Przechowywanie akumulatorów Xiaomi Mi Drone 4K

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Rumcajs
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 07 lis 2021, 00:11
Lokalizacja: Świebodzice

Przechowywanie akumulatorów Xiaomi Mi Drone 4K

Post autor: Rumcajs »

Dzień dobry moi drodzy. Na temat przechowywania baterii ogółem jest dużo materiałów. Zasada mówi, że napięcie ma wynosić 3,7V, a jeżeli nie będzie się korzystać z drona to raz w miesiącu naładować i ponownie 3,7V do przechowywania.

Mam jednak inne pytanie jako osoby świeżej w świecie dronów.

Jak konkretnie przechowywać akumulatory od Xiaomi Mi Drone 4K? Pomijamy powyższe co pisałem. Ładowarki do tych akumulatorów nie mają trybu storage. Jeżeli podłączę miernik to wiadomo wyskoczy wtedy napięcie łączne czyli np. 15V. Jak zadbać o te akumulatory? Jeżeli będę latał czy to latem czy zimą (przestrzegając innych zasad) to np. napięcie będzie wynosić na celę 3,5V. Mam rozumieć, że mam wtedy po odczekaniu naładować akumulator do pełna (a może właśnie nie do pełna?) i zostawić go po prostu?

W przypadku DJI jest trochę łatwiej. Tutaj nie wiem jak zadbać o kondycję tych akumulatorów aby służyły mi jak najdłużej. Nie chcę ich ubić, a Xiaomi samo w sobie nie ułatwia tego początkującym bo nic w instrukcji o tym nie ma.

PS: Mi Drone 4K nie posiada w aplikacji możliwości ustawień kamery typu kontrast, tryby jakieś czy cuś, czy mam coś ograniczone?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przechowywanie akumulatorów Xiaomi Mi Drone 4K

Post autor: Piotrowy »

Akumulatory X8 mają elektronikę, która po kilku dniach sama rozładowuje naładowany akumulator do napięcia storage.
W wersji mini pewnie jest podobnie.
Ja kupiłem kabelek i po załączeniu zasilania rozładowuje do stanu storage w zwykłej ładowarce do akumulatorów LiPo.
ODPOWIEDZ