Turnigy 9x - problem z modułem

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Turnigy 9x - problem z modułem

Post autor: Rurek »

rozbebrałem moduł 2,4 , ten fabryczny turnigy w aparaturze, po to by zrobić go wymiennym....aby to zrobić musiałem odlutować kabelek antenowy od płytki modułu...i teraz mam dylemat bo po ponownym przylutowaniu, odlutowaniu i tak w kółko ciągle mam zwarty ekran z gorącym...co za licho sto razy sprawdzałem aż doszedłem że to nie na kabelku zwarcie tylko na module czy to możliwe aby FABRYCZNIE masa w module była połączona z gorącym? wyczyściłem to tysiąc razy i wygląda że druk jest tak zrobiony, że mimo pól lutowniczych masa jest zwarta z gorącym...CZY TO MOŻLIWE?
Na fotce, na zbliżeniu widać że jednak druk nie dochodzi i masa nie jest połączona z gorącym....ale zwarcie nadal mam....a czy może być tak że to jest jednak fabrycznie zwarte i de facto w antenę idzie masa a ten wężyk / żmijka ze złota na płytce jest anteną? Czy może ktoś z Was poświęcić się i odkręcić dwie śrubki w module, zajrzeć do środka i miernikiem zmierzyć punkty lutownicze w lewym górnym rogu, to jest miejsce gdzie był przylutowany kabel do antenki (wbrew pozorom to nie jest pojedyńczy kabelek lecz taki cieniutki koncentryk z gorącą żyłą w ekranie. U mnie z tych trzech punktów zlutowane były tak:
-środkowy gorący
-prawy ekran
i to trzeba by było zmierzyć bo już wychodzę z siebie o co chodzi :evil:
To co znajdzie się jakiś szaleniec aby ten trudny pomiar wykonać ? ;-)
Załączniki
moduł tgy lutowanko.jpg
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

Jak sprawdzasz omomierzem to może wykazywać zwarcie.Jednak dla w.cz.2,4 GHz to na pewno stanowić będzie dużą impedancje. Zwarcie wykazywane przez miernik jeszcze nie świadczy o uszkodzeniu modulu.
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

pisczek piszczy ale modul smiga
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Dzięki za odpowiedzi Panowie.
Rzecz jasna że moduł nie może być za bardzo uszkodzony bo przed rozlutowaniem śmigał jak ta lala.
Janusz - tak - mniej więcej o to chodzi, dodam jeszcze że nasz kolejny spec po obejrzeniu zdjęcia stwierdził że tam na wyjściu jest "PI filter" i nie dziwota że miernik pokazuje zwarcie skoro są cewki (dzięki Miś).
Tak więc sprawa w miarę wyjaśniona :-) oprócz tego że w.cz. i mikrofale dalej są dla mnie voodoo....


Edicao: szybki kurs dokształcający ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ