Nie binduje mi się FrSky :-(

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Wziąłem jeszcze HerzMiarkę no i ... moduł w ogóle nie nadaje nośnej (być może tak powinno być przed zbindowaniem - nie wiem - ale raczej proces bindowania to przyporządkowanie odbiornika do stale nadającego swoją nośną z kluczem nadajnika, tak?). To już koniec moich pomysłów.
Odbiornik, zgodnie z tym co piszecie, raczej zachowuje się poprawnie, mam jeszcze drugi z PPM sumem (ale bez telemetrii) i zachowuje się identycznie. Oczywiście próba zbindowania go w trybie V8 tez bez rezultatu.
Konkludując - jest padnięta część nadawcza (logika) w module nadawczym. Cholibka :-(
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

A może ppm ci do modułu nie dochodzi i to jest powodem złego działania modułu.
Na wyświetlaczu nie pisze ci żaden error przy włączeniu? powyłączałeś wszystkie switche?
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

i sprawdz czy masz pozytywny czy negatywny ppm ustawiony w aparaturze - frsky przyjmuje pozytywny ;-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

se jaja ze mnie robicie ;-)
apka tgy9x, latam na niej :-) między tymi testami FrySky. PPM raczej dochodzi bo mam możliwość wkładania modułu albo do apki albo na przedłużaczu na maszcie, w obu wypadkach rezultat znany :-)
A czy w Tgy da się polaryzację PPMa zmienić? Ale to pierwsze słyszę bo przecież niejeden używa FrSky z tg9x i nie czytałem o takich haczykach.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ