TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: marbalon »

Witam,
Z uwagi na przedłużający się okres zimowy, oraz na to że chłopaki Mifiau i Miś zrobili kawał dobrej roboty w szczególności w ostatniej wersji (wcześniej też ale ostatnie "ficzery" są rewelacyjne!) wpadłem na pewien pomysł. Z uwagi na to że od czasu do czasu bawię się androidem wpadłem na pewien pomysł. Dlaczego nie wyświetlać info z eLeReSa na wyświetlaczu telefonu?

Co będzie nam potrzebne:
- Telefon z androidem - dowolny z wersją > 2.0 - telefon najlepiej przymocować do aparatury w uchwycie samochodowym. Ja w T9x wyciąłem wystający kikut po starej antenie, od dołu wkleiłem na hotglue dzwonek na ośkę z Emaxa GT i teraz w dowolnym momencie mogę sobie coś tam przykręcić do obudowy
- Moduł bluetootch <=> RS-232 - ja używam dokładnie takiego wpiętego na wprost do naszego eLeReSa bez żadnych rezystorów itp.
- eLeReS i wpięty do niego GPS (opcjonalny)

Idea jest prosta. eLeReS wysyła info po BT do komórki a ta już robi co trzeba ;)

-> Download <-

v 0.4
- poprawne parsowanie ramek GPS i wyswietlanie na belce HDOP
- dodatkowy tryb ZOOM Manual - w trybie auto akran dopasowywany jest tak aby było widać i pilota i samolot. W trybie manual śledzony jest tylko samolot i zoom można regulować ręcznie "szczypaniem"

v 0.3
- na zakładce statystyki widać pola DEBUG z MWC oraz przydatne do trymowania eleresa w trybie AP
- osobne pliki logów z każdego lotu - wcześniej osobny plik co połączenie BT.

v 0.2:
- dodano obsługę ! w ramkach RSSI= i U=
- wyłapałem kilka "force close"
- Trochę przeorganizowałem ekran (jest już zakładka statystyki, ale pusta ;) )
- dodałem opcję ustalania pozycji pilota na bazie danych z GPS - klikamy GPS -> home, komórka włączy na chwilkę GPS ustali pozycję i wyłączy. Przydatne jak sobie chodzimy po polu i sprawdzam zasięg a model gdzieś sobie leży. Przy okazji pokazuje jak GPS w komórce "widzi naszą" pozycję a jak ten w modelu
- Wywaliłem na ekran zamiast wysuwanego - mniej klikania, no i takie trendy w androidzie nadchodzą - przycisk menu ma zaginąć.

v 0.1
- RSSI/RSQ
- VBAT
- Odległość od pozycji zapamiętanej przed startem
- Wysokość n.p.m.
- prędkość
- dynamicznie skalowana/obracana mapka z pozycją pilota oraz samolotu, praca się zarówno mapa jak i model zależnie od kursu
- ledki pokazujące aktywność ramek zwykłych oraz GPS
- okienko konsoli
Do zrobienia zostało masę rzeczy:
- Widok statystyk maksymalna odległoość, min RSSI/RSQ, max speed, max alt. itp. itd... opcje resetowania przed kolejnym lotem itp.
- Zapis ścieżek do plików *.kml aby móc sobie je potem przeglądać na google maps jak nam szły loty itp. fajnie jak da się tam dopisać szczegóły aby było widać kiedy miał jaki zasięg/wys/itp
- Wyświetlanie plików kml w komórce, może jakies wykresy czas -> zasięg,odległość,wysokość,aku
- opcja wskazywania pilota na bazie GPS w komórce przydatna do testów zasięgu gdzie chodzi się z aparaturą. Przy normalnym lataniu w sumie niepotrzebne gdyż niepotrzebnie rozładowuje komórkę
- obracanie ikonki modelu zależnie od kursu z GPS
- estetyka aplikacji bo na razie nie grzeszy urodą ;)
- i pewnie jeszcze wiele rzeczy jakie przyjdą do głowy

Poniżej parę fotek z tego jak to wygląda i jak to mam podpięte.

Jak ktoś chętny do testów to proszę przygotować zestaw a ja postaram się wrzucić niebawem wersję tylko poprawię parę rzeczy które wyszły dzisiaj podczas testów... słabe były bo pogoda słaba i już leje... :(

Obrazek


Obrazek Obrazek[/b]
Ostatnio zmieniony niedziela 12 paź 2014, 22:31 przez marbalon, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Marcin :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

To jesteśmy z eLeReSem STO LAT PRZED MURZYNAMI :!:

ale bomba!
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Tata Balirc
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 22:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Tata Balirc »

Normalnie nie nadążam za tymi wszystkimi projektami. :shock: :shock: :shock:
Na zlocie zajmę się kiełbaskami to jest przynajmniej proste. :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Tata Balirc pisze:Normalnie nie nadążam za tymi wszystkimi projektami. :shock: :shock: :shock:
Na zlocie zajmę się kiełbaskami to jest przynajmniej proste. :-D :-D :-D
Bo ja wiem nigdy nie udało mi się upiec kiełbaski aby była prosta... ;)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Tata Balirc pisze:Normalnie nie nadążam za tymi wszystkimi projektami. :shock: :shock: :shock:
A ja może na zlocie za ochroniarza się najmę :roll:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Piotrowy pisze:na zlocie
Ha!!!! a jednak będziesz 8-)

Wracając do meritum ...hmmm a już zakończyłem budowę modułu TX a tu znowu nowe kabelki trza dorabiać ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Rurek pisze:Ha!!!! a jednak będziesz 8-)
No nie, ale jak będzie dobry interes do zrobienia, to kto wie :lol:
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Rurek pisze: Wracając do meritum ...hmmm a już zakończyłem budowę modułu TX a tu znowu nowe kabelki trza dorabiać ;-)
Wystarczy zasilanie 3v3 wypuścić bo resztę już pewnie masz. Mnie wyszło przez przypadek tak że modulik BT wpinam pin w pin ;)
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Ale dajecie czadu , jeszcze troche i zdeklasuje rywali o ile to już się nie stało
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

Super sprawa kiedyś co prawda nie przy eleresie ale innym projekcie chciałem zaprzęgnąć standardowe navi do współpracy ale protokoły nie pasowały i projekt spalił na panewce . Po twoim screenie z bletermem coś czułem że ktoś się za to weźmie :mrgreen:

Jestem chętny do testów ale jest pytanko czy na moim nędznym gt-i5700 to poleci

Programujesz czy używasz app inv googlowskiego

Który z poniższych by się nadał ??

http://allegro.pl/bluetooth-slave-uart-board-f-vat-sklep-i2266636420.html

http://allegro.pl/bluetooth-master-uart-board-f-vat-sklep-i2266636345.html

http://arlisklep.pl/files/AVT/AVT1635.pdf

Dobrą sprawą była by możliwość korzystania z mapy offline wolałbym mieć wyłączone gsm 10cm od anteny nadawczej eleresa

Cofam pytanie odnośnie który wszystkie są oparte na BTM-222 więc przy pomocy komend AT można zmienić konfigurację z master na slave i odwrotnie pełny opis w linku poniżej

http://www.kamami.pl/dl/btm222_datasheet.pdf
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

JasQ, ten pierwszy slave mam u siebie wiec bedzie OK. Co do telefonu to zobacz jaka ta jest wersja Androida, API do BT jest dopiero w od 2.0. Co do programowania to jest to normalnie pisane linijkami kodu w javie ;)

Co do zakłócania to sprawdzałem to u siebie i eLeReS i jego 433MHz idealnie pasują do wszystkiego. Z komórką przystawioną do anteny nic się dzieje działało z RSSI. Tak przy okazji jak wczoraj latałem to copter w powietrzu to zupełnie inna sytuacja radiowa, na 70m bo na tyle mogłem tylko polatać przed domkiem miał cały czas 100% RSSI/RSQ na bacikach 16,4cm, wiec te 500-700m na tych bacikach myślę że da się zrobić.
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

tak mam 2.1 zawsze mogę wgrać moda 2.2.1 tak że tragedii niema .

Znalazłem starego LG gt540 będzie idealny bo ma uwalone rf gsm , działa wi-fi i bt gsm nie a koszt naprawy przekracza jego wartość :mrgreen: wyrzucić szkoda a tu taka okazja na spożytkowanie .

P.s. Można by jako alarmów użyć dźwięku , fajnie by było jakby pani z miłym głosem informowała że za 5 sek przyłożysz w glebę :mrgreen:
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

W pierwszym wątku link do v0.1 i fotki i mały opis. Miłego testowania, a ja jadę dalej... Trzeba dorobić ekran statystyk min/max i zabrać się potem za zapis ścieżki.
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

Potestowałem dziś apk , niestety na gt-i5700 odbiera 7-9 linijek z eleresa i zwiecha próba ustawienia czegokolwiek także zwiecha .
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

JasQ postaram się sprawdzić na jakiś starszych samsungach u znajomych, ale tam na razie cudów nie ma. Rurku udało Ci się może zabrać do testów ? Może komuś chciało by się przetestować na innym sprzęcie, nawet bez GPS aby zobaczyć ogólnie czy działa.
ODPOWIEDZ