R-XSR - XSR Problem z wgraniem firmware

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

R-XSR - XSR Problem z wgraniem firmware

Post autor: kiu86 »

Przez neta kupiłem dwa odbiorniki XSR i R-XSR. Zależay mi aby oba pracowały w trybie EU LBT i ACCST D16 v1.

XSR działa właściwie w trybie FCC. Podłączony do Mateka FG411 WING Sbus + s.port podłączony do ST1 w Mateku. Serwa reagują na ruch drążków w aparaturze otrzymuję telemetrie z Mateka wydaje się, że nic tylko wgrać Firmware LBT i z głowy .jednak tu pojawia się problem. Czy próbuję wgrać oprogramowanie przez smart port w Frsky X-Lite pro czy przez wnękę modułu zewnętrznego w Taranisie X9D+ (stara wersja ACCST) - aparatura zasilana oryginalnym pakietem frsky nimh) otrzymuje od razu komunikat "fw update error not responding" Kupiłem specjalnie STK tool kit i niestety też nie dało zaktualizować - nie znajduje odbiornika. Oczywiście inne odbiorniki które posiadam czy to z aparatury czy poprzez STK aktualizują się bez problemu
*próbowałem przy pomocy tych firmware (XSR_LBT_180322.frk; XSRLBT170619.frk, XSRLBT170605.frk; XSR_EU_build161014.frk) za każdym razem sytuacja jest taka sama brak możliwości wgrania firmware. Oczywiście odbiornik do STK podłączam pod port 2 i przełącznik ustawiony na upgrade.

masa, napięcie i s.port do XSR podłączone zgodnie z tym rysunkiem
Obrazek

drugi problem mam z R-XSR. Do odbiornika mogę wgrać dowolne oprogramowanie FCC LBT czy nawet nowy ACCES odbiornik łączy się z aparaturą przekazuje pełną telemetrię z mateka F411 WING jednak brak reakcji silnika czy serwo na ruch drążka (brak reakcji też w iNav). Dodam tylko, że Matek podłączony do tego samego przewodu z odbiornikiem XSR działa prawidłowo (oczywiście we wtyczce w zależności od podłączonego odbiornika zmieniony pin sbus:
dla R-XSR na pinie 4 jest SBUS
dla XSR na pinie 5 jest SBUS

Odbiornik R-XSR ustawiony w tryb SBUS - po połączeniu z aparaturą świeci niebieska dioda i szybko mruga zielona).

masa, napięcie i s.port do XSR podłączone zgodnie z tym rysunkiem
Obrazek

Wydaje mi się że sprzedający mógł uszkodzić uninverted sbus lutując przewód do uninweerted s.port (wg sprzedającego latał z wgranym oprogramowaniem fport)


tak wygląda odbiornik z bliska


sprawdziłem i po wgraniu do odbiornik R-XSR firmware fport i przestawieniu w Mateku na fport wszystko działa jak należy.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: R-XSR - XSR Problem z wgraniem firmware

Post autor: pma_ »

Teraz nie powiem na pewno ale wiem, że miałem 2 różne wtyczki do podpinania do odbiorników, masz jakiś inny xsr do sprawdzenia?
Bo skoro telemetria działa to połaczenia w odb są ok i nigdy nie miałem odbiornika, który nie dałby się sflaszować.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: R-XSR - XSR Problem z wgraniem firmware

Post autor: kiu86 »

A czy oba odbiorniki powinny pokazywać taka samą ilość telemetrii?

W R-XSR mam dużo czujników m.in napięcie pakietu oraz odbiornika, napięcie pojedynczej celi, rssi, jakąś temperaturę, Fuel, prędkość, pobór prądu itp. Natomiast po podpięciu XSR do tej samej płytki (Matek F411 WING) mam tylko RSSI i napięcie odbiornika i napięcie pakietu i to wszystko.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: R-XSR - XSR Problem z wgraniem firmware

Post autor: pawelsky »

kiu86 pisze:A czy oba odbiorniki powinny pokazywać taka samą ilość telemetrii?
Tak
kiu86 pisze:Natomiast po podpięciu XSR do tej samej płytki (Matek F411 WING) mam tylko RSSI i napięcie odbiornika i napięcie pakietu i to wszystko.
To znaczy ze nie dziala Ci polaczenie z S.Port (co by tlumaczylo rowniez problemy z flashowaniem).
ODPOWIEDZ