Dlaczego Rx Loss?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Dlaczego Rx Loss?

Post autor: Thomassino »

Cześć.

Od dłuższej chwili borykam się z problemem utraty sygnału pomiędzy radiem a odbiornikiem.
Problem pojawia dość spontanicznie pomimo tego że moje RSSI wynosi nawet 60-80%.
Po prostu latając sobie "rekreacyjnie" raz na 20 razy/pakietów zdarza mi się sytuacja że na OSD widzę RX LOSS i koper spada na glebę.
Jest bardzo mały i pomimo tego że spadnie nie daleko mnie szukanie go zajmuje strasznie dużo czasu.

Może napisze jaka to konfiguracja:

FC - DarwinFPV F411 AIO
Odbiornik - FrSky XM+

Dodam iż problemem też jest sam start gdy nadajnik XJT (Taranis QX7) jest bardzo blisko koptera.
Jeżeli stoję blisko to RSSI zanika z 99 na około 40% i mam na OSD RX LOSS i nie mogę uzbroić.
Wystarczy że odejdę dosłownie metr lub się odkręcę i RSSI wraca do 99% po czym mogę zacząć lot.

Dodam że to moja pierwsza styczność z FrSky XM+ pojęcia nie mam jak to ogarnąć.

Za wszelką pomoc dziękuję
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dlaczego Rx Loss?

Post autor: kiu86 »

Miałem podobny problem opisałem tutaj przy każdym locie miałem spadki rssi na 0% dosłownie przez 1 -2s prawie tego nie widać na ekranie aparatury (siła RSSI) natomiast otrzymywałem komunikat RX lost u mnie pomogło "zresetowanie" kontrolera lotu ponowne ustawienie wszystkiego od zera i zbindowane teraz dron lata bez problemu. Możesz najpierw spróbować bindować model ponownie pamiętając, że aparatura nie może być zbyt blisko drona w trakcie bindowania.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Dlaczego Rx Loss?

Post autor: misiekkk »

To jest normalne zachowania odbiornika - jeżeli jesteś za blisko (przeważnie poniżej metra) odbiornik zatyka się i traci łączność.
Zaobserwowane na wielu zestawach i konfiguracjach.

Latam głównie na FrSky, różne odbiorniki i efekt jest powtarzalny.
Nie przekłada się to na żadne problemy w locie (gdy odległość jest większa niż 1m ;-))
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: Dlaczego Rx Loss?

Post autor: Thomassino »

kiu86 dziś zbinduję jeszcze raz i zobaczę czy jest poprawa... wydaje mi się że "resetowanie" nie ma sensu bo to trochę dwie oddzielne sprawy.
Jeżeli chodzi o zbyt bliską odległość podczas bindowania to może tu jest pies pogrzebany :)

misiekkk Ja również latam na FrSky w zasadzie tylko na tym i nie miałem nigdy podobnego zachowania jak opisuję powyżej.
Faktem jest to że jest to mój pierwszy XM+ wcześniej latałem na odbiornikach z seri D a teraz tylko R9.

Dziękuję za razy, potestuję :)
ODPOWIEDZ