Pytanie do właścicieli LRS'ów

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

smootny

Pytanie do właścicieli LRS'ów

Post autor: smootny »

Pytanie do właścicieli LRS'ów

Z tego co pamiętam - choć wszystkich nie sprawdzałem, działają one na częstotliwości 433 MHz.
Info z tąd: https://spreadsheets.google.com/pub?key ... utput=html

Czy te systemy mają automatyczne szukanie wolnego kanału (częstotliwości), tak jak odbywa się do w systemach 2,4Ghz czy działają one tak jak 35MHz - na dokłądnie jednym kanale (częstotliwości) ??

Pozdrawiam
Mariusz
pit202

Post autor: pit202 »

Dokładnie nie wiem jak w przypadku ChainLinka czy Dragona , ale OpenLRS skacze po kilku zadeklarowanych kanałach w sposób ciągły .
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Masz w tej tabelce magiczne pojęcie przy każdym setupie - FHSS i wszystko jasne :-)
Niektóre sprytniejsze LRSy - podczas bindowania komunikują się w obie strony i wykluczają zaśmiecone kanały, nie używają ich potem w trakcie normalnej pracy...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
smootny

Post autor: smootny »

pytam się ponieważ ostatnio testowałem znajomego LRS firmy RMILEC.
Podczas lotów esą :p z tym sprzetem koło domu model niewiadomo czemu spadł..
Tak wiem - zaraz zapytacie a jak to się ma do tego o co pytałem.
Jak się okazało model spadł podczs testowania alarmu w mojej nowo budowanej chacie... piloty są na tej częstotliwości.. własnie 433 jak doczytałem.

Zdziwiłem się troszkę.. Esa jest cała bo to EPP ale moim zdaniem coś tu jest nie halloo ...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

bo, te lrs'y tez czasami spadaja nawet na 300m (mimo 500mw standardowej mocy) jak sie czlowiek wczyta w rozne fora. powodem moga byc lokalne zaklocenia ale i dupiate instalacje.
malo kto jednak narzeka bo jak ma lrs'a to juz nie mozna marudzic bo sie wyjdzie na buraka 8-)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Pytanie ilu takich "buraków" jest co nie chce się przyznać. Może to jakaś plaga w skali globalnej. Jakbym miał LRSa to bym napisał na forum, żeby z pomocą kolegów znaleźć przyczynę uszkodzenia. Miałbym gdzieś opinie że wydałem tyle siana i nie działa :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

z tego co zauwazylem to tak przy okazji wychodzi najczesciej, np. jest watek o wymianie statecznika i w 20 poscie gosc pisze, ze spadl bo stracil rc na jakims tam lrsie.
smootny

Post autor: smootny »

W takim razie chyba do "Buraków" się nie zaliczam skoro o tym piszę :]

Co do instalacji napewno jest Ok - latm esą z odbiornikiem od Aurory 9 już prawie 2 sezon i jest ok, nigdy mi nie spadł wcześniej.
Ostatnio miałem możliwość wypożyczenia tego systemu, sprawdzenia pod siebie i jak by co osobnego zakupu.
teraz wiem, że tego raczej nie wezme.
W momencie jak to pada po włączeniu alarmu, boję się pomyślec bo by było jak bym dzwi w garażu otwożył - pilotem hehehehe

na serio lipne to coś jest, skoro przez takie pierdoły traci komunikację..
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

watpie, zeby chodzilo o kluczyki ktore pewnie maja z 1mW mocy na jednym kanaliku i bez antenki zewnetrznej. to raczej lrs'em zaklocisz prace odbiornika tych drzwi ;-)
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

Też mam RMILEC i jestem bardzo zadowolony, quadem latałem w takie miejsca i na takie odległości, że na 2,4Ghz mogłem sobie o takich miejscach tylko pomarzyć :-)
W sobotę sprawdzę jak brama i garaż będzie działać na link RC.
smootny

Post autor: smootny »

cholo pisze:watpie, zeby chodzilo o kluczyki ktore pewnie maja z 1mW mocy na jednym kanaliku i bez antenki zewnetrznej. to raczej lrs'em zaklocisz prace odbiornika tych drzwi ;-)
Cholo - w tej sytuacji musze powiedzieć, że twoję wątpliwości niestety są mylne.
Stałem koło domu 15m od kolesia co mieszał pilotami, w szoku byłem jak esa poprostu "zjechała" bez kontroli.
Póżniej skumałem, że on mieszał tam i zrobiłem test - na ziemi.
5 razy potwierdziło stojc dosłownie koło kolesia z pilotem.
Stanełem później w odległości z 50m od domu i od kolesia który dalej tam mieszał i kzałem mu włączać i wyłączać - komunikacja pomiędzy nadajnikiem i modelem "przerywała", choć tu przyznam dało się jakoś lecieć.


... jednak coś w tym jest. :cry:
Artu

Post autor: Artu »

Tutaj raczej chodzi o nadajniki "radio powiadomienia". To ustrojstwo, które powiadamia firmę ochroniarską o "zdarzeniu".
Nie jestem pewien, ale one chyba też pracują w paśmie 433MHz :roll: i na pewno nie nadają z mocą kilku mW.
Skoro to był test systemu alarmowego, to mógł zadziałać taki nadajnik...
smootny

Post autor: smootny »

.. a własnie o tym nie pomyślałem - to też mam w domu jak i powiadamianie o "problemie" na SMS do właściciela.

- coś z tym jest a mnie to zniechęciło w zakupie tego własnie lrs'a, będe szukał dalej innego LRS'a i jak nadaży się okazja potestuję.

Powiem tak, mówiąc o niezwodności - takich systemów, nadal chwalic będe aurorkę (totalnie zero problemów), za niedługo potestuję też najnowszy system JETI zobaczymy co z tego wyjdzie.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

majac np. openLRS'a mozna go ustawic na dowolna czestotliwosc w zakresie pracy transcivera (np. 880MHz) gdzie antenki beda poreczniejsze a zaklocenia mniejsze.
smootny

Post autor: smootny »

cholo pisze:majac np. openLRS'a mozna go ustawic na dowolna czestotliwosc w zakresie pracy transcivera (np. 880MHz) gdzie antenki beda poreczniejsze a zaklocenia mniejsze.
to jest dobra wieść :] szczeże mówiąc tego nie doczytałem.
ODPOWIEDZ