PPM Expander - sposób na 12 kanałów

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Artu

Post autor: Artu »

Rayford pisze:Tak sobie myślę czy trzeba przecinać masę i "+" nie wystarczy tylko sam sygnałowy ?
Wystarczy "ciachnąć" sam PPM, ale zasilanie i tak Musisz poprowadzić do Expanera.
I nie sugeruj się kolorami, bo może się okazać, że PPM jest na czarnym, a biały to masa :-P
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Artu pisze:Albo dwóch pracujących równolegle 6 kanałowych (jeśli jest taka możliwość :roll: )
Nie da sie, bedziesz miał 2x kanały od 1-6
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tylko zastanawiam sie po co omijać expander ? Ma przecież dwa zestawy ustawien, więc wystarczy w drugim ustawić tylko replikowanie oryginalnych kanałów bez dodatków, PPM wyjściowy ustawić na tyle kanałów ile jest na wejściu i po kłopocie. Potem zrobić przełącznik do zmiany banku i tyle.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

Jeśli dobrze kojarzę to expander pod zestaw tg9 + moduł frsky nie będzie miał zastosowania. Czy dobrze myślę?
Artu

Post autor: Artu »

Źle Myślisz :-P
Jeśli wykorzystasz sygnał PPM na przykład w FC coptera, to Masz rozszerzenie do 12ch :-P
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

Kurcze, głowę bym dał, że kiedyś było napisane (nie mogę znaleźć odnośnika) że moduł frsky nie wysyła odpowiedniej ilości ramek, ale może jednak coś pomieszałem :roll: A idąc dalej, jeśli pomieszałem i wysyła, to czy używając go do samolotu można by zastosować 2 odbiorniki 8-mio kanałowe i wykorzystać 12 kanałów?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Artu, ja bym tak nie pisał, chyba że sprawdzałeś że frsky będzie w stanie przenieść więcej niż 8 kanałów.
Pzdr. -----MIŚ-----
Artu

Post autor: Artu »

miś pisze:Artu, ja bym tak nie pisał, chyba że sprawdzałeś że frsky będzie w stanie przenieść więcej niż 8 kanałów.
Kiedyś to sprawdzę :mrgreen:
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

To jak? Ktoś może próbował i może potwierdzić lub zaprzeczyć na pewno ?
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: piotr »

Pytanie do MISIA.
Czy w swojej nieskończonej dobroci i zrozumieniu pragnących inaczej niż inni dopiszesz kod zmieniający S -BUS na PPM . Dlaczego? Mam już dość problemów z ustawianiem anten odbiorczych i RC . Wykonałem bazę która ma zamocowane na stałe wszystkie anteny łącznie z LRS Thomasa . Sygnał PPM będzie konwertowany z sygnału S-BUS . do sterowania zwykła 14 kanałowa futaba.
MISIU czekamy wszyscy na TWOJE mówisz i masz.
P.S przy okazji może jakiś programator i dekodery S-BUS na PWM? Uprościłoby to znacznie instalację w modelu. (Nie tylko FPV)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Prośby i modły przekazywać Swiętemu Mikołajowi, w końcu niedługo święta, więc coś się może spełni :lol:
Pzdr. -----MIŚ-----
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: piotr »

Wszysce wiedzą nie od dziś ,że MIkołajem jest Miś :mrgreen:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

piotr:
Wiesz że Cię uduszę :?:
Mikołaj przyniesie rózgę, która oplecie się dokładnie wokół Twojej szyi po czym zacznie się zaciskać, powoli.
P.S. 12 godzin spędzone nad przygotowaniem prezentu. Mikołaje mają przewalone.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Apropse pomysłu Piotra bo tez się nad tym zastanawiałem kiedyś- Miś jak sądzisz, gdyby przesyłać sygnał z aparatury do odbiornika, który by to następnie dekodował do sygnału PPM (bezpośrednio lub jakimś dodatkowym encoderem) i przekazywał do modułu nadawczego jak Thomas, który by przesyłał to do odbiornika w modelu to jakie byłyby opóźnienia w czasie reakcji? Jak to policzyć np długość trwania ramki ppm razy ilość przekaźników?
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: piotr »

Nie jestem fachowcem ,ale złaozenia były takie :
jesli mozna latać wielowirnikowcami stosując expander i lub koder PPM -sum to takie rozwiązanie jest zdecydowanie najgorsze i opóźnieniea spore, ale mozliwe do zastosowania w praktyce.
Nowe aparatury futaby i nie tylko kodują kanały paczkami po 4 do 6 -kanłów równocześnie. Dlatego wypluwając sygnał do S-Busa mamy około 7-12 usek. zwłoki ,
dekodeowanie do PPS -sum trwa tyle co tworzenie 12 kanałowego PPM i tego zmienić się nie da, chyba że LRS-y zaczną nadawać w PCM ,czyli tracimy około max 12 usek.
P.S JESLI ŹLE ROZUMUJE TO PORAWCIE MNIE PROSZĘ .
pozdrawiam Piotr
ODPOWIEDZ