac, dzieki wielkie!
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Aparatura dla początkującego

Post autor: pma_ »

do radiomastera nie potzrbujesz kabla, podłączasz po usb-c i działa
masz ładowanie akumulatora w tym radiu
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Aparatura dla początkującego

Post autor: lesz »

kaishaku pisze:
lesz pisze:jesli chcesz isc w Frsky, to zamiast kabelka polece poszukac info o czyms takim:
https://allegro.pl/oferta/adapter-usb-f ... 0126602688
pomijam cene i sprzedajacego - chodzi o pokazanie samego dongla - z ali czy innego sklepu kosztuje ok. 20$. wygoda bez kabla bezcenna

aparatura to rzecz dobierana pod uzytkownika i warunki - dla uzytkownika to zalecam pomacac i sprobowac przed zakupem jak lezy w lapkach. Ale tez sprecyzuj sobie jak i gdzie chesz latac (zasieg, penetracja przeszkod, opoznienia) a potem poszukac troche na forum przez wyszukiwarke szczegolow ;) to zawezi Tobie grupe interesujacych systemow.

tylko grubosc portfela i zylka "sprzedawcy" sprawdzi, czy Twoja droga kup>sproboj>sprzedaj jest wlasciwa. Ja tam nie widze w takim podejsciu nic zlego :)
Ok rozumiem, a czemu polecasz akurat to? Kable pod symulator dla tej aparatury juz widnieja po 30zl u chinczykow, wiec o wiele taniej.

https://allegro.pl/oferta/kabel-adapter ... 8819227294

Co do Radiomaster, rowniez sie z nim zapoznac, dzieki wielkie!
Na pewno czytales moja odpowiedz? Chyba dosc wyraznie zaznaczylem, ze brak kabla jest warty takiej ceny ;)
Od kiedy sprobowalem wireless nie wyobrazam sobie sima na uwiezi :) idzie to samo osiagnac podlaczajac stary FC z odbiornikiem przez usb i BF, ale jak wspominales o frsky - oni maja gotowe rozwiazanie, wg. Mnie sensowe. Tym bardziej, ze dopiero zaczynasz hobby i nie masz jakis zapasow/czesci luzem.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
kaishaku
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 28 sty 2021, 14:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aparatura dla początkującego

Post autor: kaishaku »

Dobra, super :) Mam wszystko co chcialem i dziekuje za pomoc :) Dzieki za cierpliwosc.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Aparatura dla początkującego

Post autor: pma_ »

lesz pisze:
Na pewno czytales moja odpowiedz? Chyba dosc wyraznie zaznaczylem, ze brak kabla jest warty takiej ceny ;)
Od kiedy sprobowalem wireless nie wyobrazam sobie sima na uwiezi :) idzie to samo osiagnac podlaczajac stary FC z odbiornikiem przez usb i BF, ale jak wspominales o frsky - oni maja gotowe rozwiazanie, wg. Mnie sensowe. Tym bardziej, ze dopiero zaczynasz hobby i nie masz jakis zapasow/czesci luzem.
OK nie wiedziałem, że piszesz o tym odbiorniku z symulatorem, nie próbowałem tego ale będzie działał z każdym radiem kompatybilnym z FrSky i śmiem twierdzić, że z RM będzie działał lepiej bo nie trzeba w razie czego softu zmieniać :)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ