zwiększenie mocy DX8 z EU na US

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

claw
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

zwiększenie mocy DX8 z EU na US

Post autor: claw »

Witam
Czy jest prosta metoda na zmianę nadawanej mocy z 10mW wersji europejskiej na większą amerykańską?

Pozdrawiam
EPP FPV, Trex600 gimball, MK Hexa, MK quad, KFC 250quad, Naza2 Hexa, Fantom Czy Pro
DX8, Eleres
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Kupić zestaw FrSky i wstawić zamiast Spektrumowego badziewia.
claw
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: claw »

Kupić zestaw to najprostrze rozwiązanie
Mowię o uaktywnieniu regionu US lub eewntualne wlutowanie modułu Horizon Hobby "BRWDAMTX10" 0.128 Watts Output
EPP FPV, Trex600 gimball, MK Hexa, MK quad, KFC 250quad, Naza2 Hexa, Fantom Czy Pro
DX8, Eleres
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Najprostsze i najskuteczniejsze ale jak chcesz rzeźbić w ...... to proszę bardzo. Tylko IMHO narobisz się a efekt dalej będzie mizerny...
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Czy kwestia mocy w DX8 to na pewno kaganiec sprzetowy a nie programowy ? Gdzies czytalem (niepotwierdzone) ze wybor EU czy US w DX6i odbywal sie programowo, nie wiem jak bylo w DX7.

Edit:
Wersja US pozwolila mi na lot quadem na poltorej kilometra. Dobrze ze trzymam radio w zamknietej skrzynce, gdyby byl przy kompie to nie daj boze nadajnik przeczytalby posty "specow", dowiedzialby sie ze mial byc przeciez (...) i ani chybi spadlym przy nastepnym locie po 200 metrach :mrgreen:

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
claw
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: claw »

Mnie się właśnie wydaje że regulacja mocy jest po stronie na końcówce mocy. Znalazłem coś takiego: "Fully integrated power regulation with a wide input unregulated operating range 2.4 to 3.6V"
Osiąga się to na nóżce "2" końcówki BRWDAMTX10. Również wydaje mi się, że wymiana softu na US wystarczy, tylko jak to zrobić?
Odbiornik AR7000 z DX7 udało mi się wypuścić na 1900m i nie miałem objawów utraty sygnału.
EPP FPV, Trex600 gimball, MK Hexa, MK quad, KFC 250quad, Naza2 Hexa, Fantom Czy Pro
DX8, Eleres
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

A masz kogoś ze znajomych z DX6i? Tam - jeśli dobrze pamiętam - wybierało się wersję US/EU z menu, czyli idąc tym tropem to raczej firmware, a nie sprzęt. Niestety obawiam się że bez dostępu do odpowiedniego programatora i/lub softu dla DX8 będzie ciężko... takie tylko dewagacje, nie żebym wiedział :lol:
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

sigreg pisze: Dobrze ze trzymam radio w zamknietej skrzynce, gdyby byl przy kompie to nie daj boze nadajnik przeczytalby posty "specow", dowiedzialby sie ze mial byc przeciez (...) i ani chybi spadlym przy nastepnym locie po 200 metrach :mrgreen:
Grzesiek
Moje spectrumy też nie wyłapały takich informacji :) Grzegorz, tylko żeby takie informacje na heli.waldorf nie dotarły bo wtedy im większość helików pospada.
ciiiiiii...
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
claw
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 20:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: claw »

Kolejne testy. Po umieszczeniu modułu Wcz z DX7 US do DX8 ten drugi nie uruchamia się. Włącza się wyświetlacz i nic się nie dzieje. Poza tym końcówka mocy w wersji US jest identyczna z tą EU zatem poziom sygnału musi być sterowany z procka.
Wg mnie plik firmware generowany jest dla każdego modelu oddzielnie, trzeba by było spr czy po zarejestrowaniu się na stronie spektrum z danymi mieszkańca US system wygeneruje plik pasujący do regionu.
Martwi mnie jednak płyta główna, na wersji europejskiej znajduje się naklejka EU i może być nieco inaczej skonstruowana.
EPP FPV, Trex600 gimball, MK Hexa, MK quad, KFC 250quad, Naza2 Hexa, Fantom Czy Pro
DX8, Eleres
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Skoro modul jest sterowany napieciem w znanym zakresie, to czy zamiast kombinowac z prockiem i firmware nie latwiej byloby podac zewnetrzne napiecie odpowiadajace mocy 100% ?

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
ODPOWIEDZ