taranis x7 & flyskyia6b

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
papiok
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 20:07
Lokalizacja: konstantynów łódzki

taranis x7 & flyskyia6b

Post autor: papiok »

Witam mam pytanie czy jest możliwość połączyć taranisa z ia6b czy tylko skazany jestem na firmę frsky ? bo nabyłem wcześniej wymienioną apkę lecz nie idzie mi z bindowaniem i przeczuwam że czeka mnie zmiana odbiornika dzięki za odpowiedz z góry ;-)
Czas zapier.. . a my jak małe dzieci '-_-'
____________________________
ZMR250, TAROT280;\
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: taranis x7 & flyskyia6b

Post autor: PucH2 »

Idzie podłączyć tylko trzeba dokupić moduł nadawczy. Na przykład ten https://www.banggood.com/IRangeX-IRX4-2 ... rehouse=CN .
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: taranis x7 & flyskyia6b

Post autor: Głuś »

Jeśli ten moduł jest takiej samej, wątpliwej jakości jak odbiorniki iRangeX to będzie nie wesoło :-P a poza tym dla jednego odbiornika dokupować TX? Rozumiem jak by to był link typu LRS, ale jak masz Taranisa z wbudowanym XJT to głupotą jest pchać się w innych link 2.4Ghz ;-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: taranis x7 & flyskyia6b

Post autor: lesz »

to cos z linku nie jest takie glupie, bo to 4 w 1. nie wiem jak z zasiegami, ale ogarnia wszystko od symy, hubsana, walkery, wl toys - wiec takze wszelakie zabawki sa obslugiwane. patrzac na wiekszosc zadowolonych opisow... to dziala dosc dobrze (poj. sztuki DOA zawsze sie zdarza)
po prostu irange dal obudowe do https://www.banggood.com/2_4G-CC2500-NR ... 53902.html

sam myslalem nad tym kiedys, ale wtedy bylo sporo drozsze... potem wzialem 3w1 dla zabawek, potem modul orange dsm2/x ; a skonczylem i tak na frsky... wiec jesli dla 1 modelu - to tez popre pomysl >>> po prostu zmien odbiornik pod frsky i lataj szczesliwy. jesli masz kilka flysky, to rozwaz modul. ceny odbiornikow frsky to tak 20-25 za podstawowy D8 z zasiegiem pod mikrusy (klonow od...), cos fajnego D16 z telemetria, niezlym zasiegiem-podwojna antena, to tak z 40-45 (XM plus +upgrade firmware).
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: taranis x7 & flyskyia6b

Post autor: Głuś »

Miałem odbiornik iRangeX RX800 i kopter dostawał ni z tego i z owego małpiego rozumu, latał sam, o mało nie skrócił mnie o głowę. Działał normalnie, a po jakimś czasie zaczynał durnieć i wysyłał losowe wartości na wszystkie kanały. Myślałem że PIX zwalony, ale szybko po logach doszedłem. Potem test w domu i okazało się że wystarczyło zostawić włączony na kilka minut, apka stała 2m obok, a ten zaczynał szaleć. Jak zacząłem wypytywać googla to okazało się że to nie tylko mój tak ma, a jest to problem masowy. Oczywiście po zmianie odbiornika wszytko zaczęło śmigać jak marzenie, dalej gdzieś się wala bo takiego gó***a nawet nie sprzedam nikomu za 1zł, a BG powiedziało że za późno im napisałem (chociaż dobrze wiedzieli że to szajs bo wycofali ze sprzedaży) itd. chińskie gadki jak to zawsze.
Tak więc skoro iRangeX odwaliło takiego babola to dla mnie jest to firma skreślona na wieki. Tu nie chodzi o słaby zasięg czy cokolwiek innego, ale o nasze bezpieczeństwo.

XM+ to całkiem dobry odbiornik z nadajnikiem XJT kilometr bez problemu, ale RSSI ma zjeb*** tak samo jak XM bez plusa i nie ważne czy stare czy nowe FW:-P
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: taranis x7 & flyskyia6b

Post autor: lesz »

z tym RSSI bylo na poczatku troche problemow, ale ktores tam wiosenne update rozwiazaly go
ja niestety czekam ciagle na paczke z @$@#$@# odbiornikami :(
tutaj dosc ciekawie o rssi na XM/XM+
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
papiok
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 20:07
Lokalizacja: konstantynów łódzki

Re: taranis x7 & flyskyia6b

Post autor: papiok »

Dziękuję za odpowiedzi zakupie Frsky RX8R i myślę że będzie śmigało jak należy pozdrawiam
Czas zapier.. . a my jak małe dzieci '-_-'
____________________________
ZMR250, TAROT280;\
ODPOWIEDZ