Frsky X-Lite pro D16 + eachine Trashcan

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Frsky X-Lite pro D16 + eachine Trashcan

Post autor: kiu86 »

Kupiłem radio Frsky X-Lite pro od naszego formowego kolegi. Nie wziąłem pod uwagę, że jest one "głównie" ACCESS i mogą być problemy z trybem D16 ACCST. Wgrałem ze strony frysky oprogramowanie modułu wewnętrznego (wersja 1.1.3 próbowałem też wersję 1.1.2). Aparatura po tym zabiegu bez problemu zbindowana się w trybie ACCST D16 z Eachine Trashcan z odbiornikiem SPI ustawionym na Frysky_X. Niestety Połączenie nie jest stabilne mimo że RSSI ciągle jest na poziomie 70 w wzwyż dron co jakiś czas jak by się rozłączał spada na ziemię (no dobra na łóżko bo testy robię w domu). Przerwa w komunikacji jest krótkotrwała (max 2-3s ) po czym dron odzyskuje połączenie działa poprawnie 30s do minuty i znowu się rozłącza (RSSI cały czas na poziomie minimum 60) i tak w koło. Ten dam dron podłączony do aparatury Jumper T-lite (tryb frysky D16) działa prawidłowo lata na odległości około 350 m bez problemu - nie rozłącza się. Podłączyłem i uaktywniłem antenę zewnętrzna do X-lite poprawiło to zasięg ale rozłączanie nadal występuje. Czy tryb ACCST D16 w nowych radiach frsyky ACCESS naprawdę sprawia takie problemy czy coś jest u mnie nie tak? Dron sprawdzany na BF 4.2.6 i zaktualizowany do 4.2.8 objawy ciągle te same.


Edit:
Walczyłem z tym problemem od wczoraj, dzisiaj podłączyłem innego drona Emax TH II i działał bez problemu. Więc wziąłem Trashcana skasowałem wszystkie ustawienia i zrobiłem wszystko od zera i wszystko działa jak należy. wylatałem dwa pakiety bez żadnego problemu. Wydaje mi się że problem został rozwiązany dziwne tylko że z taranisem X9D+ i Jumperem T-lite ten problem nie występował. Jak wylatam więcej pakietów dam znać czy wszystko działa na 100%.
ODPOWIEDZ