QDC 6000 - nie chce połączyć się z pilotem

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Matheyas
Posty: 2
Rejestracja: piątek 22 maja 2015, 18:11

QDC 6000 - nie chce połączyć się z pilotem

Post autor: Matheyas »

Witam.
Po włączeniu drona i pilota nie chce dojść do sparowania. Diody pod dronem migają, a pilot po włączeniu pika 10 razy. Wykonałem nim dwa loty (bez wypadkowe) następnie nie był używany przez tydzień (rozładowane baterie).
W między czasie doszło do kariuzalnej sytuacji, mianowicie połączyłem się z dronem sąsiada (dwa domu dalej) ów dron był wysoko (50-60m) i spadł na ziemię. Po rozmowie z ów sąsiadem okazało się, że stracił całkowitą kontrolę, na szczęście nikomu nic się nie stało, a jego dron nie zaznał większych uszczerbków.
Ta sytuacja może mieć powiązanie do braku łączności z moim dronem?
Połączenie wi-fi z dron-kom działa, jednakże sterować nim nie mogę (diody przestają mrugać)
Jak można, o ile można to naprawić?
Pozdrawiam.
michal319
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2017, 08:27
Lokalizacja: Wielkopolska.

Re: QDC 6000 - nie chce połączyć się z pilotem

Post autor: michal319 »

Przeczytaj instrukcje, powinna być tam zakładka o parowaniu . Jeśli nie to wujek google nie gryzie i pewnie znajdziesz tam opis.
Przejęcie drona sąsiada wątpie choć w zabawkach na wi-fi wszystko możliwe. Prędzej obstawiał bym zakłucenie jego nadajnika przez twój.
Matheyas
Posty: 2
Rejestracja: piątek 22 maja 2015, 18:11

Re: QDC 6000 - nie chce połączyć się z pilotem

Post autor: Matheyas »

Napisałem że już latałem tym dronem, wujek google skierował mnie na forum.
Nie połączyłem się z sąsiadem za pomocą wifi.
Edit:
Kupilem ten sam model i po sprawdzeniu okazuje się, że wina leży po stronie kontrolera. Nowy kontroler łączy się z nowym i starym dronem.
Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Jak mogę go rozwiązać?
ODPOWIEDZ