eLeReS v2 + MPU6050 + GPS = Tani autopilot do samolotów

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Adasko pisze:poprostu bedzie trzeba sie pogodzic albo variometr , albo stabilizacja
Testowo zrobiłem vario przy użyciu GPS'a - ale tylko typu UBLOX (LEA6 NEO6 ect.)
Praktyka pokaże co jest warte. Jutro albo pojutrze wrzucę wersję do testów.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Zapraszam do lektury w pierwszym poście tego wątku. Jest tam też do pobrania pierwsza wersja softu "eLeReS AutoPilot".
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Nie mam pytań :shock:
Jak będzie tak działało jak zostało opisane i funcjonalności będą działać jak autor chciał to rewelacja. Normalnie pretendent do zakasowania rynku. Bo za 300zł jest porządny link RC (a nawet bardzo porządny z funkcjami jakich nikt nie ma) i zapowiadający się przebojowo prosty autopilot :idea:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Aaa, i jeszcze zrzut ekranu z konfiguratora :-)

Obrazek
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

musze jeszcze posiedziec nad projektem z pracy i pozniej postaram sie wgrac do eleresa nowy soft
jak sie wyrobie to cos napisze jak toto dziala
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

czy jest możliwość wyciągnięcia rssi do osd po wgraniu autopilota?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: janjazda »

A ja mam pytanie. Byla mowa od początku, że nie są przewidziane klapy itp. Rozumiem, że kanały ch5-8 są zarezerwoawne do trybów pracy AP i pidowania.
Ale czy jest opcja, żeby eLeReS na tym sofcie wypluł sygnał PPM 12 kanałowy (po założeniu zworki na 1 i 2) i ten sygnał zapodać do dekodera PPM i tam np. wykorzystać kanały CH11-12 na klapy?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

arek2081 pisze:czy jest możliwość wyciągnięcia rssi do osd po wgraniu autopilota?
Tak. Na wyjściu CH9 jest normalnie RSSI albo CH9 aparatury (wybór w konfiguratorze), więc nie ma problema.
janjazda pisze:Ale czy jest opcja, żeby eLeReS na tym sofcie wypluł sygnał PPM 12 kanałowy
AP nie obsługuje PPM'a, ale jak już skończysz pidowanie, to masz CH7 i CH8 normalnie dostępne na złączach AP, i możesz tam podłączyć serwa (od klap, gimbala czy czegokolwiek tam. Jeśli nie potrzebujesz wyjścia RSSI, to na CH9 masz kolejny, 9 kanał aparatury. Zarezerwowane na stałe są tylko CH5 i CH6 - na przełączniki trybu lotu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Miś a da się coś zdziałać z zasłaniającymi opisami ?
Widzę że u Ciebie tego nie ma więc to ja mam coś namieszane.
Tylko co?

Obrazek
Mirek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

"Zaszczyt' poprawiania GUI mnie przypadł w udziale... - poprawione, są pod przyciskami.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mirek, miałem to samo - powiększyłem sobie czcionki i inne duperele w windowsach i tak to wygląda. Wróciłem do standardowych i wszystko jest git ino muszę ryja bliżej monitora trzymać bo takie mam małe teraz ikonki szczególnie na dolnym pasku :-)

Edicao: z innej (prawie) mańki pytanie - czy to tak będzie że konfiguratory będą się różnić czy to tylko chwilowo testowy 20e jest tu a w głównym wątku o eLeReS'ie jest 20a ?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek pisze:Edicao: z innej (prawie) mańki pytanie - czy to tak będzie że konfiguratory będą się różnić czy to tylko chwilowo testowy 20e jest tu a w głównym wątku o eLeReS'ie jest 20a ?
Nie, wszystko będzie z jednego konfiguratora.
Tyle że na razie reszta opcji tego 1.20e jest nieprzetestowana dogłębnie, więc na razie zalecam używać tego 1.20e tylko do AP (choć z resztą z rodziny eLeReS'a też powinien działać). Jak zakończymy testy to zostanie wydana oficjalna wersja i będzie all in one.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Ale bajzlu sobie narobiłem na pulpicie :shock:
Ale działa :-)
Jeszcze odwrotnie działają strzałki od kali temp :-)
Mirek
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: janjazda »

miś pisze:AP nie obsługuje PPM'a, ale jak już skończysz pidowanie, to masz CH7 i CH8 normalnie dostępne na złączach AP, i możesz tam podłączyć serwa (od klap, gimbala czy czegokolwiek tam.
Aha, ok to będzie można wykorzystać te kanały na klapy, ale:
mam w modelu eLeReSa wyrzuconego na ogon, z dala od wszelkich potencjalnych zakłóceń (dekoder PPM w kadłubie). I jeśli nie ma opcji trybu PPM to całkowicie burzy moją koncepcję rozłożenia gratów w samolocie.
Nie ma (i nie będzie w przyszłości?)możliwości wypuszczenia chociaż 8 kanałów PPM?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Miśiu kolega powyżej zwrócił uwagę na ciekawy aspekt :roll:
Fajnie by było mieć ciastko i zjeść ciastko :-) No ale skoro mamy forumowego PPMencodera (i to z Twoim udziałem powstałego) to wypadałoby pokombinować czy się nie da.... fajnie by było mieć instalację niewrażliwą na zakłócenia (eLeReS na ogonie) i jednocześnie bajery w stylu autopilot...
No ale to chyba ze względu na graniczenia sprzętowe (za krótka Atmega) dopiero w V3 i innym procku da się zrobić, pewnie na przyszły sezon ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ