TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

TomekO
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 21:22
Lokalizacja: Lubawa

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: TomekO »

Ok dzięki za odpowiedzi, podłączę bezpośrednio a jak nie będzie banglać to zacznę kombinować :)
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: lotpawel »

Panowie, zastanawiam się jak poprawnie interpretować logi,
a zastanawiam się bo trochę nieregularny jest plik z logami, tzn czasami kolejność linijek to Pos=... t=... Deb=... RSSI=..., a czasami te linijki się mieszakją, albo występują podwójnie, w rezultacie licząc ilość wystąpień danej linijki w logach mam 3594 linijki Pos=..., 3543 linijki t=..., 4089 linijki Deb=..., i 5365 linijki RSSI=...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: miś »

Kolejność jest troche losowa. Linijki Pos= i t= wysyłane są wtedy jak są nowe dane z GPS, Deb= jak są dostępne nowe dane debug, a RSSI= w pozostałych przypadkach, oraz po wysłaniu danych z GPS lub debug (tak aby GPS czy deb nie zablokował ich wysyłania). Więc nie ma reguły. Jak np nie ma nowych danych GPS i deb to wtedy lecą same linijki RSSI=.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: lotpawel »

czyli analizując plik można założyć że nowy jeden "log" zaczyna się zawsze od Pos= i od razu pod nim jeden log t=, jeden deb= i jeden rssi=, a cała reszta do nowej linijki zaczynającej się od pos= to dane, które "lecą"?
pytam bo chciał bym zrobić prostą stronkę, która wyświetli trasę na mapie i jakiś wykres przedstawiający resztę danych i zastanawiam się jak najlepiej przetworzyć plik żeby dane na wykresie się nie rozjechały.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: miś »

Nie możesz dokładnie tak założyć, bo inaczej będzie przy GPS pracującym na 5Hz, inaczej na 10Hz, inaczej na 1Hz, a jeszcze inaczej jak eleres będzie karmiony danymi telemetrii z jakiegoś FC czyli np pixhawka.
Interwał pomiędzy kolejnymi linijkami też nie jest sztywny bo to zależy od czasu PPM w aparaturze oraz od ustawienia szybkości telemetrii w TX - jedna linijka jest zwracana co jedną ramkę ppm lub co ustalony interwał.
Możesz założyć że para Pos= i t= to kompletne dane GPS z jednego momentu. Dane deb= i RSSI= występujące po tej parze to sukcesywnie wartości debug i innych danych w czasie pomiędzy ramkami GPS.
Do osi czasu proponuję użyć czasu z GPS który jest w linijce t=.
No i może się zdarzyć że jakiejś linijki w logu nie będzie bo nie została odebrana paczka telemetrii przez TX - wtedy po prostu jest dziura czasowa w logu. Ramki telemetrii nie mają potwierdzeń, wiec jak nie dotrze to trudno, dotrze któraś następna.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: lotpawel »

jak już naskrobałem to się dziele.
(podmiana linku) http://lotpawe2.ayz.pl
strona w fazie testowej i z racji że dostęp mam tylko do kilku swoich logów z eleresa AP to liczę na wasze uwagi;)

ps. pliki z logami ani żadne inne dane nie są nigdzie zapisywane ani przechowywane.
Ostatnio zmieniony sobota 06 maja 2017, 15:16 przez lotpawel, łącznie zmieniany 1 raz.
karzel
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 19:12

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: karzel »

lotpawel pisze:jak już naskrobałem to się dziele.
http://frelkanet.asuscomm.com/trackmyrc/
Genialne wprost! :-D
Wielkie dzięki, na pewno się przyda.
Sky Surfer 2 2000mm (eLeReS+MPU6050, FOX 1,2GHz, RemzibiOSD)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: yoseph »

W końcu udało mi się wygenerować pierwsze pliki w tym roku i mogłem przetestować Twoją stronę. Jest świetna :) po prostu strzał w dzisiątkę :)
Mam parę wniosków ;)
Dałbyś radę dorobić wyświetlanie wysokości względnej? liczonej od wysokości startu ?
No i drugi: czy można zrobić tak że kiedy jadę myszką po osi czasu przeglądając parametry, czy wtedy mogłaby po trasie lotu na mapie przemieszczać się jakaś kropka, żebym mógł zobaczyć w którym miejscu wtedy byłem ?

Już wysyłam kumplowi który próbuje jakichś niewydarzonych DVR jako awaryjną opcję w razie poszukiwań modelu, a nie chce się przekonać do trackmyrc i Twojego dodatku, a wszystko oprócz bluetootcha już ma :)
Pozdrawiam i jeszcze raz świetna robota :)
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: lotpawel »

mówisz o wysokości względnej, czyli wysokość npm. podczas startu przyjmujemy jako 0?
Jeśli tak to powinno być już na wykresie.
Co do markera na mapie zależnego od wykresu to zobaczę czy to się to zrobić w wolnej chwili.
dzięki;)
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: yoseph »

kurde, faktycznie jest, no nie wiem jak ja to przegapiłem :)
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: lotpawel »

przegapiłeś bo nie było:D
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: Ryszard_I »

Uruchomiłem wczoraj TrackMyRC na BT HC-05. GPS pracuje, RSSI pokazuje lecz jest jedno ale - nie mogę odnaleźć katalogu z logami. Przeszukałem chyba wszystkie katalogi - nie ma. Sygnał RSSI/RSQ jest 100/100 nawet jak wyłączę odbiornik, czy tak być powinno? Przesuwanie mapy działa dziwacznie, przesuwanie palcem w lewo i prawo powoduje przesuwanie mapy w górę i w dół natomiast przesuwanie palcem w górę i w dół powoduje przesuwanie mapy w lewo i w prawo. Jednak nie jest dobrze bo mapa obraca się jak chce. Czy mapa nie powinna być zorientowana na północ gdy odbiornik GPS nie porusza się? Jestem początkującym w dziedzinie FPV i proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: Poli25 »

Podaj linka do twojej aplikacji , link który klikam nie działa.
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: lotpawel »

http://lotpawe2.ayz.pl

tu powinno działać stabilniej.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: Poli25 »

Opisz krok po kroku jak to pobrać, klikając na linka trzeba wybrać plik z logami TMRC, skąd mam je wziąć?
ODPOWIEDZ