Joystick zamiast drążków...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A czy widziałeś inny projekt dżojstikowy tego samego autora? Ja już skompletowałem graty :-) szczególnie te LCD które ciężko jest niedrogo kupić :-/
Mamy zresztą TUTAJ wątek o tym :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Goose
Posty: 156
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 17:13
Lokalizacja: Myslowice/Norwegia

Post autor: Goose »

Widzialem ten projekt, ale to juz wyzsza szkola jazdy jak dla mnie.
GG: 4842234
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

Takie coś ja by chciał do mojego qcoptira 8-) jak bym się uparł to do kwitnia moze bym poskładał.
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Co do joysticka to co niektorzy moga pokusić sie o kupno aparatury i przerobienie jej calej pod jostick w sensie wyjecie elektroniki z apki i polaczenie potencjometrow, przelacznikow do joya i do przepustnicowego joya a calosc zamknac w jakiejs estetycznej podstawie pod to. Najprostsze rozwiazanie lecz chyba nie najtansze.
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Goose
Posty: 156
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 17:13
Lokalizacja: Myslowice/Norwegia

Post autor: Goose »

Ja tam wole oddzielnie nadajnik a oddzielnie joystick, bardziej uniwersalne rozwiazanie, szczegolnie ze jedyne co trzezba zrobic to wpiac kabel w port trainera i mas sie sterowanie joystickiem.

Dla tych ktorzy lubia lutowac, mozna zakupic Arduino Mini, jest jeszcze mniejsze od Nano.
GG: 4842234
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1038
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Kombinujecie jak koń pod górę - (pomysłów bez liku aż do kupna aparatury żeby wybebeszyc tak naprawdę samą płytke z elektroniką ) jak ktos chce to moge odstąpić po cenie przesyłki modulator wyjęty z esky jest 6 kanałów - był działający ale trafił tam Zbigowy modulator - trymowanie zazwyczaj w Joystiku zazwyczaj jest tylko sie podłączyć do potencjometrów .

A tak naprawdę Zbig popełnił kiedys (dalej dostepny na forum Alexa latanie na luzie) projekt modulatora - procek atmega wyświetlacz 2x 16 i troszke drobnicy (jak taki laik z przed paru lat dałem rade polutować to wszyscy dadzą ) Zamiast korzystać z rodzimych rozwiązań .... a szkoda gadać po trzeźwemu - ktoś robi coś super za free dla braci modelarskiej a tu jakieś "arduino pimpirino" . Jest też wersja max na atmega 32 8 kanałów ale ta jeszcze nie latałem osobiście. Ja "dzięki" temu modulatorowi nadal nie zakupiłem Turingy 9x (na którą sie czaję od dawna :mrgreen: ) bo w zasadzie modulator Zbiga jest na tyle prosty w obsłudze i ma akurat to co jest potrzebne ,że wystarczał do tej pory. A wszystko za Free tylko zrobić płytkę flamastrem lub na żelazko i cieszyc się ,że ktoś poświęcił swój czas na taki fajny projekt . Za cene arduino to wyjdą części na dwa takie .
Krzysiek
Goose
Posty: 156
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 17:13
Lokalizacja: Myslowice/Norwegia

Post autor: Goose »

No moze i masz racje, ale Arduino moge qykozystac do roznych projektow, no i sam moge sobie sofa napisac bez nauki backomu czy C, gdyz programowanie w Arduino jest banalnie proste.

Owszem arduino ma swoje zalety i wady, ale i tak to lubie.
GG: 4842234
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Goose pisze:sam moge sobie sofa napisac bez nauki backomu czy C, gdyz programowanie w Arduino jest banalnie proste.
A myślisz że oprogramowanie arduino to co ? Przecież to w 95% czyste C podparte kilkoma bibliotekami, które praktycznie też są zawarte w GCC.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1038
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Ale do Zbigoweg modulatora jest wszystko gotowe nic nie trzeba pisać - udostepnił to gotowe - rysunki płytek , wsad do procka , spis elementów , instrukcje obsługi , schemat. ;-)
Krzysiek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

...czyli dokładnie tak samo jak w przypadku tego zagraniczniaka :-) który też udostępnił wszystko, tylko składać :-)
Po prostu ten zagraniczny jest o tyle zabawny że jak ma się pod ręką arduino to w trzy minuty się robi z tego aparaturę bez większego bólu. Ja mam jakieś ardu pod ręką i dlatego sobie to zbuduję zimową porą.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

i jak Rurku zbudowales juz cos z tego co obiecales ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

zimy Panie nie ma :-)
do marca mam jeszcze trochę czasu :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

;-)
ODPOWIEDZ