Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: cobra »

Dzięki, nigdzie tego nie znalazłem.
________________
Cobra
power_on
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 03 lis 2020, 08:51
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: power_on »

Witam,
Posiadam aparaturę Taranis X9D Plus SE 2019. Czy są tutaj osoby które posiadają lub posiadały te radio i mogą się wypowiedzieć czy warto je zmienić na Radiomaster`a TX16S?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: pawelsky »

power_on pisze:Witam,
Posiadam aparaturę Taranis X9D Plus SE 2019. Czy są tutaj osoby które posiadają lub posiadały te radio i mogą się wypowiedzieć czy warto je zmienić na Radiomaster`a TX16S?
To czy warto, czy nie warto zalezy przede wszystkicm od Twoich potrzeb i wymagan, ktorych nie podales...
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: kiu86 »

Ja mam FrSky X9D+ ACCST oraz Jumpera T18 i ciągle nie mogę się zdecydować, które radio sprzedać. Latając małymi Dronikami typu Eachine Trashcan, Emaxem II Frystyle itp. mam wrażenie, że Frysky ma bardziej czuły drążek throttle w środkowej strefie.
Łatwiej i szybciej mi się konfiguruje modele w Jumper T18. Emaxem II Frystyle z wbudowanym odbiornikiem frysky D8 sterując jumperem T18 odleciałem na 350m od siebie i zacząłem tracić wizję zasięg jeszcze był wiec multiprotocol wg mnie ma dobry zasięg 2,4GHz jak na wewnętrzną antenę. samolotami lata mi się dobrze i jedna i drugą aparaturą. Czekam do ulotnienia hexy i chcę zobaczyć skrypt LUA na Jumperze T18 i zobaczyć jak się lata jedną jak druga aparaturą i wtedy pewnie sprzedam jedną z aparatur :P
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: Rolnick »

Ciekawostka
Jakiś koleś na githubie ogarnął moda do TX16S umożliwiającego zastosowanie R9M 2019 w trybie ACCESS. Trzeba dolutować 3 kabelki:
https://github.com/opentx/opentx/wiki/Externalaccessmod
Oficjalne wsparcie tego moda w OpenTX będzie w wychodzącej niebawem wersji 2.3.11
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: pawelsky »

Inna ciekawostka - RadioKing czyli Jumper i RadioMaster w jednym
http://www.multirotorguide.com/news/rad ... he-radios/
JÓZEF
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 sty 2021, 11:56
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: JÓZEF »

Kupiłem Radiomastera TX 16S i pierwsze niepowodzenie nie mogę powiązać odbiorników FlySky FS - IA10B ORAZ IA6B
Procedury wykonuję poprawnie ( tak mi się zdaje). Wersja oprogramowania 2.3.9 z 2020-06-14.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: lesz »

JÓZEF pisze:Kupiłem Radiomastera TX 16S i pierwsze niepowodzenie nie mogę powiązać odbiorników FlySky FS - IA10B ORAZ IA6B
Procedury wykonuję poprawnie ( tak mi się zdaje). Wersja oprogramowania 2.3.9 z 2020-06-14.
Sproboj te linki, jak to nie pojdzie to bym twierdzil, ze cos z modulem nie gra.

I ogolny poczatek z radyjkiem
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: Rolnick »

JÓZEF pisze:ie mogę powiązać odbiorników FlySky FS - IA10B ORAZ IA6B
mam dokładnie takie same odbiorniki i od zakupu aparatury parują się bezproblemowo. Najpierw miałem OpenTX 2.3.8, potem 2.3.9. Teraz mam 2.3.10 i przymierzam się do przejścia na 2.3.11.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: pma_ »

Wersja opentx nie ma związku z parowaniem i obsługą odbiorników, za to odpowiada firmware MPM
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:Wersja opentx nie ma związku z parowaniem i obsługą odbiorników, za to odpowiada firmware MPM
Alez oczywiscie ze ma - bo to OpenTX 'rozmawia' z firmware MPM, informujac go ktorego protokolu ma uzyc, kiedy sie zbindowac itp. Wiec wersje jednego i drugiego musza byc ze soba kompatybilne.
JÓZEF
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 sty 2021, 11:56
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: JÓZEF »

Dziękuję za wyjaśnienia. Sprawa się wyjaśniła sprzedawca sprzedał radio z literkami TX16S SE. A te literki dużo znaczą radio może się łączyć tylko z wybranymi odbiornikami gdzie FlySky nie ma. Myślałem że to wina aktualizacji. Wykonałem cały proces aktualizacji gdzie opisy są po polsku (wprawdzie szczątkowe).
Muszę kupić odbiornik radiomaster.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: pawelsky »

JÓZEF pisze:Dziękuję za wyjaśnienia. Sprawa się wyjaśniła sprzedawca sprzedał radio z literkami TX16S SE. A te literki dużo znaczą radio może się łączyć tylko z wybranymi odbiornikami gdzie FlySky nie ma. Myślałem że to wina aktualizacji. Wykonałem cały proces aktualizacji gdzie opisy są po polsku (wprawdzie szczątkowe).
Muszę kupić odbiornik radiomaster.
Jesli zaplaciles za TX16S a dostales budzetowa wersje TX16S SE to ja bym sie przede wszystkim zglosil do sprzedawcy o zwrot pieniedzy bo zostales zdrowo oszukany (okrojony multimodul to nie jedyna roznica miedzy nimi)...
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: Z.W15 »

JÓZEF pisze:Sprawa się wyjaśniła sprzedawca sprzedał radio z literkami TX16S SE
Pewnie sprzedal to co zamowiles,bo bylo tansze.
JÓZEF
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 sty 2021, 11:56
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: JÓZEF »

Zakup został wykonany na chybcika i dopiero po rozpakowani okazało się że to wersja tańsza.
Mogę tylko mieć od siebie pretensje. Cena była bardzo atrakcyjna.
ODPOWIEDZ