oświedcie mnie Panowie

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

zaan pisze:Jasiekbrej ja cie prosze ty mów dalej , tylko widze że ty wijesz sie jak węgorz :mrgreen:
Ja widzę zupełnie co innego. :-P Swoje poszukiwania linku RC, który zaspokoiłby moje oczekiwania pod względem zasięgu - zakończyłem już dawno, osiągając wynik taki jak podałem w poście nieco wyżej. :-D. PFMRC, RC-cam, oraz to forum czytam od początku istnienia i widzę, że od początków istnienia FPV toczy się bój o to, by latać co raz dalej i co raz wyżej. I dobrze! - przecież to FPV. :-) . Również ten temat założony przez Ciebie- jest chyba cząstką tego boju, o czym przekonuje mnie także temat pt. "spawarka" - którego jestęś założycielem.Pomijam fakt, że mówienie o FPV w tym kontekscie rzuca negatywne światło na pilotów FPV (którym zresztą sam jesteś), ale obydwa założone przez Ciebie tematy świadczą jednak o tym , że i Ty zmierzasz w tym kierunku. I dobrze!!!!. Jeżeli Twoje działania ktoś nazwie "wiciem się węgorza" to chyba też nie zgrzeszy. :-P

W swoich wypowiedziach celowo nie podaję cyferek (może to miałeś na myśli mówiąc o węgorzu?) określających moc, ponieważ są osoby, którym w tym momencie mocno ciśnienie podskakuje :-D (ciekawe dlaczego?). Zastanawiające jest to ,że zjawiska tego nie obserwuje w przypadku mówienia o "DL" Tam moc TX wynosi 7W!.
Nic nie mówię na temat swojego sprzętu :mrgreen: , bo i nikt mnie oto do tej pory nie pytał. Również mówienie na temat jego kosztów pozyskania u wielu mogłoby wywołąć co najmniej zgorszenie :mrgreen: a tego chciałbym uniknąć.

No i widzę że mój przypuszczający tryb wypowiadania się sprawia Ci kłopot, więc postaram się sprawić ci przyjemność i powalczę z tym. ;-) Tylko nie myl dialektu z trybem wypowiadania się. Ok???

Pozdrawiam Lisa
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

Diem - wiem że temat jest mocno kontrowersyjny- dlatego podchodzę do niego jak pies do jeża.Jednak przekonanie o stosowaniu w długodystansowych lotach leifa standardowych urządzeń modelarskich, jest jak dla mnie dziecięcą naiwnością. Nie mam na to dowodów , ale nasze latanie a Leifa..............
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Leif mieszka na 2 koncu swiata. Tam są 3 mikrofalowki i 4 auta na wiosce. Musisz wziasc to pod uwage :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

Eeee to nie ma nic do rzeczy :-) ale skoro jest wola by o tym nie gadać - to ją szanuję i już kończę. pozdrawiam. Janusz
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Brak jakiegokolwiek RF Noise nie ma nic do rzeczy?:) Moim zdaniem to jest ten najwazniejszy aspekt. Nie zauwazyles ze najdalej lataja ludzie mieszkajacy w górach?:D

Daleko lataja miedzy innymi Leif oraz Trappy. Na 100% nie maja żadnych dopałek.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

Diem. Nawet nie wiesz ile jest wolnego miejsca w eterze . Ustalenie tego, to tylko kwestia wspólpracy z ludzmi , którzy się tym zajmują.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

jasiekbrej pisze:Diem. Nawet nie wiesz ile jest wolnego miejsca w eterze . Ustalenie tego, to tylko kwestia wspólpracy z ludzmi , którzy się tym zajmują.
Rozumiem ze mowisz o UKE? Jednak chodzi Ci o miejscowki czy częstotliwość?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

Tak mówię o UKE. Zresztą ja swoje doświadczenia naukowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: przeprowadzałem na takiej zasadzie na jakiej korzysta się z long range linków i wcale nie mówię, że to ma być 35 Mhz. Mówię natomiast że najważniejszą rzeczą w tego typu linkach jest moc nadawcza TX - bez tego ani rusz
Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 kwie 2010, 23:29 przez jasiekbrej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Tylko w jakim kontekscie rozmawiamy o UKE? Pozwolenie na wolną częstotliwość, sprawdzenia 35mhz, czy cos nie sieje w okolicy?
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

w kontekscie przydziału częstotliwości, ( Tu trzeba trochę kasy) lub używać tego tak jak używa się np linku Thomasa. :-)Idealnym rozwiązaniem byłoby przydzielenie kawałka zakresu modelarskiej częstotliwośći dla FPV np. pasmo "B" kilka ostatnich kanałów. No ale to scence fiction :-/ i na dodatek nie wiadomo jak do tego podejść :cry:
Awatar użytkownika
zaan
Posty: 112
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zaan »

Ależ drogi Panie ja sie nie wije ale i ja sie na elektronice w ogóle nie znam :-P to dlatego zakładam kontrowersyjne tematy żeby sie czegoś dowiedzieć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

No to fajnie żeśmy się dogadali. :-) . Zyczę sukcesów na polu FPV :-) i jeszcze raz powtórzę że nie próbuję tu nikogo i do niczego namawiać :-P , a tym bardziej nie namawiam do łamania przepisów, które wyrażnie mówią o tym że w przypadku pasma 35 MHz dopuszczalną mocą nadajnika jest 100 mW - i to na dodatek podawana jako E.I.R.P.(co dla nas nie jest dobrą wiadomością :cry: ) pozdrawiam
Awatar użytkownika
zaan
Posty: 112
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zaan »

spoko uda sie ,poprostu poskładam klocki ,sprawdzone klocki , i będzie dobrze . Konstruowanie sobie odpuszcze ot i tyle
ODPOWIEDZ