TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
platino2b
Posty: 83
Rejestracja: środa 18 maja 2011, 16:10
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: platino2b »

HK :mrgreen:


Obrazek

KTO BIERZE NA TESTY ???
Dx6i OSD Zbig II, antena śledząca, Video Goggle HeadPlay.
Pozdrawiam
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Ale żartujesz prawda?

A jak nie to "DZIEŃDOBRY" :D
druga strona, post Rurka
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jackuzy »

Dla tych ktorzy byli ciekawi wnetrznosci pojawilo sie kilka zdjec zawartosci obudowy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Widzieliście te fotki:
Obrazek

Obrazek

Czyżby aparatura potrafiła ładować pakiet po podłączeniu zasilania do gniazda 12V DC?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ale jaja :shock:
Płyta główna z zwykłej 9X i dolutowane druty do złącza programowania :lol:

wjacek: Każda potrafi, ale nie balansuje. Tu wsadzono złącze balancera aby można było zastosować zwykły pakiet napędowy. Z podanych wymiarów wychodzi że zwykły Turnigy 2200mAh 3S 20C się zmieści.
Pzdr. -----MIŚ-----
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Beheheh, i zaprojektowanie tego zajęło im tyle czasu ?

Anthony z HK chyba za dużo chodzi na sushi z tym grubym :lol: :mrgreen:

To jest taka turbo-9X z usuniętymi wadami i dodanymi potrzebnymi modami 8-)

Ale nie ma co ukrywać za tą cene to jest naprawde najlepsza opcja ... nie bardzo widze sens kupowanie jakichś futab czy innych graupnerow za >2000zł skoro tu jest ER9X onboard, przekonajcie mnie że sie myle ??
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Pozostaje jeszcze jakość/niezawodność począwszy od mechaniki drągów, potencjometrach a skończywszy na lutach, przewodach, złączach.
Należy przypuszczać że Futaba, HITec, Graupner itp. markowe będą nieco bardziej niezawodne niż chińszczyzna za parę $.
Jeżeli chodzi o stosunek możliwości/cena to owszem nie ma lepszej. Sam posiadając od chyba 2 lat Aurorę9 skusiłem się na chińszczyznę ze względu na jej popularność w FPV/copterach, kanałach z potencjometrami, łatwość zastosowania LRS itp.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Różnice:
-podświetlanie w standardzie a nie DIY
-inna obudowa, plastikowa rączka z wbudowanym mysim ogonkiem jako antena 2.4G (BTW totalne gówno, bo poziomo umieszczona czyli ma poziomą polaryzację)
-złącze anteny pod modułem (to plus, ale trzeba mieć jeszcze taki moduł. Po za tym antena J.W)
-Dwa złącza trenera - w dwóch standardach.
-Złącze do zasilania ze zwykłego pakietu napędowego.
-Powiększony zasobnik na pakiet.
-Szpanerski (albo wiejsko-tuningowy) wygląd.
-Złącze do zmiany softu (pewnie po to że oryginał się nadaje...) a ER9X czy innych radioclone nie wolno Im wgrać fabrycznie.
Pzdr. -----MIŚ-----
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

miś pisze:-Złącze do zmiany softu (pewnie po to że oryginał się nadaje...) a ER9X czy innych radioclone nie wolno Im wgrać fabrycznie.
Za bardzo się jeszcze nie wgryzałem ale chyba gdzieś mi się obiło że 9XR posiada właśnie soft ER9X.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze:-Złącze do zmiany softu (pewnie po to że oryginał się nadaje...) a ER9X czy innych radioclone nie wolno Im wgrać fabrycznie.
Nie no właśnie z fabryki, znaczy ze sklepu wyjeżdża ze softem er9x.
Inne plusy to lepszej jakości potencjometry i pstryczki oraz łożyskowane drągi. Ale to akurat to siła marketingu ;-) i trzeba samemu ocenić i oblookać :-)

Edicao: wjacek szybszy ;-)

Co do cech jeszcze słówko - kwestia gustu z obudową (mnie nie kręci,. takie sobie te futurystyczne przetłoczenia przy drągach...) i koloru podświetlenia - niebieski absolutnie mnie nie kręci i właśnie jak to Miś dobrze ujął - niebieskie kojarzy mi się z podświetlanymi podłogami w polonezach pod remizą ;-) Jak będzie opcja to natychmiast zmienię na białe.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Wiesz, w wigilię przed kolacją miałem ochotę toto zamówić jak było na stanie. Ale po pierwsze nie było wtedy żadnych informacji na temat pakietu jaki tam wchodzi, po drugie, ten bazarowo-świecidełkowy wygląd i niebieskie podświetlanie spowodowało odruch wymiotny i sobie darowałem - aby nie mieć niestrawności w wigilię na samą myśl "co ja zrobiłem".
I dalej będę się znęcał nad moją starą apką za $29 która o dziwo do dziś działa, ma 12CH, eleresa, i wszystko jest zasilane z 4 akumulatorków NI-MH 2000mAh, które ładuję przez gniazdko na boku aparatury.
Pzdr. -----MIŚ-----
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

miś pisze:ten bazarowo-świecidełkowy wygląd i niebieskie podświetlanie spowodowało odruch wymiotny... - aby nie mieć niestrawności w wigilię na samą myśl "co ja zrobiłem".
Miś, też to miałem ale pod presją chwili i napędu Rurka ;o) klikałem szybciej niż myślałem ;o)
Tak czy inaczej widząc światowy pęd nie będzie problemu z pozbyciem się ;o)
A tak poważnie to w stosunku do posiadanej Aurory skusiły mnie te 2 kanały na potencjometrach, złącza trenera - w dwóch standardach i soft ER9X - który ponoć może wszystko.
Pozdrawiam,
Jacek
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

wjacek pisze: i soft ER9X - który ponoć może wszystko.
To akurat prawda, do tego jest dziecinnie prosty w zrozumieniu i konfiguracji

Właśnie ER9X będzie imho główną "siłą" tej apki.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

wjacek: zwykła 9X też ma 3 potencjometry przecież, więc po załadowaniu do takowej softu ER9X funkcjonalność będzie taka sama, tyle że bez "odruchu wymiotnego" :-P
Pzdr. -----MIŚ-----
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Że,płyta taka jak z 9x to już wiadomo było po przyciskach które są w tych samych miejscach jak w 9x :-)
A co do niezawodności, to jak bardzo się różni taka pcb z 9x od tych markowych za 10k PLN(nie uwzględniaiąc lutów)?
ODPOWIEDZ