SJCAM SJ5000x Elite

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

napsterek
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 10 mar 2019, 13:56

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: napsterek »

Witam. Wpadłem na ten post przypadkiem, szukając zupełnie innych podpowiedzi, ale sam podpowiem w jednej kwestii.
Mianowicie chodzi mi o pamięć ustawień kamery, bądź tez problem resetowania się kamery po wyjęciu akumulatora.
Jeżeli poprzez aktualizacje softu udało się z tym uporać, to znaczyło, że akurat programowo był problem, dla wszystkich innych pomocna będzie tylko wymiana wewnętrznej baterii 6V, bardzo małej, niczym do aparatu słuchowego, lutowanej powierzchniowo do płyty pcb. Wylutowanie nie należy do najłatwiejszych jak ktoś nie ma doświadczenia. Ciężko dostać zamiennik owej baterii, więc testowo zastosowałem inną 6V i pomimo większych rozmiarów, udało mi się ją zamontować. Co prawda w oryginalne miejsce się nie zmieściła, ale na krótkich przewodach już tak. Postaram się dodać zdjęcia w najbliższym czasie. Co do meritum, problem z resetowaniem ustawień i czasu zniknął. akumulator można wyjąc na kilka dni i po ponownym zainstalowaniu nic nie trzeba ustawiać.

W sumie szkoda, że nie zrobiłem fotorelacji, ale spieszyło mi się, w każdym bądź razie jakieś zdjęcia zrobiłem, prześle, może komuś pomogą.

Pozdrawiam. Miłego majsterkowania.


Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 mar 2019, 10:56 przez napsterek, łącznie zmieniany 4 razy.
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

@napsterek,
jeżeli możesz to sprawdź proszę czy podczas gdy kamerka jest bez akumulatorka i naciśniesz przycisk power to również nie zresetuje danych.
Ja zauważyłem, nie dotykając klawisza power można wymienić i nie resetuje daty i czasu, jeżeli nacisnę power podczas braku baterii to resetuje.
Inne klawisze można naciskać, nie ma znaczenia :)
napsterek
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 10 mar 2019, 13:56

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: napsterek »

Sprawdziłem. Nic się nie dzieje. Wszystkie ustawienia zostają, data i godzina biegną nadal. Naciskałem power i inne bez akumulatora, przytrzymywałem, nic. Wszystko w porządku.


model: SJ5000X
wersja softu jaki mam: V1.5.4-S
data: Dec 4 2017

Pozdrawiam.
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

@napsterek,
dzięki za info. To wygląda, że naprawiłeś bug sprzętowy producenta.

PS. do SJ5000x Elite jest już dłuższy czas nowsze FW.
http://support.sjcam.com/support/soluti ... are-update
andi333
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 12 maja 2019, 09:55

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: andi333 »

Witam.
Mam problem z bateria,przy wyłączonej kamerze bateria sama się rozładowuje. Reklamować ??
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

nikt nie pisze, pewnie wszyscy się już pozbyli albo kupili nowsze wersje.
Ostatnia aktualizacja 1.5.5 była chyba z 2018/10/08.
Długo, długo nic, aż tu nagle:
1.5.5 z 2020/07/07
http://support.sjcam.com/support/soluti ... are-update

ktoś pobrał, testował?
ODPOWIEDZ