eLeReS - w praktyce - OSIĄGI

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Verid pisze:So what? We're not nationalists here. If we were, you'd be first to go - you are from UK, traitor :mrgreen:
Widzisz nie kazdy ma jaja ,by zmienic miejsce zamieszkania i puscic reke mamusi:-P
Zdrajca powiadasz , nawet w zarcie to Ci nie wyszedl zart , co mozna zdradzic Polske ,Tuska ,ZUS ,czy moze US zastanow sie chlopie nad tym co piszesz zdradzic moge zone ,ale to dla niej emigrowalem .
Na obudzenie polecam pasmanterie i metr gumy pozniej wiesz co z nia zrobic .
Awatar użytkownika
xader
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2011, 13:40
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: xader »

Adasko pisze:
Verid pisze:So what? We're not nationalists here. If we were, you'd be first to go - you are from UK, traitor :mrgreen:
Widzisz nie kazdy ma jaja ,by zmienic miejsce zamieszkania i puscic reke mamusi:-P
Zdrajca powiadasz , nawet w zarcie to Ci nie wyszedl zart , co mozna zdradzic Polske ,Tuska ,ZUS ,czy moze US zastanow sie chlopie nad tym co piszesz zdradzic moge zone ,ale to dla niej emigrowalem .
Na obudzenie polecam pasmanterie i metr gumy pozniej wiesz co z nia zrobic .
[spam =on]
Odwaga jest emigracja za granice i w wiekszosci wypadkow praca ponizej kompetencji powiadasz?
Nie kazdy ma jaja zeby pracowac i wyzywic rodzine w polsce..
[/spam]
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

HIRO pisze:jak nie polecę na 1W z vee w nadajnikju 20km zapinam SuperYagode [url=http://images46.fotosik.pl/1969/f8682799cddbbbaam.jpg]Obrazek[/URL]
Hiro ale ja trochę zaszalałem z tą anteną mogłeś zrobić połowę mniejszą i tak byłby kosmos :mrgreen:
Inna sprawa że ta antenka będzie miała bardzo wąskie pole i będą problemy z celowaniem .Ale sam czekam z niecierpliwością na wyniki . :mrgreen: :mrgreen:

Z tego co elektron pisał rssi spada dosyć liniowo do 50% później stoi praktycznie w miejscu przez 1/3 przebytej drogi i znowu zaczyna liniowo schodzić . Zwykła 4 elementówka powinna na 20km wystarczyć ze sporym zapasem , skoro ja na 8km miałem ponad 58% rssi to jak mifał pisze na twojej to w mikromode 20km bez zająknięcia .
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

JasQ pisze:Z tego co elektron pisał rssi spada dosyć liniowo do 50% później stoi praktycznie w miejscu przez 1/3 przebytej drogi i znowu zaczyna liniowo schodzić . Zwykła 4 elementówka powinna na 20km wystarczyć ze sporym zapasem , skoro ja na 8km miałem ponad 58% rssi to jak mifał pisze na twojej to w mikromode 20km bez zająknięcia .
może i tak ale dotychczasowe wyniki na pełnej mocy i antenach vee i dipol dały mi w sobotę tak marny rezultat zaczynam powątpiewać we wszystko.
Zastosowałem Twój Expander nadajnik na ogonie, nadajnik w miedzianej puszce, puszka połączona do ekranu a z drugiej strony do masy pakietu napędowego.Na kablu do nadajnika RC ferryt, na kablach od serw ferryt, na kablach między silnikiem a reglem ferryt. Nadajnik video 70cm od odbiornika RC, no wsio jak należy a po 500m miałem 65%RSSI a przy nawrocie jeszcze spadało :shock: Powiem krótko ki diabeł?
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

HIRO pisze: Powiem krótko ki diabeł?
... :-D moze za duzo tego zelastwa: ferryty, blachy miedziane... :-D
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

HIRO pisze:
JasQ pisze:Z tego co elektron pisał rssi spada dosyć liniowo do 50% później stoi praktycznie w miejscu przez 1/3 przebytej drogi i znowu zaczyna liniowo schodzić . Zwykła 4 elementówka powinna na 20km wystarczyć ze sporym zapasem , skoro ja na 8km miałem ponad 58% rssi to jak mifał pisze na twojej to w mikromode 20km bez zająknięcia .
może i tak ale dotychczasowe wyniki na pełnej mocy i antenach vee i dipol dały mi w sobotę tak marny rezultat zaczynam powątpiewać we wszystko.
Zastosowałem Twój Expander nadajnik na ogonie, nadajnik w miedzianej puszce, puszka połączona do ekranu a z drugiej strony do masy pakietu napędowego.Na kablu do nadajnika RC ferryt, na kablach od serw ferryt, na kablach między silnikiem a reglem ferryt. Nadajnik video 70cm od odbiornika RC, no wsio jak należy a po 500m miałem 65%RSSI a przy nawrocie jeszcze spadało :shock: Powiem krótko ki diabeł?
1 zdjęcie 1000 słów
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

JasQ pisze:1 zdjęcie 1000 słów
za późno, model uległ przyciąganiu matki ziemi.
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

moje 3 grosze w temacie :-) :
8k
Penguin,
2xdipol

od 5 minuty

Michał
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

http://www.youtube.com/watch?v=MVSXZdkxMag
Lot na "gołym" Eleresie bez żadnych filtrów, dławików, ekranów. Na modelu RC i video rozmieszczone po przeciwnych stronach skrzydeł, na ziemi Yagi od JaśQ + GP.
Ostatnio zmieniony wtorek 14 maja 2013, 07:24 przez HIRO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

HIRO pisze:jak nie polecę na 1W z vee w nadajnikju 20km zapinam SuperYagode [url=http://images46.fotosik.pl/1969/f8682799cddbbbaam.jpg]Obrazek[/URL]
Tak nieśmiało zapytam, czy dało się zapiąć tę Jagodę, no i jaki rezultat???
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

jasiekbrej pisze:Tak nieśmiało zapytam, czy dało się zapiąć tę Jagodę, no i jaki rezultat???
nie zapinałem bo niestety 6Ah to za mało prundu dla mojego skrzydła żeby polecieć dalej jak 11km i wrócić. Myślę że z trackerem da się wyciągnąć najmniej pietnastaka bo RSSI skakało momentami do 40%
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

11k

Post autor: michal_e »

moje kolejne 3 grosze w temacie - 11k :-)
edit:

2x dipol- jeden w ogonie pingwina
drugi 0,5 metra nad samochodem na drewnianej magnesówce :mrgreen:

Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 lip 2013, 18:24 przez michal_e, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

...michal_e, to moze jeszcze napisz cos o antenach na eLeReS-ie jakie miales z obydwu stron ?
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

waszka, wcześniej napisał:

Penguin,
2xdipol
ODPOWIEDZ