Nadajnik DSM2 do Turnigy 9XR Pro

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

at777
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 17 gru 2015, 12:25
Lokalizacja: Rybnik - okolice

Nadajnik DSM2 do Turnigy 9XR Pro

Post autor: at777 »

Cześć potrzebuję pomocy.
Mam Turnigy 9XR Pro z nadajnikiem frsky DJT
Kupiłem sobie takiego malutkiego drona do latania po domu z fpv (Eachine E010S pro), niestety bangood przysłał mi z odbiornikiem DSM2 zamiast Frsky. Kłócę się teraz z nimi, bo nie chcą zwrócić kasy (że niby mam tego drona w prezencie komuś dać) ale mniejsza o to.
Znalazłem taki moduł, niedrogi, piszą że kompatybilny z Turnigy, ale niekompatybilny z 9X:
OrangeRX DSMX DSM2 Compatible 2.4Ghz Transmitter Module V2.0 (JR/Turnigy/Taranis compatible)

Ja mam 9XR i teraz nie wiem, czy to będzie z 9XR kompatybilne? Niby w tym module jest 5 pin, nie bardzo widzę czym się 9X różni od 9XR.
Tu jest link do opisu https://hobbyking.com/en_us/orangerx-ds ... tible.html
(JR/Turnigy/Taranis compatible) (Not compatible with Turnigy 9X)
Nie chcę przeinwestować, bo dron wart 180 zł ale widzę że za 100zł da się ten moduł kupić.
A może ktoś ma taki zbędny moduł na sprzedaż... Teraz "kwarantanna" i polatałoby się po domu
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Nadajnik DSM2 do Turnigy 9XR Pro

Post autor: Z.W15 »

at777 pisze: bangood przysłał mi z odbiornikiem DSM2 zamiast Frsky

no wiec w czym problem ?,jezeli na zamowieniu masz Frsky a otrzymales DSM ,masz prawo do zwrotu kasy albo wysylki nowego.
BG nie robi z tym zadnego problemu ,jezeli prawda to co piszesz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadajnik DSM2 do Turnigy 9XR Pro

Post autor: pawelsky »

Nie widze powodu dla ktorego mialby nie dzialac z 9XR Pro, niemniej jednak DSM to juz praktycznie martwy protokol. Jesli juz koniecznie nie chcesz czekac na rozwiazanie sporu z BG i chcesz inwestowac w modul nadawczy kup modul multi, obsluzy Ci zarowno DSM jak i cale mnostwo innych protokolow z FrSky wlacznie.
at777
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 17 gru 2015, 12:25
Lokalizacja: Rybnik - okolice

Re: Nadajnik DSM2 do Turnigy 9XR Pro

Post autor: at777 »

Banggood właśnie robi problem, od tygodnia się z nimi próbuję dogadać, a oni mi codziennie przysyłają formułkę że oferują połowę ceny (100PLN) a drona niby mogę komuś dać w prezencie. Ja im na to, że dron który mi przysłali jest mi zbędny, mogę go wyrzucić, nikt go nie odkupi itp. a oni swoje - przepraszają i oferują 100PLN. Dzień w dzień siódmy raz. Tak że stracili wieloletniego klienta bo na Ali też się pomyłki zdarzały, ale zawsze zwracali kasę albo przysyłali nowy sprzęt.
I co im zrobię... do sądu nie podam. Tak że przestrzegam.
pawelsky dzięki, nawet nie wiedziałem że są takie moduły, dzięki Tobie mam już na oku jeden. Finansowo wyjdzie na 0. To chyba najlepsze wyjście, na dodatek składam Tyro79 więc będzie mniejszy problem z doborem odbiornika (z frsky DJT trochę już ciężko).
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadajnik DSM2 do Turnigy 9XR Pro

Post autor: pawelsky »

at777 pisze:Banggood właśnie robi problem, od tygodnia się z nimi próbuję dogadać, a oni mi codziennie przysyłają formułkę że oferują połowę ceny (100PLN) a drona niby mogę komuś dać w prezencie. Ja im na to, że dron który mi przysłali jest mi zbędny, mogę go wyrzucić, nikt go nie odkupi itp. a oni swoje - przepraszają i oferują 100PLN. Dzień w dzień siódmy raz.
Czym placiles? PayPalem? Karta? Jesli tym pierwszym to zaloz spor na PP (albo przynajmniej pogroz BG ze to zrobisz). Jesli karta to wystap do banku o cashback.
at777 pisze:pawelsky dzięki, nawet nie wiedziałem że są takie moduły, dzięki Tobie mam już na oku jeden.
Tylko upewnij sie ze kupujesz wersje 32- a nie 8-bitowa.
ODPOWIEDZ