Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: PiotrSz »

Witam,
licho mnie podkusiło i kupiłem Horusa X12S w wersji ACCESS ISRM z Polskiej dystrybucji z wgranym do modułu nadawczego softem EU.
Niestety wszystkie moje bździdła latające mają soft FCC, czyli 3 micro quady nie wspominając wszystkich odbiorników FrSky które mam.
Dzisiaj zabrałem się za wymianę firmware w module nadawczym Horusa i tu pojawił się problem, na stronie FrSky nie mogę znaleźć właściwego a w zasadzie żadnego wsadu do modułu iXJT w wersji Non EU który obsługuje ACCESS ISRM. Nie chcę też wgrywać zwykłego softu ponieważ nie wiem czy przypadkiem nie uceglę wbudowanego modułu a po za tym kupiłem razem z aparaturą odbiornik ACCESS ISRM więc siłą rzeczy chciał bym żeby on działał.
Na stronie FrSky znajdują się dosyć stare wsady, zastanawiam się czy coś w ogóle wyszło oficjalnego.
Z Taranisem X9D+ nie było problemu, można do woli żonglować firmware i jest to trywialne natomiast z Horusem nie jest tak słodko.
Ktoś kto ma Horusa X12S w wersji ACCESS ISRM i już zmieniał firmware ? Jutro zadzwonię do sklepu gdzie kupowałem aparaturę, może mają wsad FCC odpowiedni ale pytam bo może ktoś na forum będzie mi w stanie pomóc ?

EDIT: znalazłem wątek MAKa na temat ACCESS i coś mi się wydaje że Horus w wersji którą posiadam ma wybrakowane oprogramowanie... mianowicie znalazłem kilka filmów na yt z bindowania quada Mobula7 który mam z Taranisami X9 Lite ACCESS i tam w menu był dostępny protoków ACCST czego nie widzę w Horusie X12S, jest tylko dostępny protoków ISRM ACCESS i D16 :-(
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: kiu86 »

Nie wiem czy w horusie jest tak samo ale u mnie w Frsky x-lite pro ISRM należało pobrać odpowiedni skryp i tam zmienia się FCC lub EU. Oprogramowanie ISRM jest od razu na oba regiony i skryptem wybiera się odpowiedni. Ja korzystałem z tego poradnika i u mnie działa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:znalazłem kilka filmów na yt z bindowania quada Mobula7 który mam z Taranisami X9 Lite ACCESS i tam w menu był dostępny protoków ACCST czego nie widzę w Horusie X12S, jest tylko dostępny protoków ISRM ACCESS i D16
D16 to jest ACCST
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:D16 to jest ACCST
To już doczytałem ale na to wygląda że nie zmienia się automatycznie region i moduł TX znajduje się w trybie EU.
Są w sieci skrypty działające i przełączające region ale są pisane pod Taranisy, jeśli chodzi o Horusa to znalazłem tylko zdjęcia skryptów na Horusa X12S ale samych skryptów LUA nikt nie wystawił.
Pewnie wystarczyło pogrzebać w skrypcie który można znaleźć na blogu do którego linka wstawił kiu86 ale jeszcze trzeba wiedzieć co w mim zmienić...
1602601846748.png
1602601846748.png (373.25 KiB) Przejrzano 1596 razy
1602601898928.png
1602601898928.png (258.47 KiB) Przejrzano 1596 razy
1602601931179.png
1602601931179.png (276.33 KiB) Przejrzano 1596 razy
1602601961143.png
1602601961143.png (292.79 KiB) Przejrzano 1596 razy
1602601991548.png
1602601991548.png (266.12 KiB) Przejrzano 1596 razy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:Są w sieci skrypty działające i przełączające region ale są pisane pod Taranisy, jeśli chodzi o Horusa to znalazłem tylko zdjęcia skryptów na Horusa X12S ale samych skryptów LUA nikt nie wystawił.
Pewnie wystarczyło pogrzebać w skrypcie który można znaleźć na blogu do którego linka wstawił kiu86 ale jeszcze trzeba wiedzieć co w mim zmienić...
Ale probowales uzyc tego skryptu i Ci nie zadzialal, czy tylko zakladasz ze nie zadziala? :)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:Ale probowales uzyc tego skryptu i Ci nie zadzialal, czy tylko zakladasz ze nie zadziala? :)
Oczywiście że próbowałem użyć tego skryptu :-) Nie działa, ekran robi się nieco ciemniejszy i to tyle, tworzy się drugi plik z rozszerzeniem luac który nie zawiera kodu z pierwotnego pliku tylko kilka znaków.
Podejrzewam że chodzi o format graficzny tego co się wyświetla po odpaleniu skryptu.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:Oczywiście że próbowałem użyć tego skryptu :-) Nie działa, ekran robi się nieco ciemniejszy i to tyle, tworzy się drugi plik z rozszerzeniem luac który nie zawiera kodu z pierwotnego pliku tylko kilka znaków.
Podejrzewam że chodzi o format graficzny tego co się wyświetla po odpaleniu skryptu.
Luac to skompilowana wersja skryptu LUA, wiec to akurat OK. Upewnil bym sie jeszcze na screenie Sys->Version czy masz wkompilowana obsluge LUA.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:Upewnil bym sie jeszcze na screenie Sys->Version czy masz wkompilowana obsluge LUA.
Mam wkompilowaną obsługę LUA ponieważ używam innych skryptów, np do obsługi Crossfire i działa bez problemu.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:
pawelsky pisze:Upewnil bym sie jeszcze na screenie Sys->Version czy masz wkompilowana obsluge LUA.
Mam wkompilowaną obsługę LUA ponieważ używam innych skryptów, np do obsługi Crossfire i działa bez problemu.
A masz modul przestawiony w teyb ACCESS? Skrypt uzywa metody accessTelemetryPush do zmiany ustawien
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:A masz modul przestawiony w teyb ACCESS?
Tak, mam ustawiony w trybie ACCESS, co więcej próbowałem również skrypt odpalić w trybie D16.
Pojawia się tylko komunikat jak na zdjęciu, wcześniej jak odpalałem przez zakładkę ze skryptami to komunikatu nie było widać. Jak odpaliłem ten skrypt przez wejście do katalogu na karcie i zrobieniu exucute to pojawił mi się taki komunikat jak na fotce.
obraz_2021-04-14_132957.png
obraz_2021-04-14_132957.png (936.4 KiB) Przejrzano 1554 razy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:Jak odpaliłem ten skrypt przez wejście do katalogu na karcie i zrobieniu exucute to pojawił mi się taki komunikat jak na fotce.
Mozesz spokojnie linie "lcd.drawScreenTitle("ISRM MODE", 0, 0)" wywalic ze skryptu (ta funkcja faktycznie jest dostepna tylko na Taranisach), to tylko kosmetyka.

EDIT: Aha, i usun tez plik luac po zmianie skryptu
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:Mozesz spokojnie linie "lcd.drawScreenTitle("ISRM MODE", 0, 0)" wywalic ze skryptu (ta funkcja faktycznie jest dostepna tylko na Taranisach), to tylko kosmetyka.
Linia wywalona, co prawda kaszana na ekranie ale skrypt ruszył zmienia region nadajnika.
screen_1.PNG
screen_1.PNG (1.47 MiB) Przejrzano 1530 razy
screen_2.PNG
screen_2.PNG (1.44 MiB) Przejrzano 1530 razy
Mimo zmiany regionu na FCC, Mobula7 nie chce się bindowac. Muszę skoczyć do modelarni po odbiorniki FrSky X4R-SB i sprawdzić czy się bindują z horusem...

Dzięki Pawelsky za pomoc!
Musze jeszcze ogarnąć grafikę tego skryptu, może znajdzie się ktoś kto się na tym zna i podpowie co i jak.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:Mimo zmiany regionu na FCC, Mobula7 nie chce się bindowac. Muszę skoczyć do modelarni po odbiorniki FrSky X4R-SB i sprawdzić czy się bindują z horusem...
A masz ja skonfigurowana na FRSKY_X_V2?
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: kiu86 »

Rozumiem że w mobuli odbiornik masz wybrane Frsky_X? bindowanie nie daje żadnego efektu? Zauważyłem że o ile w X9D+ ACCST przy bindowaniu wystarczy wyłączyć zasilanie odbiornika i ponownie zasilić (oczywiście wyłączając proces bindowania w aparaturze) i działa o tyle przy Frsky X-Lite pro (moduł ISRM) po procesie bindowania należy wyłączyć i włączyć zarówno aparaturę jak i zasilanie odbiornika.

Ja u siebie na początek wgrałem najnowsze oprogramowanie ISRM v2.1.6 i nie mogłem bindować eachine trashcan ani emaxa TH II gdyż ich kontrolery lotu nie maja frysky_X v2 (wgrany najnowszy betaflight. Pobrałem i wgrałem starszą wersje ISRM v1.1.3 i bez problemu bindowałem oba modele.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Horus X12S ACCESS ISRM zmiana firmware w module iXJT

Post autor: PiotrSz »

pawelsky pisze:A masz ja skonfigurowana na FRSKY_X_V2?
Odbiornik ustawiony na FRSKY_X ale nie V2, nie ma takiej opcji do wyboru.
kiu86 pisze:Rozumiem że w mobuli odbiornik masz wybrane Frsky_X?
Tak
kiu86 pisze:bindowanie nie daje żadnego efektu?
Nie daje efektu :-(
kiu86 pisze:po procesie bindowania należy wyłączyć i włączyć zarówno aparaturę jak i zasilanie odbiornika.
Niestety nie to pomaga...

Obawiam się pies pogrzebany leży w wersji firmware jaki siedzi w odbiorniku Mobuli, sądzę że nie jest to wersja V2 ponieważ przy wyborze jest tylko FRSKY_X
Musze poszukać w necie czy da się go jakoś zaktualizować.
ODPOWIEDZ