Matek F411-WSE + eleres mini + telemetria

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Marcinkk
Posty: 70
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Matek F411-WSE + eleres mini + telemetria

Post autor: Marcinkk »

Witam brać forumową!

Potrzebuję fachowej pomocy, pacjent to ZOHD Drift.
FC: Matek F411-WSE
GPS: BN-220
RX: eleres mini
TX: eleresMAX
App: Turnigy 9XR

Link-PPM śmiga od strzała, GPS również. Problem jest wyłącznie z telemetrią na trackmyrc.
Terminal pokazuje wyłącznie to, co odbiornik wypluwa czyli RSSI, temp i jeszcze dwie zmienne.
Ustawiałem w inav przeróżne konfiguracje, na żadnej nie chce ruszyć. Prześledziłem oczywiście forum, telemetria w RX włączona z parserem Multiwii, w inav telemetria w konfiguratorze załączona, w PORTS włączona telemetria LTM. Tutaj pojawia się pytanie w którym miejscu dokładnie ta telemetria winna być włączona? UART2? Softserial2 z jaką prędkością ? tego za bardzo nie łapie... :oops:

Pomiędzy FC a eleres mini mam: 4v5 <-> Vin
G <->Gnd
PPM <-> RX2
RSSI <-> RSSI
Załączam zdjęcia dla zobrazowania, będę bardzo wdzięczy za wszelką pomoc!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Marcin.
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Matek F411-WSE + eleres mini + telemetria

Post autor: wiesiek_kr »

Obok LTM w Inav'ie ustaw baud na 57600 (nie auto) i ruszy.

Natomiast najwazniejsza sprawa to przestaw w odbiorniku w oknie Failsafe :NIE LAST PWM tylko NO SIGNAL/ NO PULSE 9 nie pamiętam jak tam jest dokładnie . Teraz przy Twoich ustawieniach
Marcinkk
Posty: 70
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matek F411-WSE + eleres mini + telemetria

Post autor: Marcinkk »

Dziękuję za odpowiedź, pędziłem z pracy żeby wypróbować ustawienia choć jechałem z przekonaniem ze sprawdzałem tą kombinację z prędkością 57600.
Niestety bez rezultatu, na aplikacji nadal dane, które wypluwa odbiornik...W odbiorniku przestawiłem opcje failsafe, dziękuję. Co może być przyczyną, że telemetrii nie ma na trackmyrc2 ? :oops:

W załączeniu aktualne ustawienie oraz zrzut z terminala podczas transmisji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Marcin.
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Matek F411-WSE + eleres mini + telemetria

Post autor: wiesiek_kr »

Kolego , ale nic nie piszesz o połączeniu RX, Tx między eleresem a FC. Muszą być dwa przewody. Przewód rssi jest zbędny.

W Inavie wybierasz na którym kanale ma być opomiarowane RSSI
Marcinkk
Posty: 70
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matek F411-WSE + eleres mini + telemetria

Post autor: Marcinkk »

Ok, jak wrócę z pracy wyrzucę kabel rssi i wrzucę to na kanał. Masz racje - Zawsze mniej plątaniny.
Jeśli chodzi o dalsze podłączenie to pewnie przechodzimy do sedna, bo do uarta w eleres mini nic nie podłączyłem dotychczas… :oops: domyślam się ze wyjście TX2 w FC podłączam do RX w uarcie eleres mini ? Hmmm choć wspominasz o dwóch przewodach…
Jesli zrobiłbym jak powyżej podłączenie odbywałoby się łącznie 4 przewodami. Vin, Gnd, PPm <—> RX2(FC)oraz RX <—>TX2(FC). Dobrze rozumiem ?

UPDATE 1:
Wrzuciłem RSSI na kanał 12PPM, wyrzuciłem od tego przewód ale do sedna.
Podłączyłem RX eleresa do TX2 FC(softserial) - już teraz pojąłem o co biega i uwaga! telemetria się pokazała na trackmyrc z małym wyjątkiem...eleresMAX wyje beepem a na trackmyrc dostaje takie dane...gdzie jeszcze popełnilem błąd ?

Obrazek
Obrazek

UPDATE 2:
UDAŁO SIĘ! Bardzo dziękuję wiesiek_kr za pomoc i zaangażowanie z Twojej strony, Twoje wskazówki nakierowały mnie na resztę. Głupoty w telemetrii i beeper z nadajnika to był m.in. alarm baterii modelu z nadajnika eleresMAX (ustawiony dla zasilania 3S) i brak fixa GPS (przekłamana odległość). Przy okazji zaktualizowałem firmware nadajnika z 1.26b na 1.26f.

Temat nadaje się do zamknięcia, jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam, Marcin.
gregi2004
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Re: Matek F411-WSE + eleres mini + telemetria

Post autor: gregi2004 »

Przy okazji zaktualizowałem firmware nadajnika z 1.26b na 1.26f.
A gdzie takie cudo można znaleźć i co ono ma?
pozdrawiam
Grzegorz
Marcinkk
Posty: 70
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matek F411-WSE + eleres mini + telemetria

Post autor: Marcinkk »

Wersja "f" była po prostu na serwerze więc wrzuciłem ją, jako najnowszą, brak changeloga do tej wersji. Wszystkie wcześniejsze opisane są tutaj: viewtopic.php?f=4&t=29297, Pozdrawiam!
Pozdrawiam, Marcin.
ODPOWIEDZ