Zakres napiec rssi

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Zakres napiec rssi

Post autor: Pmaverick »

Znalazlem ( mam nadzieje ) wreszcie sygnal rssi w swojej futabie r148DF. Niestety nie jestem do konca pewien czy to jest to czego szukalem. Przy wlaczonym nadajniku napiecie jest 0.8V przy wylaczonym 0V. Niestety nie maleje to to nawet jak mam zlozona antene i 3 pietra wyzej od odbiornika Zasieg jest, serwa nie trzepoczą... Natomiast jak jestem przy odbiorniku z rozlozona antena w nadajniku to napiecie jest 3,2V... ale gdy sie oddale o chociaz 2 metry to juz jest z powrotem 0.8V i tak sie trzyma... Domyslam sie ze powinno zmalec jak nadajnik ze schowana antena jest na 3 pietrze domku a odbiornik na parterze... :?Dodam jeszcze ze dolutowalem ok metr anteny do juz istniejacej w odbiorniku. Ma treraz ok 190 cm, 30 cm wiecej niz 1/4 dlugosci fali 50 mHz...Nie wiem czy to ma sens ta dluzsza antena.
Silent cockpit...
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1232863
podobno 7 pin scalaka... w tym przypadku schowany za innymi elementami wiec trzeba kombinować.
Pmaverick
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek 02 sie 2010, 09:50
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Post autor: Pmaverick »

No juz wlasnie to obczailem, ale niestety nie bede rozlutowywal plytki a inaczej sie tam nie dostane. Wzialem wiec woltomierz uziemilem czarny a czerwonym dawaj po wszystkim co sie da i wyglada podejrzanie ;) Tak znalazlem przelotke przygotowana pod cuś co to daje takie roznice napiec przy wlaczonej i wylaczonej aparaturze. Stad moje podejrzenie ze moze to byc RSSI.

zdjecie

Martwi mnie tylko spadek napiecia do 0V przy wylaczonym nadajniku. Chyba powinno byc cos minimalnie powyzej. No i 0.8V czy jest nadajnik metr od odbiornika czy na 3 pietrze w domku... :roll: Nie wierze zeby sygnal byl az tak dobry...chociaz zasieg jest bez problemu
Silent cockpit...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Wiesz co miałem zrobione wyjście w takiej fitabie tyle że 72mhz ale to nie zienia chyba
Tyle że sprzedałem ją mikun i to jego spytaj gdzie jest podłączony kabeleek rssi i powiem że działał dobrze
http://vimeo.com/11023991
ODPOWIEDZ