Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Radiomaster XT16S - Aparatura RC

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:11 przez kuczy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: cobra »

Zrobiłem preorder.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:oba działają na OpenTX, które jest.... open source, więc..... sorry.....
Nie o OpenTX chodzilo (choc FrSky w duzym stopniu sponsoruje ten projekt i chwala mu za to) a o multimodul, z kradzionym protokolem FrSky...
kuczy pisze:Posiada wewnętrzny moduł multiprotocol, oparty na projekcie https://github.com/pascallanger/DIY-Mul ... Details.md
Swoja droga zastanawiam sie jakim cudem to jest oficjalnie dopuszczone do sprzedazy w Europie, bo ten modul nie posiada zadnych certyfikatow.
kuczy pisze:f) wynika z (e) - CENA !!!
Cena niestety wynika z ciec na kontroli jakosci i dotychczasowe review zdaja sie to potwierdzac (tu guzik nie dziala, tam kabelek nie przylutowany, itp.). Trzeba miec siwadomosc ze (przynajmniej w tej chwili) to radio dla dlubaczy.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:11 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Kradzionym protokołem hmm... nie wiem czy zbadanie protokołu, którego dane lecą otwarcie w świat (nie szyfrowane) jest kradzieżą - raczej naturalną koleją rzeczy.
Zbadanie moze i nie. Sprzedawanie jako swoj juz tak. Fakt iz cos jest otwarte oznacza ze mozna sobie tym swobodnie dysponowac (tak samo jak np. nie wprowadzilbys sie do czyjegos domu tylko dlatego ze byl otwarty). Pomijam juz fakt ze protokol FrSky otwarty nie jest, dokumentacja nie zostala publicznie udostepniona (z wyjatkiem telemetrii) i zostal on po prostu zreverseengineerowany - trudne slowo ;-).
pawelsky pisze:Tu trzeba by przebadać to głębiej, na spodzie Aparatury mamy CE oraz FCC.
Sprawa jest prosta, jesli nie istnieje w bazie FCC to certyfikatu nie posiada
pawelsky pisze:Ale też nie wnikam w zgodność produktów FrSky na 900MHz w PL... - więc ogólnie rybka mnie to ;)
Moduly 900MHz nie sa na Europe, wersja EU jest na 868MHz.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:11 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: skazi »

kuczy pisze:pawelsky, Masz rację. Nie zmienia to faktu, że radio jest, sprzedaje się, a jeśli ktoś już ma lepsze (FrSky) - pewnie nie przejdzie na jakby nie było na pewno mniej sprawdzone (może z czasem okaże się, że gorsze - bo przecież tańsze).
A takie śmieszne ludzie jak ja, co to mają apkę FlySky z modułem DJT, czyli "stare i tak sobie jare" plus nie boją się zajrzeć do środka - to pewnie są nabywcami takiej nie sprawdzonej w boju "średniej klasy"

Ja właśnie dostałem zwrot za poprzednie zamówienie, które nie doszło do skutku, i kupiłem radio taniej od sprzedawcy, który ma lepsze opinie.
Wyszło na tyle taniej, że starczyło mi na zakup "Worek do przechowywania, przenośny" :D

Link bez "reflinku" jeśli ktoś chce: https://pl.aliexpress.com/item/4000421031501.html
a jak ktoś nie chce, to zdjęcie o jaki worek chodzi. Kupiłem ponieważ swoją apkę pakowałem zawsze "na żywca" razem z pudłem od aparatu, pudłem od monitora, lipo, i kamizelką - więc niech ma lepszy standard. ;)
case.jpg
I kupiłeś tą aparaturę znowu na Ali? Przecież BG ma taniej i do tego opcję wysyłki bezvatowej.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:12 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: Rolnick »

Ja zamówiłem 2szt:
https://www.aliexpress.com/item/32845153871.html
za 8,38$
kabelki, wtyczki i lutownica gdzieś w szufladzie się znajdzie :-)

...ale widzę że już nie ma freeshipping :-/

Edit
W dniu dzisiejszym tj 13.06.2020 wyszedł oficjalny OpenTX 2.3.8 wspierający TX16s :-D
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:12 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:12 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:12 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:doszedłem do wniosku, że bez sensu brnąć dalej, należy wymienić kartę na nową, większą, z najnowszym OpenTXem.
Ale zdajesz sobie sprawe z tego ze OpenTXa nie wymienia sie przez zmiane zawartosci karty tylko trzeba radio zaflashowac nowa wersja a zawartosc karty musi byc w wersji kompatybilnej z tym co zaflashujesz?
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: pma_ »

I najlepiej flashwać przez companion
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Radiomaster XT16s - Aparatura RC

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:I najlepiej flashwać przez companion
Chyba ze chcesz zaktualizowac rowniez bootloader, to juz trzeba zrobic z radia.
ODPOWIEDZ